| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 22706  [Dalších 22666 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
8.2.2024 13:38:37
sestra ji má a je nadšená, táta si ji od ní půjčuje... já ji použila asi 2 x u táty a teda nijak mě to neoslovilo, než jsem umyla balkónová skla, tak se vybila ~d~ asi nejsem tak šikovná nebo nevím... jsem zvyklá mýt okna a skla klasicky houbovou nebo mikrovláknovou utěrkou a setřít klasickou stěrkou, přijde mi to nejrychlejší... a na balkónová skla mám něco takového a jsem spokojená:
https://jysk.cz/domacnost/domacnost/uklid/okenni-sterka-poul-teleskopicka-s-houbou
E.Day 140980
8.2.2024 13:16:15
Máte, používáte? Vyplatí se pořídit nebo je to jen další krám do domácnosti? Původně jsem hledala nějakou sadu na mytí oken s teleskopickou tyčí, protože už si netroufám mýt okna že schůdků. A teď váhám. Vypadá to jednoduše, ale zas to neřeší ten problém se schůdky.
Okolík 129526
7.8.2023 17:10:14
Jasně, Renko. Kdyby tu nebyla jiná možnost, házím dál do kontejneru D.B.~d~
Renka + 3 26652
7.8.2023 17:06:44
To mě je to jedno. Musí to být neskutečná práce ty hadry (a většinou to fakt hadry jsou) roztřídit podle použití. A dává to lidem práci. Oblečení není vůbec jednoduché rozprodat a samzřejmě, pokud je to v nějakém kamenném krámu, režie něco stojí. A opět jsme u toho zaměstnání, které to někomu dá. Takže já jsem fakt ráda, že si s tím někdo tu práci dá, vytřídí, případně přepere. Spoustu toho musí vyhodit jako odpad nebo to jde do autoservisů. Dávám tam opravdu všechno.
Pokud je jiná možnost, tak taky dobré, u nás nic není a abych ty věci vezla cíleně 40 km na charitu, to už je škoda energie, času a vlastně je to i neekologické.
Okolík 129526
7.8.2023 16:34:25
Je to neprůhledné. Radši vidím, že si to zdarma odnášejí skuteční lidé ~d~
K_at 121378
7.8.2023 16:28:41
Okolíku, pokud prodají a peníze vloží do provozu, co je na tom špatného? Pokud se tím někdo obohacuje, tak je to zlé. Ale jde li výtěžek zpět do činnosti diakonie, tak co je na tom blbě? Předpokládám, že jinak DB dělá prospěšnou práci.
TaJ 81121
7.8.2023 16:28:21
Neznámá, my jsme zatím všechno prodali na první pokus, podrobně jsem popsala stav, přidala několik fotek, případně se zájemce doptal po mailu, když odpovídal na inzerát a vždycky si všichni všechno hned odvezli.
My právě nemáme moc komu předávat věci dál, protože syn je v rodině nejmladší a i moje kamarádky mají většinou starší děti, než já, takže naopak spíš jsme měli něco my od nich. Teď už oblečení a boty po synovi dávám do kontejneru pro Klokánek, on má všechno vždycky tak zachovalé, ale většina lidí chce oblečení spíš nové a boty samozřejmě taky.
Okolík 129526
7.8.2023 16:25:50
Báro, přestala jsem dávat do diakonie Broumov, když jsem shlédla reportáž, že co se dá prodají aby měli na provoz, nepoužitelné dají na další zpracování nebo řemeslníkům a na charitu se dostane asi jen 10% věcí. Od té doby tam házím jen co už si myslím, že se nedá nosit.

slušnější věci nosím právě do toho šatníku /myslím, že to je jen v Praze/ tam vidím, že ty donesené věci rovnou věší na ramínka, boty do polic a vybírají si to tam příchozí.
Kdysi jsem odnesla nějaké záclony a závěsy/velmi zachovalé/ do obchodu Sue Ryder a setkala se s takovým despektem, že jsem tam už nešla.
Vánoční dekorace na Favi.cz - největší výběr
Monika 123907
7.8.2023 15:54:04
Evelyn, já jsem takhle nabízela kamarádce gynekoložce hračky pro malé děti asi do 3 let - buď pro jejího syna nebo do čekárny před ambulancí, kde měli dětský koutek. Nejdřív tvrdila, že její syn má hraček fůru, ale když to viděla, tak otočila, že "takové pěkné věci do té čekárny nedám, to za pár dní všechno zmizí". Mně do té doby nikdy nenapadlo, že by matky dovolily dětem takové věci z čekáren brát (pochopila bych, že dítě "ztopí" do kapsička malého panáčka nebo kostičku, ale tohle byly velké věci) ...
77kraska 132593
7.8.2023 15:51:06
do nemocnice to nejlepe dat na infekční oddeleni....tam kdyz si nekdo prinese knihu, tak ji nesmi odnest pryc....tyhle knihy by tam zustavaly navzdy
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 22706  [Dalších 22666 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.