| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Geocaching

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 553  [Dalších 523 >>]
Rodinová 140078
28.8.2021 20:29:08
Hele, je to nase oblibena zabava, popisovat to tady v detailech je zbytecny.
Predpokladam, ze chces zatim hledat a ne zakladat.
Stahni si do mobilu aplikaci a neco si precti treba tady:
https://blog.mall.cz/hobby/vy-jeste-nehrajete-geocaching-353.html

Apka ti ukaze kesky v okoli, kde zrovna jsi, ukaze, kam mas jit a popis kesky, velikost, obtiznost terenu …
Pak je to bojovka, dojdes na misto, budes poradne koukat, chvili trva, nez vycvicis keskove oko a ziskas zkusenosti, takze trpelivost~:-D

Pak nakonec mozna najdes kesku krabicku, do logbooku se tam zapises a zalogujes v apce.
Nechavat nikde nemusis nic, to je dobrovolny.

Hodne stesti:-)
holkamodroočka 156337
28.8.2021 18:40:58
Nikdy jsem nehledala kešky a chtěla bych začít. Ale jak začít? Jakou aplikaci si instalovat do mobilu? Předpokládám, že k tomu musí být data (to by neměl být problém). A co je vhodné používat jako kešky? Četla jsem, že třeba hračky z Kindervajíčka. Hodí se ještě něco? Pardon, že se ptám na tolik věcí, ale fakt se v tom neorientuji. Díky za tipy~x~
Analfabeta 141613
5.3.2021 7:16:03
Mně teda geocaching neoslovil, připadá mi to prázdné, vhodné leda pro malé děti, taky jsme v dětství milovali túry, kdy se šlo někam podle fáborků, plnily se úkoly a na konci byl hrad/rozhledna a opékání buřtů. Co jsem ale na výletech začala dělat, je lovení fotek. Občas jezdím jako průvodce výletů pro důchodce. Místa řadím podle mapy, aby výlet pokryl zajímavosti okolí, kam se vydáme. No a na mapách Seznamu.cz jsou označená místa, kde ještě nejsou žádné fotky (třeba toto: https://mapy.cz/zakladni?x=14.7000399&y=49.3837967&z=16&source=firm&id=396586). Tak když už na tom místě jsem, brání mi něco v tom, abych udělala fotku a přidala ji do mapy? I já se přece podle té mapy a navíc zadarmo orientuju, za fotky i popisky jsem ráda, tak tam občas něco přidám. Připadá mi to podstatně smysluplnější než lovení kešek.
qéčko 152834
26.2.2021 21:21:00
třeba tady:
https://utiskare.cz/eshop/zbozi/cache/petka
https://www.geokes.cz/geocache/pet-cache-zelena.html
AZAZ 39666
25.2.2021 22:07:24
Na webu geocachingu je odkaz na shop a tam jsou jednotlivé země, v ČR teď aktuálně 4 prodejci všeho možného vybavení, tak koukni :-)
AZAZ 39666
25.2.2021 10:30:19
Ahoj,
taky lovíme, starší děti už to moc nebaví, nejmenšího pořád jo. Ale nejvíc to baví mě :-)
Mám aplikaci c:geo a do ní stažené offline mapy přímo pro geocaching, často jsou trochu jiné než mapy.cz, podle kterých jinak chodíme na výlety.
Zadat tam vyluštěné souřadnice je snadné a zatím jsme neměli problém (pokud jsme tedy správně vyluštili).

Jinak jak tu už někdo psal - mystery keše obvykle vyžadují domácí přípravu, multi se taky někdy dají připravit nebo odhadnout už doma - což je s dětmi někdy lepší, v terénu je lepší jít více méně najisto, ale záleží, jaké je dítě chodec.
Manul 92740
25.2.2021 10:13:10
My lovíme přes stažené Mapy.cz, při plánování výletu si do nich ukládáme jednotlivé body a k tomu stránky jednotlivých keší (právě třeba pro tu kontrolu návštěvnosti).
Jinak s Geocachingem jsem přišla já - ať máme s dětmi trochu oživené výlety, ale těm je to tak trochu jedno, takže se tím bavíme s manželem. Ale včera jsem po dceři chtěla, ať donese TravelBuga do kešky, kterou jsme našli předevčírem - a ani neprotestovala.
A jak už někdo napsal - občas kvůli keším zastavíme v místech, kde by nás to jinak nenapadlo a nejsme zklamaní. A úplně nakonec - někdy se člověk z keší dozví docela zajímavé věci - pro mě to byly třeba v poslední době loštické poháry.
darinaa 155453
25.2.2021 8:27:41
Earth cache jsou skvělé, ty mám ze všech nejradši. Člověka to přinutí něco si nastudovat, dozví se něco nového a nemusí se nikam hrabat. Díky tomu např. víme, že v Helsinkách i Stockholmu je na nádraží stejná mramorová podlaha s viditelnými, až 20 cm dlouhými zkamenělinami. Bez cache bychom tomu vůbec nevěnovali pozornost.

Nejúžasnější věc na geocachingu je podle mě to, že se dostaneš na místa, kde tě žádný průvodce nebo turistická mapa nezavede, všimneš si věcí, které normálně nehledáš. Stojí to samozřejmě čas, jak už jsem psala, vyplatí se příprava, abyste věděli trošku do čeho jdete, s dětmi abyste šli třeba na výletě minimálně na jednu keš najisto. My jsme v podstatě žabaři, máme za cca 10 let odloveno něco málo před 1000 keší, ale už si vybíráme jen ty dobře hodnocené, technicky vymakané, někdy opravdu člověk žasne, jakou perlu dokáže někdo připravit. Jsou skupiny, kteří keše "kombajnují", k tomu jsou dobé série keší, to pak za den uloví i stovky kusů, smysl mi tady ale uniká. Obecně serie nezavrhuji, s dětma můžou být fajn, jako součást naučné stezky například.
Lída+4 138596
25.2.2021 8:24:05
Krajino, appka v mobilu rozhodně není nezbytná, dá se celkem slušně lovit i podle map - při dostatečným zvětšení mapy většinou celkem slušně odhadneš, kde by mohla keška být schovaná. Navigace v mobilu stejně nemá takovou přesnost, rozptyl bývá několik metrů.
anexa 804
25.2.2021 7:37:49
Pro starší co chtějí něco poznat, courat se ale zároveň nepotřebují nacházet krabičky je dobré si stáhnout Adventure lab. Je to provázané s geocachingem, takže body ti naskakují a stačí ke labce přijít, rozkliknout si otázku a odpovědět. Odpověď bývá např. spočítej, kolik kamenů je u sochy atp.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 553  [Dalších 523 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.