| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Lékaři - neurologie

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 260] Názory 261270 z 382  [Dalších 112 >>]
arsiela, 59672
17.6.2011 16:23:24
Rozo je na to kompetentní,proč by nebyl,to ti napíše i obvoďák.Pokud tam z dítěte nedostane ani slovo.Našemu to píšou pravidelně,neb s cizíma a před cizíma nemluví.
Róza 26159
17.6.2011 16:20:08
Taky že nevlezu. Proberu to s naší dětskou, která mě za ní poslala a pokud bude trvat na pokračování vyšetření, půjdu jinam.
Jen mě to dost překvapilo. A nepřijde mi k diagnostikování dyslálie neurolog dostatečně kompetentní. To ale právě jistě nevím.
Už dřív jsem se na synovu mluvu ptala logopedky, kam chodím s dcerou a řekla, že by to řešila nejdříve za rok. Že se to třeba ještě samo upraví. Názor logopedky mi v tomto ohledu přijde mnohem důležitější.
arsiela, 59672
17.6.2011 16:19:45
Pokud tak nemluvil tak napsala dyslalii.Mluví ti doma?Rozumí ti?Pokud ano tak to neřeš,to,že neumí vyslovi K nebo další hlásky je ve třech letech normoš a není třeba to řešit.Správně píšeš o logopedii časem.Důležité,že vyloučili hydrocefalus~R^,pokud by časem byla nutná nějaká neuro kontrola,tak jdi jinam.A hlášky typu po kom je umíněný pust z hlavy,někteří neurologové jsou paka.
kdyzsluncenesviti 89186
17.6.2011 16:19:39
Jinak bych zkusila jiného neurologa. Případně pokud už další vyšetření není třeba, tak bych k ní už za půl roku nepřišla. ~3~
kdyzsluncenesviti 89186
17.6.2011 16:18:29
Podobnou zkušenosti nemám, ale synovi budou v srpnu 3 roky a kdyby se ho někdo zeptal, jak se jmenuje, tak na něj bude nevěřícně koukat a přemýšlet co po něm chce. ~d~

Claire4891 105665
17.6.2011 15:52:34
Teda takovou zkusenost nastesti nemam, ale aby se me doktorka ptala, po kom je umineny, to bych ji asi neco rekla~o~
astalavista 118740
17.6.2011 15:52:11
asi bych si vybrala jiného neurologa, pokud je ještě třeba podniknout nějaká vyšetření.
Róza 26159
17.6.2011 15:40:52
Dnes jsem byla se synem (v srpnu 3 roky) na dětské neurologii. Má velkou mozkovou část hlavy a bylo tedy podezření na hydrocefalus, které se nakonec nepotvrdilo.
Co mě ale zarazilo, byl způsob vyšetření a z toho vyvozené závěry.
Paní doktorka, bylo jí jistě už přes 70 se ho nejdříve zeptala "jak ti říkají". Tomuto pojmu myslím syn ani neporozuměl, přeložila jsem mu to tedy do dnešní mluvy (jak se jmenuješ). Nejdříve se zdráhal odpovědět, ale nakonec se přece jen osmělil a své jménu zašeptal. Paní doktorka mu asi nerozuměla, nebo ho spíš neslyšela, tak se na mě obrátila a řekla mi, že by to měl říct nahlas. To by možná měl, ale na ani ne tříletém dítěti to nemůže vyžadovat. Pak ho vyšetřovala, celkem spolupracoval. Když měl pocit, že už toho předvedl dost, přestal spolupracovat. Načež jsem dostala otázku: "Po kom on je takový?" Ptám se: "Jako jaký?" Ona: "No takový umíněný" a dožadovala se jasné odpovědi jako po tetičce z pátého kolene ap. Když se jí tuto odpověď ze mě nepodařilo vymámit, shrnula to, že asi po mě. To vydedukovala z toho, že jsem se dovolila ohradit proti jejímu závěru, že špatně mluví, respektive vyslovuje.
Ano, šlape si na jazyk a neumí vyslovit K, přesto mi ale připadá, že mluví a vyjadřuje se velmi pěkně a časem (ne ve 3 letech) bude potřebovat logopeda.
Do zprávy napsala, že hydrocefalus sice nemá, ale trpí dyslalií a chce ho vidět za půl roku. Do té doby máme řeč trénovat tím, že když mi bude něco povídat a nebude mu rozumět (řekne T místo K ap.), mám dělat, že mu nerozumím. Fakt tomu závěru nerozumím. Má vůbec dětský neurolog kompetence dělat takovéto závěry? U ani ne 3 letého dítěte? Máte někdo podobnou zkušenost.
Lotynka a Víteček 119538
14.6.2011 12:54:54
Ahojky, máme jít na neurologické vyšetření. Syn je agresivní na ostatní děti ve školce. Jaké máte zkušenosti s lékaři z téhle nemocnice a jak probíhá vyšetření?
Markéta S.
  • 
18.5.2011 14:38:25
Taky sháním dětského neurologa na zlínsku. Našla jsem,že v KNTB je i Dr. Andrýsová a Svitáková. Nevím ke komu chodit?! :). Aby byl příjemný a ochotný lékař, hlavně bez problémuů napsat nějakou pomůcku...atd. Díky
[<<Předchozích 260] Názory 261270 z 382  [Dalších 112 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.