| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : květen 2001

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 120  [Dalších 70 >>]
Harry,Tom 5r,Terezka7.8.03 11439
2.11.2003 21:51:22
Věkový rozdíl 2,5 až 3,5 je prý nejideálnější. Starší dítě už je trochu samostatnější a ještě si vyhraje potom s tím mladším. My už si hrajeme. Tomášek mě často napodobuje a říká Terezce:"Neplakej Terezko atd." a podává jí hračky. Naučí se přitom spoustu užitečných věcí jako půjčování hraček a že je dobré udělat někomu radost. Stále mu také říkáme,že ho má Terezka ráda. To dost zabírá. Přeju Ti bezproblémový porod a spokojené miminko.
Anouk, Maru 5/01 a Hani 11/03 10240
17.10.2003 14:11:48
Čím dál víc si uvědumuju, že to bude náročné...zvládat obě děti.
Ale řeknu si, že složitější (nebo ne ?) to mají maminky dětí s ještě menším věkovým rozdílem. Mé budou o 2 a půl roku.
V kolik vám tedy děti obědvyjí a v kolik po obědě usínají ?
U nás je to asi jako u Haničky, jde do postele okolo 21:00, ale vstává dříve, do 7:00. Obědváme né přesně na čas, ale vždy se vejdeme mezi 12:00 - 13:00, hned po obědě jde do postýlky a spí tak 1-2 h. Někdy usne hned někdy do půl hoďky někdy vůbec...to pak jde do postýlky už po 20:00 a hne dusne a spí a spí a spí. Budila se na čůrání před šestou ráno a pak zas usla a teď to poslední dny drží až do té sedmé a pak čůrá a už nespíme. Kdyyb druhá dceruška byla jako Maruš s tím denním režimem, tak dobrý, v noci spala Maruš dobře, max 2x vzhůru na kojení.
Uvidíme...
L.

Momi + Hani a Veri 10179
17.10.2003 10:13:52
....a jinak Hani chodí spát až v devět,budí se o půl osmý.Ale po oběde si dá 1,5-2 hoďky spánku úplně v pohodě.To zaspí během pěti minut.Tvůj Tom zas spí víc v noci,tak proto tomu přes den moc nedá.
Momi + Hani a Veri 10179
17.10.2003 10:07:52
Ahoj,vidím že máš stejně staré děti.S tým počůrávaním ti ale asi neporadím,protože s tím sme problém neměli.Ale určitě to chce jen čas,až se ty vztahy zase trochu srovnaj.Já si jen pamatuju,jak Hanička strááášne zlobila a žárlila.Hlavně tím zlobením chtěla upoutat pozornost.Teď už je to ale v pohodě.(Malá Verča už má 4 měsíce).Moc se maj rádi,Hani nemá ráda když pláče,a tak když zrovna nemůžu,tak ji houpe v kočárku,nebo ji rozesmívá-dělá šašky,podáva hračky a tak.Už se těším,jak si budou spolu hrát.
Harry,Tom 5r,Terezka7.8.03 11439
16.10.2003 21:19:13
Náš začíná v 6 h se vzbudí Terezka, po kojení někdy znovu usne a já taky. O půl osmé volá Tomáš "maminko,pojď sem"(spí sám v dětském pokoji a je na vysílačce).Pak snídaně a půl deváté Kouzelná školka. Pak se vzbudí zase Terezka nebo spí až do 10 h. To už mám zhruba uklizeno a chystáme se ven, pokud nevařím oběd.Snažím se taky Tomovi aspoň půl hodinku věnovat. Jako hrát si s ním. Pak je oběd a po obědě si s Tomem čteme a snažím se ho dostat do postele (už je to bída). A to nepíšu o Terezce, která je velmi pohodové miminko. Dokud jsem ji nedávala dudlík, bylo to horší. Po 6 týdnech jsem ji ho dala, abych nenarušila kojení. Po dvou dnech si zvykla na obojí. Ale vrátím se k Tomovi:pokud spí musím ho jít vzbudit asi 15.30 jinak by spal jak šípková růženka do večera. Chodí nekompromisně spávat po večerníčku. ÁŤ se mu chce nebo nechce. Chvíli si povídá a pak sám usne. Před spaním mu nečteme ani ho nijak neuspáváme. Odpoledne ještě chodíme ven. Připojuju se na internet jen na hodinu a jen v některé dny tak se nezlob když hned neodepíšu. A klidně se ptej dál, ať předejdeš mnoha problémům.
Já bych se někoho chtěla zeptat, co mám dělat s tím počuráváním. Ale to asi chce čas...
Anouk, Maru 5/01 a Hani 11/03 10240
15.10.2003 22:18:20
Ahoj,
napiš mi jaký je váš běžný den a noc, díky, s tím znovupočůráváním, to je přímo učebnicové, viď...
L.
Harry,Tom 5r,Terezka7.8.03 11439
15.10.2003 21:42:16
Můj syn"zlatíčko" uměl chodit na nočník už před narozením Terezky. Během dvou měsíců následovalo:1.když jsem kojila skákal kolem mě nebo házel hračkama
2.Chtěl na nočník, když jsem kojila
3.Další fáze schoval se mi a celý se počural
4.Dostal znovu plenky a vesele si tam láduje
Jinak ho mám ráda,ale ztrácím trpělivost a dost ho za to peskuju. Já vím,že se to nemá.
O Terezku začíná projevovat zájem a pořád ji hládí a říká ji neplakej Terezko, mamka dá papat.
Myslím, že je to ideální věkový rozdíl za chvíli si budou spolu hrát. Už teď, když dám Terku cvičit na bříško cvičí s námi...


Anouk, Maru 5/01 a Hani 11/03 10240
14.10.2003 17:47:55
Tak to je hodná holka :-)
Má Maruška jak na které takto reagovala. Nejhůř snad na spalničky, to měla tři dny zvýšenou teplotu a osypala se. Dnes ji dali nějakou zkušební dávku proti TBC. Tak uvidíme. V pátek máme přijít na kontrolu, bude případně přeočkovaná.
L.
Momi + Hani a Veri 10179
14.10.2003 14:17:54
no Hanička taky neměla nějak zvláštní reakce.

Teď jsem byla na očkování s mladší Verunkou (4m),Haničce jsem vysvětlila co jí budou dělat,ale stejně když doktořka vybalila tu svou injekci tak hani spustila: Maminko vem Veunku a dem domů!!! Bránila si ségru. :-))

Lenka + Venoušek 11643
14.10.2003 10:03:52
Ahoj,
Venoušek přežil zatím veškerá očkování bez jakýchkoli obtíží, ale asi je to individuální.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 120  [Dalších 70 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.