| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : říjen 2011

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 6600  [Dalších 6560 >>]
Náčenka & Šimi 11 & Tobi 16 112492
4.3.2013 12:47:18
Ahoj holky,
zkusím prozazit to smutno a mrtvo tady...
Už se asi všichni chystáte na jaro, co? Na mě to dneska tak nějak padlo, venku konečně sluníčko a hezky, sice mrazivo, ale už je i ta nálada lepší. Co u vás? Nějaké novinky? Doufám, že vám děti dělají jen radost.
My si tohle období fakt užíváme, je to krásné vidět toho našeho broučka, jak se den ode dne mění, krásně rozumí, co říkáme a prostě vnímá na 100%. Chystám se kupovat kočár - golfáč. Nemáte nějaký tip? Moc se mi líbí Cybex Callisto, jen hledám ještě něco se stejnýmim funkcemi ale aspoň trochu levnější... potřebuju polohovací opěrku zad i nohou, ideálně i tu sklápěcí stříšku proti slunci, rukojeť spojenou a pokud možno polohovací.

My dnes máme zase na 24 hod Holtera, tak snad se dozvíme pozotovní zprávy.
Ve škole zase jedeme na plno, tak si moc neodpočinu, ale dobrý, ještě zvládáme :-)

Pěkný jarní den všem a ozvěte se, jak se vám daří. ~z~
habibisek 109166
14.2.2013 12:28:30
Ahojky holky,
přeji nádherného Valentýna!!! ~s~
Už jsem dostala nějakou mňamku a kytičky ~x~
Ozývám se po delší době od vánoc to bylo u nás jak na houpačce rýma kašel já malej Kiki pořád dokola, naštěstí už to vypadá dobře tak snad už nás nic nezkolí, už aby bylo jaro a teploučko ~;((
Koukám že si tady užíváte hlavně Shan ~6~
No Luky pořád nechce chodit sám, jen za ruku a kratší vzdálenosti mezi mnou a manželem, ale že se sám zvedl bez opory a šel to nehrozí. Kiki teda taky šla sama až v 16 měsících jinak se bála, holt to bude u Lukyho asi stejný ~b~
Ale krásně všechno už chápe. Donese hračku co mu řeknu. Dělá malá, pápá, hepčí, když zatukáme tak řekne dále ~t~ říká mami tati Titi (Kiki) babi děda ... zpívá mámo táto v komoře je myš ~t~ pozná už nějaká zvířátka a říká co vydávají za zvuky. Pořád chodíme plavat, hodím do galerky nějaký fotečky.
O klubíčku přemýšlím, že začneme chodit, uvidíme jak to bude časově.
Kiki pojede teď na prázdniny se setřenkou a naší mamkou do Luhačovic, tak si to snad užijou, doufám, že jim nebude moc pršet.
víc mě teď nenapadá, tak si užijte Valentýnka pa ~3~
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
12.2.2013 11:46:50
Zapomněla jsem ještě dodat...malý měl dietu k vůli tomu půjmu, doma byl už 2 dny relativně v pořádku. Stolička už byla hustší a byla jen 2x denně. V nemocnici jsem je na to upozornila, ale dieta se nekonala a hlady jsem ho tam nemohla nechat. Měl nějaké omáčky, kaši s masem a jedno jídlo normálně vyplivoval, nechutnalo mu. Průjmy se mu vrátili zase zpátky. Teď je musíme doma zase ustálit~d~ tak a teď už jdu fakt něco dělat~3~
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
12.2.2013 11:31:57
Načenko, člověk ví, že to příjde, ale nakonec stejně v první chvíli začne plašit, ale nakonec to přebije takový ten mateřský pud zachránit dítě, že nemáš čas na nějaké myšlenky nervozity či strachu. To příjde až jak jsi v pohodě. V nemocnici nám dávali akorát stoptusin na kašel. Holky, ale takový přístup na dětském co je u nás je mazec. Sestřičky akorát přinesli léky...brali jsme ještě naše medikamenty na ten průjem a campylobactera....a já mu musela všechno dát sama, zapisovat co sní a vypije, dokonce i nádobí po sobě uklidit. Sestřičky se tam mihly 4x za den a při odchodu po nás neštěkl ani pes....děs, takže jsem ráda, že už jsem doma a v klidu. Jen se ještě trošku neumím aklimatizovat.....
Vanka 26819
12.2.2013 10:21:55
Ahoj,
mám dotaz. Co se líbí Vašim holčičkám? Mám malinkou příbuznou a chodím po hračkárnách a vůbec netuším. Panenky a plyšáky už jsem nakoupila a tím zkončila.
Chtěla jsem nějaké modelíny, nebo patlanice, ale na to je asi ještě malá co?

Stačí i úplné drobnosti. A kdybyste mi napsali i velikost oblečení - já se maminky ptala ale pořád zapomínam. díky večer kouknu.
Náčenka & Šimi 11 & Tobi 16 112492
11.2.2013 21:14:32
Shan, to je teda zážitek... to je šílené. Ale tak ty už jsi otrkaná, tak asi to trošku podvědomně čekáš - i když samozřejmě se to nedá a jistě tě to vždy vyděsí, to je jasné ~6~~6~~6~ Zvládli jste to teda na jedničku, i s tatínekm a Terezkou ~R^
Tak hlavně, že už jste v pořádku... dáváali vám v té nemocnici něco, nebo jen na pozorování?
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
11.2.2013 20:38:16
Děkuji za uklidnění, ale nakonec jsme se nemocnici nevyhnuli. Malý měl laringytický záchvat a tentokrát to nezačalo kašlem, ale rovnou se dusil. Takže jsme otevřeli okno, letěla jsem pro čípek aa volala sanitku. Muž v práci a my sami doma. Takže jsem s malým zabaleným v dece letěla odemknout branku a pak už jen čekala. Muž to už věděl, takže naštěstí dojel a postaral se malou. my odjeli sanitkou a Terezka jela s tatínkem za náma a pak s nim do práce, kde čekal dědeček a vzal si jí k sobě. V sanitce jsme dostali adrenalin a v nemocnici jsme už byli vcelku v pohodě. To vše se událo ve 3h ráno, takže docela sranda. Já nespala 36 hodin a ani jsm neměla sílu spát. Tak snad se dospím dneska. Byli jsme na izolaci k vůli campylobacterii, takže jsme se šílene nudili. Malý prospal celý den a dneska už chodil a vytahoval ze skříně botičky a mě podával mojí bundu a že chce jít domů....Pustili nás až po 3h. jak na potvoru mi klekl telefon a z automatu jsem se nemohla dovolat. našětsí se objevila jedna mamina, takže jsem poslala sms z její telefonu, jinak bych musela asi busem....Jdeme dát kapky a spát
Náčenka & Šimi 11 & Tobi 16 112492
8.2.2013 22:57:43
Ahoj holky,
Shantulko, to je mi líto, takové problémy... s tím pitím, dávala bych mu pít klidně cokoli -tedy i věci, které nechci dávat - různé šťávičky pro děti, které jsou sice plné cukrů, ale aspoň nějaké tekutiny, které mu chutnají a tedy je ochoten do sebe je dát, by v sobě měl. A samozřejmě každá další tekutina je dobrá - polévka, kaše atd. Ale tak věřím, že jsi udělala maximum, aby to šlo...
Chápu, že se ti do nemocnice "nechce", ale pokud už by se mi to zdálo zlé, tak bych šla, chvilku tam zůstanete, kapačky mu udělají dobře a bude zase v pohodě... chápu, že zavedení infuze je stresující, však jsem si to skoro sama zažila, ale dá se to přežít, hlavně aby byl v pořádku, bobek malinký ~p~ Rozumím, že to znamená řešení s hlídáním dcery, ale i to se dá jistě vyřešit...
No, myslím na tebe moc ~;((~;((~;((~;((~;((~;((~;((

Menstruaci jsem zatím měla 3x, poprvé v roce. A teda o dost silnější než předtím a taky bolestivější, před porodem nebolela prakticky vůbec. Ale první tři dny beru 3x denně malý Ibalgin a je vyřešeno. Antiko neberu.

Šimonek je teď zlatíčko, krásně rozumí a komunikuje, zkoušíme i francouzsky a chytá se už hezky:-) Žvatlá různé hlásky, nejvíce mu jde - nene (není), bá (bác), ua ua (haf haf), znakovat jsme ho naučili prosím prosím, děkuji, hotovo. Klidně si zajde do skříňky pro rohlík, když má hlad,už jasně ví, co chce a co ne a dává to najevo. Dělá naschvály a kouká na nás, co my na to ~t~ Ale stále přetrvává jeho vzteklounské období... když není po jeho, když nedostane, to co chce, tak si lehne na zem a pláče ~t~ jeho nejmilejšími hračkami jsou fén, klíče, samozřejmě mobil, pak hrnce a pokličky, a odsávačka na vysavač, nevím, proč jsme kupovali tolik hraček... a rád za sebou teď něco tahá na provázku. Odrážedlo ještě moc nezvládá, máme Enduro a je docela vratké, ale pár krůčků na něm udělá. Příští týden jdeme na očkování - spalničky, nebo co to je.
Chodíváme do herničky, tam se mu líbí, hraje si v kuchyňce a tam je jako doma - otvírá mikrovlnku a zase zavírá...

Stále ještě kojím, ale už jen 2x denně (ráno a večer) a už se mi občas zdá, že by se bez toho i obešel, někdy ho musím opakovaně přiložit, protože už ho zase zajímá něco jiného... tak doufám, že ještě chvíli vydržíme... někdy si to vyloženě užívá a někdy ani nemá zájem.
Na nočík si vyloženě sám neříká, ale když ho tam posadíme, tak prakticky vždy něco udělá, teda pokud to zrovna jde, prostě se na to soustředí a tlačí. Ale že by si obblečený řekl, že chce, to ne... jen občas donese nočník a sedá si na něj... Začíná jíst sám lžičkou, ale ne vždy to dopadá dobře~t~

Už mě nic nenapadá, taky mě zajímá, co je s ostatními maminkami, holky, ozvěte se ~;)
Pěkný večer!
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
8.2.2013 17:50:02
Hroši, tak jsem ho našla a taky si ho objednala. No a mamča počká, až jak ho okomentuju já a taky že by si ho pořídila....

Tak jsme dneska byli u dr. Čekárna přecpaná, takže jsme se usadili a jen vyšla sestřička a viděla nás, tak se ptala, jestli nám volali z hygieny, že jsme měli výtěr pozitivní na campylobakterie. Takže nás hned hnala na izolačku. Přiznám se, že jsem z čekárny odcházela se slzama v očích. Dr nám jen nařídila dietu a zvýšenou hygienu, hlavně když budu malého přebalovat. Bereme nějaký sirup a tobolky na způsob laktobacílků, které zabírají na průjmové onemocnění...Vypsala nám i papír na příjem na ifekční do nemocnice. Malý stále malý pije, takže mi ukázala jak na břiše (na kůži) poznám dehydrataci. Peťka je na hraně dehydratace.Včera vypil těch 220ml, ale dneska to úplně fláká a je to ještě větší boj a jídlu taky moc nedá. Přitom už má ten svůj lumpácký pohled:-) Což je fajn. Tchýně furt, že bychom radši měli zajet do nemocnice a nechat mu dát kapačky, ale při představě, že je na nějaké hadičce a co tomu předchází to odmítám. Ale samozřejmě uvidíme dle jeho stavu.

Příští týden jdeme na ples se sousedama. Pomalu už se mi nikam nechce, ale zase se nachvíli odreagujeme od dětí. Teď mi volala známá, že mě zapíše na líčení zdarma a masáž rukou v Mary Key.....Vcelku by se mi to hodilo na ten pátek to bych byla šmrcovně nalíčená :-)
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
7.2.2013 15:53:48
Na slevomatu? Tak to já jdu hledat~t~

Naštěstí nezvrací. Zvracel jen jednou, včera jen ublinkával nebo ho lehce natahovalo, ale dneska klid. Akorát na tu úděsnou srajdu. Prozatím vypil jen 120ml, ale on i tak moc nevypije.....MM jel teď s Terezkou na trénink a hned do lékárny pro nějaké tabletky(biopron forte) Tak snad to pomůže....jdu přebalovat~k~
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 6600  [Dalších 6560 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.