| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červenec 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 28500  [Dalších 28450 >>]
vendyna (Janinka + Alenka) 85221
9.7.2012 11:51:05
jéé, ta fotka mi připomněla jednu naši fotku. A Alenka už opravdu drandí dobře na Firstbiku, Jana na kole. Na podzim to Alenka zkusí na kole, páč Jana dostane příští rok už větší.

Annitta 58510
9.7.2012 7:48:51
Jo, ještě dodám v návaznosti na první lásku Niki~;) Naše Nelča je strašná svůdnice...Kam se pohne, tak tam zbalí kluka...největší sranda je, že tuhle si nabalila 8letýho kluka a ten se jí ještě ptal, kdy si zas dají rande~t~ Teď o dovolený prý zas zbalila nějakého Kubíčka...a zas starší, ale teď jen o rok...No střídá to strašně~t~ Asi budeme muset do budoucna pořídit brokovnici~t~
No, jdu jí dát Mucosolvan...chytlau moře kašel a rýmu jak byla k nevytažení z moře~;)
Annitta 58510
9.7.2012 7:39:20
Ahojky! Markét, krásný fotky! Je to stršný, jak ty holky rostou...ještě 2 roky a jdeme taky do školy:) S těma ledvinama nezávidím...já sama dost trpím na ošklivý záněty močáku a je to hnus...ale kupodivu pomohla prevence v podobě brusinek a česneku v tobolkách...atb sice vždy pomohly, ale vracelo se to několikrát do roka~Rv a gratuluju k výzu! náhodou máš krásný vysvědčení!

No a u nás je poslední dobou fakt veselo...fotky moc nastahovaný nemám-teď nám teprve přibudou od dedečka a pak dáme vyvolat. Nelča byla totiž s babi a dědou v Chorvatsku, kousek od Splitu. Tak si to užívala a řádila jak černá ruka. jako jediné ditě řádila bez ustání a v poledne nespala~:-D Byl tam nějaký kulturista a prý byl nadšenej z toho, jak se umí pohybovat. Má obrovskou sílu, dynamiku v pohybu, pohybový rozsah. Bez fandění svýmu dítěti musím fakt říct, že je pohybově fakt nadaná a pohybově je na tom jak školní dítě:) Leč se školkou jsme utřeli nos a letos nás nevzali...loni jsem to ani nezkoušela...
No a Nori...sice jsme ještě nedošli k dr, ale už 2 týdny se občas překulí na bříško. Bude jí 12týdnů tuhle středu...když je na bříšku, tak se už trošku i plazí-rozhodně není na místě. Není to moc, ale tak 30cm za minutu snažení...kolínka občas strká pod bříško...v noci spí v pohodě, ale přes den spí vždy max pár minut a pak je hodinu, dvě vzhůru...ségra mi říká, co se divím, že to má v horoskopu...prý má být sportovec a hudebník...sranda je, že v porodnici mojí spolubydlící na pokoji přišla na návštěvu její teta-operní pěvkyně a když Norinku viděla, tak byla unešená, že pěveckou pusinku~t~
Jinak u nás je veselo i jinak-milan je měsíc na neschopence, protože měl v noci nějaký záchvat a příšerně u vyskočil tlak i tep-vypadalo to jak infart...snad už docela dobrý, ale ten tep mu strašně lítá a buší mu často v krku...No a ač jsem se s mým tátou nevídala, tak už skoro 3 týdny leží na ARO. Praskl mu zaludeční vřed a pak ještě něco uvnitř...a protože už měl infarkt, tak to tělo nezvládá...bylo nám řečeno, že se máme rozloučit, no...upřímně nechápu, proč ho tam takhle trápí...v umělém spánku, haldy léků a kadou chvílí odchází jiný orgán...takové to protahování bez účelu...je mi z toh divně...nic, negativní věci psát nebudu...
a a alespoň jedna fotek našich N+N:) Manžílek mě straší, že chce další holku~t~ fotka je tak 2 měsíce stará~;)pak někdy dodám lepší...
Markéta+Kiki04/04 a Niki07/08 12177
5.7.2012 21:18:20
Ahoj holky!!
Tak po dlouhé době zase nakukuji. Tak nejdřív novinky od nás, pak budu reagovat, hodím pár fotek a půjdu se naložit do vany ~t~

Nikča má za sebou první rok školky - jak těžce začala, tak se pak přehoupla do takové školkové pohody... mám z ní radost. Má tam i velkou lásku - Lukáška. On miluje jí, ona jeho, dal jí prstýnek - láska jako trám ~s~ :-)
Jinak furt zápasíme s atopákem. Nic strašného, ale víme o něm. Už jsem s ní byla i na alergologii, brali jí krev a potravinová alergie se nepotvrdila. Na podzim nás ještě čeká takové ty "bublinky" na ruce.
No a reflux močových cest - máme ho pod kontrolou. Dr. jí na kontrole prohlédl, udělal sono ledvin a prý to vypadá dobře. Nikča neměla horečky bez důvodu minimálně rok! Tak jsem ráda!!~;((~b~ Další antibiotika zatím nepotřebuje, jiná vyšetření se dělat nebudou. Pokud jí vyletí horečka bez příčiny, nebo pokud bude výrazná změna chování - máme donést do laborky moč a hned do nemocnice.

Kika má za sebou druhou třídu - na výzo měla samé 1!!!! Šikulka moje!~s~~R^ Příští týden jede na tábor, tak jsem zvědavá kdo bude víc smutnit - jestli já nebo ona. I když dopředu už vím, že to budu já ~f~

A nakonec já - mám za sebou první rok práce i první rok školy - výzo nebylo až tak luxusní jako u Kiki - měla jsem osm 2 a jen dvě 1. Ale i tak jsem spokojená ~;)



A teď reakce:

Vendy, co budu vědět o Disneylandu, poradím. Je to tam fakt krásné!
O našem refluxu jsem psala výš. Pleny to chce dát pryč. Ty jsou prý hodně blbý na tohle onemocnění. Pitný režim - nevím, kolik toho Janička vypije. Ale Nika s přehledem udělá za den cca 1,5 - 2 litry. S tímto množstvím byl Dr. spokojený.
Koukala jsem na youtube - ta slečna, co se na videu vyřítí na kole je Alenka? To je to malé miminko ze ZOO ze srazu? To snad není možné! Jinak Janička krásně zpívá ~s~ ~g~
A kde jste byli na delfínech?????


Jannullko, krásný fotky!! Až budeš mít čas, hoď zase nějakou krásnou historku od Filípka! Já si na tebe před týdnem vzpomněla - Nika ucpala toaleťákem odpad v umyvadle ~q~ Byla jsem na mrtvic!


Annittko, tak co Norinka? Už běhá?? ~y~~t~~t~


A malá tapetáž od nás - dopředu se omlouvám za velikost fotek, jsem líná je zmenšovat
Jak jde čas s naší Nikolkou
Nika 1.den

Nika 1.rok

Nika 2.roky

Nika 3.roky

Nika 4.roky
vendyna (Janinka + Alenka) 85221
20.6.2012 14:16:40
Zdravím!
Janullko, krásné fotky:-)
Tak Janinka má reflux do jedné ledviny taky. Není to nějak tragické, nemá jizvy na ledvině. Nebude brát ATB, ale bude hlídaná a musíme upravit močení a pitný režim. (o nočních plínách ani nemluvim~f~)

Markét,jak jste na tom ted vy?
Yanull & 2 15067
9.6.2012 17:23:35
čaf na skok, decká mali v šk-e záhr. slávnosť, tak nejaká dokumentácia





vendyna (Janinka + Alenka) 85221
30.5.2012 21:11:40
Zdar!
Občas nakukuju.
Markét, časem si k tobě zajdu pro rady a tipy ohledně Disneylandu~R^, už jsme o něm taky uvažovali.

a jedno video: http://www.youtube.com/watch?v=f6QStFyyeGQ&feature=youtu.be

Janinka se učí bruslit, dostala brusle k svátku. Bohužel ted má znova horečku a modlíme se, aby to nebylo zase od ledvin, páč příští týden měla jít na vyšetření a to by nešlo, chjo.
Annitta 58510
24.5.2012 15:05:45
nazdárek! Jen hlásím, že u nás bude podle všeho opravdu veselo:D Dnes jsme byly na 6nedělní prohlídce(nicméně 6 týdnů bude mít Norinka až ve středu) a mimo 4410g(což měla Nelča v cca 10ti dnech:D) Nori předvedla takový koníky, že sestřička i doktorka zůstaly v úžasu:D pase jako mnohem větší dítě...hlava nahoře, nezvedá zadeček a naopak se snaží dát si nožičky pod zadek jako na lezení...takže je dost možné, že v těch 8 měsících bude chodit jako tatínek...sestička si ještě dělala legraci, abychom za 3 týdny na očkování nepřišly po svých:D
Annitta 58510
22.5.2012 6:39:43
Ahojky Markétko, pánijo, to ti Niki krásně spí! my máme moc velkou čiperku a co je teď dlouho světlo, tak neusne před 20:30 a 6 je vzhůru a přes den nespala ani nepamatuju...ale je ráno hodná a nebudí nás, ale v noci se teda ještě docela budí, ale je to konečně o dost lepší...nicméně mladší dračice furt nic moc...má ten režim děsně rozhozenej a v noci dá max dva spánky po sobě a pak cca 2-3h pauzu...včera usnula v 19 h a mezi 2-4 se nespalo...spala hodinu a zas kouká... ale časo usíná až kolem 22h a to je mazec...pohotovost od 6 od rána do těch 22 a já padám na hubu...když Nori spí-spí hlavně dopoledne, tak lítám jak hadr na koštěti a mám 23kg dole...ještě tak 10 a budu spokojená...naštěstí nám s uspáváním pomáhá lehátko FP...to se už několikrát od Nelči zaplatilo...zrovna teď nohou houpám a doufám, že vytuhne...potřebuju umýt společnou chodbu před bytem...

Jo a u nás novinka...Nelinka se nedostala do školky, takže mi ji vezmou snad až jako předškolní...mě by to bylo jedno, že je se mnou doma, ale ona hrozně chtěla sama...a potřebovala bych, aby přišla do styku se stejně starými dětmi...jsou tu samá mimina...

martin martinec
  • 
21.5.2012 14:01:14
Mallorca je moc krásný ostrov. Já jsem navštívil minulý rok. Vedu si o tom i blog http://www.spanelsko-mallorca.cz :) Já byl na Mallorce měsíc před hlavními prázdniny a domnívám se, že pro děti je to jedno z nejideálnějších termínů. Všem, kteří jedou na Mallorku přeji štěstí :)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 28500  [Dalších 28450 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.