| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : listopad 1998

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 40  [Dalších 10 >>]
Lída
  • 
12.3.2005 16:18:31
Já jsem v pátek zjistila,že Lukášek chodí do lidušky.Když bude chtít pokračovat tak bude chodit příští rok od13:30h.Tak když půjdu do práce tak ho tam nebudu moct dávat a sám přes celé město nemůže.
A už teď vím,že by byla škoda kdyby přestal chodit.
No ještě nevím.zatím nemůžu práci sehnat.Byla jsem se ptát na 3 místa minulý týden a už tu mám další na příští týden tak uvidím.Většina už je obsazená.
Lída
  • 
12.3.2005 16:11:25
Tak to je šikulka. Kam bude chodit do školy?
Líza 17721
12.3.2005 12:33:17
Neučila jsem ji, ona sama :-), na písmenka se ptala a číst začla sama od sebe.
Ty znáš Birlibána? To je moje oblíbená knížka od dětství. Verča ho taky čte:-)
Lída
  • 
12.3.2005 11:48:28
Taky doufám že disleksii nezdědil.Ve 2letech,když mluvil špatně mi řekli,že bude dislesii.
Zatím nevím uvidíme ve škole.
To víš číst jim musím oni by se zlobili,že tatínek než přijede tak budou spát.
No ještě ji zkus sehnat BIRLIBÁNA(jsou tam velký písmenka)četle jsem to když jsem byla malá.Bude se jí to líbit.
Ty jsi ji učila číst nebo sama.
Za chvíli si třeba vzpomene,že by se učil ty slabiky.
Líza 17721
12.3.2005 10:54:04
Jéje, to si jako dyslektička s tím čtením asi užíváš, viď? No já jsem ráda, že už si něco přečte sama. Ale taky si ještě nechá číst...ona vydrží soustředěně číst třeba kapitolu a dál už je to moc, takže pak chce, abych jí četla třeba já, nebo to musí nechat na druhý den.
Dokud ještě nečetla, ulítávaly jsme na Potterovi. Jinak taková ta klasika, pohádky, Špalíček, taky jsem jí četla asi před rokem Malýho prince a kupodivu tomu dost rozuměla. Teď dostala k svátku Pipi dlouhou punčochu a děsně se u toho tlemí :-)
Lízo
  • 
12.3.2005 10:27:25
Počkej v srpnu a červenci bude všude penálů.Nevim proč,ale plný jsou levnější.
My koupili v MACRu. Moc hezký.Všechno jsem z něj vyházela jen jsem tam nechala pravítko a ořezávátko.Nakoupila 3boké pastelky a tužky.Nepožadují to snad,ale pak když se nedaří psát.tak žádají výměnu penálu třeba v říjnu.Tak jsem to tam dala hned.Líp se s nima píše.
Jo a loni jsem zjistila,že největší výběr pomůcek do školy.MACRO(červenec).Hypernova srpen a do půlky září.Koupila jsem si spoustu čtvrtek a papírů barevných.Protože jinak jsou drahý a Luk má velkou spotřebu.
Luk mi nečte,ale zná všechny písmenka(nevim kde je nachytal).Tuhle chtěl že už chce číst,ale zase jsem ho zatáhla na jinou činnost.A teď se vrhnul na psaní.
Jo ale máme od známé informaci,že paní učitelky to čtení pokud to dítě umí moc nedramatizujou.Tak mu nosí na zkoušení ze čtení noviny,aby se neunavovali slabikářem.Na kopírce to zvětší na požadovanou velikost.
Ale tak to nemusíš číst večer pohádky přečte si to sama.To je dobrý na to se těším.Čtu jim teď asi 1h denně(jsem dislektik-hrůza mě poslouchat).čteme Martínkovu a Alenčinu čítanku jsou nadšený.A pak jim ty knížky musím nechat v posteli než usnou.Někdo má plyšáky a my i knihy.Pok jim to chodím v noci brát když usnou.
Ještě jin sháním Děti z BULLerbinu.Ale jsou tam složitý jména asi by to ještě nebylo ono.
Co čtete Vy? Ať se inspiruju.
Líza 17721
11.3.2005 17:42:04
Lído, no to my nemůžem :-))), Verča čte (a to tak, že celý knihy), tak psaní je jediný, co jsem jí vysloveně zakázala, aby v tý první třídě aspoň něco dělala od nuly :-))))
Jinak my ještě nemáme ty doporučený pomůcky - dozvíme se je snad v květnu...teď akorát přemýšlím nad tím, kde koupit hezkej penál...všude mají buď desetipatrový už s náplní (z níž většinu určitě nebude potřebovat), nebo takový ty hodně obyčejný, kam se nevejde nic. Něco mezi by to chtělo :-)
Líza 17721
11.3.2005 17:37:19
tak znova, čáry máry, ať se objeví příspěvky
Lída
  • 
11.3.2005 10:43:54
Holky tak jsme byli na návštěvě u kamaráda našeho Lukáše a ten tam měl písanku.
no jak myslíte,že to dopadlo.Koupili jsem si ji taky a matláme tam v 1.dílu různý uvolňovací cviky.Taky tuhle říkal.Už abych to uměl všechno napsat.
A těší se na druhý díl tam už jsou písmenka.
A to má koupený sešit první kroky k psaní a počítání už ho to tak nebere.Ještě v létě tam rád maloval.
Asi se na to už cejtí velký nebo co tak to schovám Daníkovi a bude to.
Lída
  • 
10.3.2005 19:04:19
Lízo,psala jsem to ráno do knihy stížností a vrátilo se to sem.Nějak nám ta technika zlobí.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 40  [Dalších 10 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.