| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 410] Názory 411420 z 22706  [Dalších 22286 >>]
Len 108740
16.1.2023 19:51:25
Jsem castecny. Musim mit pomerne znacne zasoby jidla a cisticich prostredku, jinak nemam "klid v dusi". Odmala mam strach z nedostatku potravin, nevim, kde jsem k tomu prisla, asi minuly zivot~t~ Jsem shanec toho nejlepsiho a zaroven nejvyhodnejsiho, takze uz neumim koupit jinou nez bio evropskou mouku ve 25kg pytlich a podobne. A pak neumim prodavat to, co uz nepotrebuju, mam tu x kavovaru, ktere jsem mela na recenzi a potrebuji do sveta, nejsem schopna to zadat na ebay a dohadovat se o cene, posilat atd. No a nakonec doklady, nejsem schopna vyhodit nic, protoze se bojim, ze to bude treba a bude prusvih, kdyz je mit nebudu. Jinak jsem spis vyhazovac, kdyz uz se do toho dam, tak vyhodim fakt vetsinu veci, ktere mam. Jen mam nechut k uklizeni a preklizeni, takze to brani tomu, abych mela prakticky prazdne skrine:-)
Federika 14090
16.1.2023 19:45:25
Vlad:-)
Já jsem nikdy nechápala, že si někdo přeje mít dům na vesnici.Bydlela jsem na vesnici, babička v v obrovským domě se zahradami. a stráněmi, stodolami atd příbuzná v dmech a já byla taaak šťastná,že můžu bydlet v bytě, v bytovce, kde nejsou žádný sklepy, stodoly, kůlny, bordel...Veranda se špinavýma botana, dříví , dobytek slepice, pes u boudy...
Nakonec jsem v domě skončila, ale v "městském" domě, jinak byhc nebyla ochotná jít z čistýho bytu.
Přesto se manžel snaží dělat hromádky kolem baráku, v garáží dělá bordel, schovává všelijaký zbytky, dlaždice, dřevo. Všechno jde pryč, věděl že to nenávidím, předem. Jeho máma se snažila nám kdysi vnutit kompost, přivezl tu konstrukci z Německa. Věděla,že kompost nechci, nedovolím. Nutila děti i manžela celý den do toho házet všelijaký šlupky a já pak v noci šla všechno likvidovat, šlupky i knstrukci.
kysnutá knedla 99495
16.1.2023 19:41:01
" I kousek provázku vyhodit je mi líto."

Lady, tiež to tak mám. Na tieto účely mám dokonca krabicu, kde sú rozne šnúrky, gumičky, atd. Ale zase musím uznať, že keď hľadám, tak viem kam siahnuť a hodí sa to.
Ďalšiu krabicu (dost velkú ~f~) mám na mašle.
O baliacich papieroch a darčekových taškách ani nevravím ~8~ Vianočné obaly - ak sú len minimálne porušené - tak nevyhadzujem.

Nedokážem si predstaviť, že by som sa mala sťahovať do menších priestorov.
Ropucha + 2 120300
16.1.2023 19:37:36
77krasko, podle mě to jde ještě od válečné generace našich prarodičů.
Moje babička nebyla žádná kramářka, měla doma vzorný pořádek, ale fanaticky šetřila a recyklovala. Schovávala a opatrovala si každý papírek, sáček, gumičku, hadříček, provázek, knoflík... všechno.
Bouřka 7675
16.1.2023 19:35:44
To hromadění je náhodou pozitivní signál. Znamená to, že si furt ještě dokážeme poradit sami svépomocí. Ztrátu tèto schopnosti na širší společnoské úrovni považuju za neblahý signál.
LadyP 42915
16.1.2023 19:33:24
Já jsem hromadič-recyklátor, u spousty věcí vidím další využití, jenže na to čekám třeba i 10 let-ale pak se to fakt hodí~:-D Je to docela blbá vlastnost, protože jsem považována za bordeláře-a taky jsem, ale nedokážu vyhodit do směsnýho odpadu cokoli, co momentálně považuju za zbytečný nebo to kazí estetický dojem. I kousek provázku vyhodit je mi líto.
77kraska 132593
16.1.2023 19:33:05
Pulko, Marie kondo ještě žije. A je ji cca 40 let.
77kraska 132593
16.1.2023 19:31:19
Vlád v Rakousku jdou a koupi to nove. U nás se koupit jen tak nedalo, shánělo se. A je to furt v nás.
Samolepky na zeď z Favi.cz - největší výběr
Beat 107867
16.1.2023 19:31:01
Ale vyhazuju nerada. Většinu věci prodam, nebo daruji. Hlavně uvážlivě nakupuju. Představa, ze se nekde něco valí a ekologická likvidace je těžká nebo nemožná, mě netěší. Z tohoto ohledu akci matrace chápu.
Ropucha + 2 120300
16.1.2023 19:30:48
Hatato, pozemek kolem domu beru jako prostor, který lze využít k čemukoliv, třeba i k uložení různých předmětů, to je každého věc.
Mají pozemek, každý ho nemá.
Také každý nemá dům, půdu, sklep, garáž atd..
Od toho se odvíjí, kolik jakých věci může člověk hromadit.

Já filosofii "jednou se to může hodit" nezastávám, resp. snažím se od ní oprostit, protože jednou se hypoteticky může hodit úplně všechno, ale také nemusí a člověk zbytečně žije zavalen krámy.
Za mlada jsem měla tendence ledacos si schovávat, postupně to opouštím.
Výstražnou lekcí mi byly nějaké likvidace pozůstalostí.
[<<Předchozích 410] Názory 411420 z 22706  [Dalších 22286 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.