| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zajímavá otázka.
Za mě by se učitel měl snažit nesdělovat postoj prakticky k ničemu v době, dokud je pro děti "polobohem", tj. určitě na prvním stupni a pak podle míry, jak cítí, že danou třídu ovlivňuje. To bývá různé.
Sice ho u emotivnějších záležitosti těžko zcela skryje, děti to třeba poznají nonverbálně, ale u svých učitelů jsem cenila tu samotnou snahu ho neprojevit a snahu o neutralitu, i když v tom nebyli třeba úplně úspěšní a odhadla jsem, na jakou stranu se přiklánějí.

U následných stupňů školy už mi vyjádření osobního náhledu principiálně nevadí, ale pouze tehdy, když není součástí té části výuky, kdy dochází k předávání základních informací o nějakém předmětu (doufám, že je jasné, co tím myslím, schválně se to snažím podat opisně, aby to nebylo vztaženo čistě na výklad, ale třeba i na doporučování knih, volbu témat skupinových prací atd.), ale je jasně oddělená část, která je čistě diskusní zpětně! k probranému tématu (tj. studenti už o věci vědí dost na to, aby si mohli nějaký postoj sami vybudovat a s tím už vstupují do diskuse, v níž mohou svůj postoj třeba korigovat a měnit, ale už na určitém víceméně neutrálním základu) a učitel dá jasně najevo chvíle, kdy funguje jako moderátor a kdy jako řadový účastník diskuse.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.