| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 180] Názory 181190 z 28500  [Dalších 28310 >>]
draky+dráčata 41491
15.5.2012 17:13:11
Ahoj holky,
tak jsem taky jednou zavítala na tuto diskuzi a fakt musím říct, že červnové (a květnové) dětičky roku 2008 jsou moc a moc šikovné~R^

Michula taky patří k těm, které baví vzdělávání - ke čtenářům, písařům a počtářům.
Písmena umí všechna, číst taky umí, přečte velká i malá a začíná se zajímat o psací. Baví ho odemílat pořád dokola abecedu. Psát taky umí - velká tiskací, nadiktuje si a napíše si, co potřebuje. Ale pokud může, píše na počítači, přece jen, je to méně práce. Tak píše tátovi maily typu "Ahoj tati, Míša".
Počítání do 100 taky zvládne, ale s nápovědou, radši než to vyjmenovat za sebou je, když mu na počítači píšu čísla do té 100 a on je čte. Sčítání zvládá do 10, odčítání umí taky, ale to ho nebaví - to dělá jen u táty na tabletu, tam se mu líbí, že se mu "zchroustaj" jablíčka ~t~
S malováním je to horší, pokud by někdo stále dokola chtěl jeřáb a hákové auto, tak bude malovat a malovat, ale jakmile se chce něco jiného, běda :-)
Postavu namaluje jen, když ho něčím uplatím, docela to zvládne, dvojitý ruce i nohy to má, občas řasy a někdy i 5 prstů (většinou 4, že se jich tam prej tolik na tu ruku nevejde).
Básničky ho nijak moc nebavěj, nějaké umí, ale že by po tom toužil... Docela dost umí písniček, ale spíš v angličtině než těch českých. Tohle ho neláká.

Dárky jsou u nás jasné - cokoliv od mašinek. Přál si točnu, mašinku Rhenease a pak tramvaj, která má hlavně" doors s open and shut" ~t~

Leni,
kolo bych řekla určitě16. Michal začal na 16 jezdit loni na jaře, v létě jsme mu sundali kolečka a jezdí bez koleček na tý 16 teda už od začátku srpna a v pohodě. Měří + - stejně jako Tomášek, takže 14 mi přijde zbytečně malá. Má teda víc kg, kolem 18, ale zase si to kolo tahal už loni a bez problémů.

Jo a ještě mají ty děti z diskuze tady něco společného - tu paličatost~t~~t~~t~
Lenka a dva kluci 57001
15.5.2012 16:23:36
Pisu jako tatar pisu z mobilu je to znat tak pardon:-)))
Lenka a dva kluci 57001
15.5.2012 16:22:46
Fotky jsou super !!!! Děti neuvěřitelně rostou šílený :-) moc pekne fakt tak dávkou zkusím hodit

Daniela kajovi je letos 12 ~8~Z toho jedna velka deprese jak to leti~:-D~o~
Lenka a dva kluci 57001
15.5.2012 16:20:02
Holky ahoj my aky nepočítáme Pezo :-))))))

Hele holky co koupit kolo 14 nebo kolo 16 ?????? Tomáš ma cca 107 cm
Ale ma je necelých 16 kg aby to kolo větší nebylo taky těžší třeba nevím poradíte ?

Klaricku my letime na Mallorku jako loni dokonce stejny hotel a pokoj dětem se moc líbilo

Slyšela jsem o Tunisu z ok jen vedro červenci a srpnu my pravé chtěli je d Turecka ale vedro mě odradilo
Daniela+dvě slečny(6/02,5/08) 83578
15.5.2012 15:11:00
Klari,
my mame jine Cink....u toho naseho se nic nepocita, jen se otaceji karty a hlidaji stejni sasci....
Mame toto:
http://www.megahracky.cz/cink-junior/
Daniela+dvě slečny(6/02,5/08) 83578
15.5.2012 15:09:35
Cink muzu doporucit!!!
A pak jeste Bingo - je to i v AJ, takze i naucne :-)
U nas jeste jedou Monopoly a Kris Kros....Anda netvori slova, ale dava pismenka na predpripravenou hraci desku - z jedne strany se tovri, z druhe strany uz je to nachystane....to ji bavi hodne.
Pismenka pozna vsechna, umi se podepsat - ANNA, to ted pise vsude s tim, ze to druhe N vetsinou obrati :-) Ale na PC prepise vsechno, co vidi - velkymi pismeny....mala nepozna.
Napocita do 10...
Kolo - to ma od lonska, ale stale jezdi s kolecky....boji se. Klarka se ale taky bez kolecek naucila az v 6ti letech a dobrovolne, to maji asi holky po mne :-))) Drandi na kolobrnde, to ji bavi...
Umi R, Ř jen vyjimecne, kdyz se hodne snazi.....ostatni hlasky vyslovuje bez potizi. Ve skolce je spokojena, i kdyz doma je radeji :-) No a s Klarkou se ted vic dohaduji, Andulka hodne provokuje, Klarka chce mit pravdu a vychovava ji....nekdy je to o nervy :-) Ale to znate vsechny, ze?

Darky - letos vubec netusim, ani jedne. Klarka uz to ma vyresene, dostala uz zacatkem roku Netbook - meli jsme ho od kolegy za vybornou cenu. A aspon nam neleze na nase :-) Anda vubec nevim....hracek i her maji spoustu, nejvic si ted asi hraje s kocarky a panenkami a maluje. Jenze k tomu uz nic nepotrebuje....Navic jim v lete budeme delat ten detsky pokoj misto nasi loznice, tak to maji jako darek spolecne :-)
A slavime uz tuto sobotu oboje...Klarka uz bude mit 10, leti to, co? Dort jsme objednaly, letos nepecu, kdyz jsou to kulatiny :-)

A moc moc moc dekuju za pochvalu!!! Deti nam rostou pred ocima....

Krasny den a hlavne, at jsou vsichni v poradku!!!
Klariček+T(06/08)+N(04/13) 60575
15.5.2012 13:40:30
Jo Lupi ještě mě napadlo, pokud Kubíček rád počítá, tak je super hra Cink :-) Tam se počítá ovoce a je to super :-)
Klariček+T(06/08)+N(04/13) 60575
15.5.2012 13:39:38
Vladenko, přeju brzké uzdravení. Tominka to takhle taky jednou měl, to píchnutí se mu zalepilo a musel na píchnutí znovu... Tak ať je brzy líp.

Lupi, ten bankomat píšou od 5 let tuším a přišlo mi to, že je to opravdu pro malé. Koukala jsem na to v hračkárně a vypadá to fakt pěkně :-)

Jinak co se týče malých dílků lega, tak to mě taky pěkně štve. Spíš že musíme pořád něco hledat, když to někam zapadne. Ale zase se teď docela učí si to hlídat a uklízet, protože mu to pak kradou kočky ~t~
Klariček+T(06/08)+N(04/13) 60575
15.5.2012 13:37:26
Pezi, já tu nějaké mám, my sbíráme ty z penny, jestli náhodou nemáš. Ty už bohužel skončili, ale nemáme všechno. Každopádně napiš, co Vám chybí a já juknu.
Tominka rád počítá, ale třeba zase teď nechce vůbec malovat, přitom jako malej kreslil rád.

Lupi, já po tom jak po té škole vypadám bych to Tomíkovi nepřála studovat medicínu ~t~ A hlavně teď ani nemůžeme sehnat místo a celkově ten život se tomu musí hodně podřídit. Těším se na práci, ale zároveň mě to děsí :-)

Leni, my jedeme spíš v legu, ale nějaké playmobily taky máme, tak třeba by se mu taky líbilo. On je ten playmobiláckej trošku blíž že? No uvidíme, co nám vyjde. Já chci teď hlavně někam na dovču k moři, vydechnout a dát si oraz po škole.
Byl jste s dětma někdo v Tunisu či na Djerbe? Nějak se nemůžem rozhodnout kam :-)
Vladěnka V.Anička a Vladěnka 72051
15.5.2012 13:25:06
Pezi neboj naše malá napočítá tak možná do patnácti a písmenka taky nepozná možná je A.Příjde mě to docela brzo.
Ona teda ani nemaluje.Jen co musí ve školce.Doma jí to nebaví,je radši venku a lítá.
Co se týče básniček řekne vždy jen půlku.Zdá se mě že co je ve školce hrozně je sí pokazila řeč a máme co dělat jí některá slova rozumět
[<<Předchozích 180] Názory 181190 z 28500  [Dalších 28310 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.