| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 320] Názory 321330 z 1747  [Dalších 1417 >>]
Modřinka 37246
9.5.2016 7:17:05
Tak já si soudit troufnu, protože jsem prošla situací, kdy mi řekli, že syn má vysoou pravděpodobnost Downa, v tu chvíli jsem to pochopila jako diagnózu. Ani vteřinu mě nenapadlo, že bych ho zlikvidovala. Vždycky bych obětovala všechno pro dobro mého dítěte, jedno, jaké to dítě je. Tohle právo na osobní pohodlí, štěstí atd. klidně za cenu života druhého je na zblití. Představa, že někde pláče moje miminko a já dělám, že neexistuje...
Kudla2 58452
9.5.2016 7:12:21
Withep ~R^.

Jak může někdo, kdo v té situaci nikdy nebyl, tak přesně vědět, co by dělal?

Vždyť to, co by měl udělat NĚKDO JINÝ, nemůže s jistotou říct ani někdo, kdo sám v té situaci BYL.

Myslím, že nekompromisní odsuzovači a házeči kamení by se měli nad sebou docela dost zamyslet.~a~
Martina+08+11 126032
9.5.2016 6:58:32
Nikdo do toho nevidíme a je možné,že si to rodiče rozmyslí a vezmou si ho zpátky.Tíha svědomí je bude neustále pronásledovat a pochybuji,že budou mít klidné spaní.Jinak dítě většinou skončí u pěstounů a předtím v nějakém sociálním zařízení.
Grainne 67561
9.5.2016 6:41:22
Priznavam, ze me to v dnesni dobe, dobe modelek, hercu, ci dokonce vysokoskolaku s DS mirne udivuje, protoze...coze to ta "vada" vlastne je.
Nevidela bych chybu vyhradne na strane rodicu, ale zkratka nejak malo tolerujeme ruzne odlisnosti a kdyz si predstavim ty tlaky na tehotne, aby "jednaly rozumne...".

Mozna meli lekari venovat usili, ktere obvykle venuji presvedcovani k potratu, vysvetleni, jak zit. Bohuzel, ale porad panuje predstava, ze DS je konec sveta.

Takze si dovedu predstavit, ze rodice nevedi, kudy kam a ne kazdy je schopen to se cti ubalancovat i pred okolim, ktere se honi za dokonalosti. Spousta "zdravych" deti uz rodicum predvedla, ze touha po "dokonalem" diteti je stizena "pomstou" osudu.
Katka a 2 výrostci 141251
9.5.2016 6:35:28
Za me uplne stejne,Evzicku.
Marketa, kluci13 a 7
  • 
9.5.2016 6:20:05
Nerikam na to nic. Zname se pred lety narodilo vazne nemocne dite, dali ho do ustavu, za rok si to rozmysleli a vzali si ho domu. Kde jsi to cetla?
Citronove koliesko 7937
9.5.2016 6:17:49
Withep, asi tak. Lepsie by som to nenapisala.
Nikto nikdy nevie ako by sa naozaj zachoval kym ta situacia nenastane.
withep 93862
9.5.2016 5:57:03
No ale... proč to děláš? Co z toho dobrého pro sebe či jiného máš, z toho odsuzování? Máš pocit, že tomu dítěti vyjádříš jakousi morální podporu, když se postavíš na jeho stranu? A co když se to opravdu stalo v jeho zájmu (tj. v životě u biologické rodiny by ho čekalo méně štěstí a lásky a dalšího, co potřebuje)? Nemusíš mít pochopení, nemusíš k tomu přece zaujímat vůbec žádný postoj.

Nesuď, abys nebyl souzen...
Kdo jsi bez viny, hoď první kamenem...

To nejsou nějaké dogmatické křesťanské poučky, ale náznaky hluboké pravdy. Možná se rouháš víc než ti rodiče, které odsuzuješ, a možná si tím do života přivoláváš nějaké důrzané ponaučení. Ale třeba stihneš zmoudřet dřív, než přijde ~;((

Evžíček 52045
9.5.2016 5:27:06
Já to upřímně řečeno nechápu- jak by mi dítě dali do ruky a nakojila bych ho, tak už bych ho prostě nepustila.... A to nic nemění na tom, že kdybych to věděla předem, že je postižené, tak by se nejspíš vůbec nenarodilo.....ale jak je jednou na světě, popadnu a nepustím

Jako byla bych asi strašně nešťastná, ale fakt bych ho nedala do ústavu.... Ale znám dost žen, kterým víc záleží na partnerovi a co si myslí okolo a chtějí mít všechno dokonalé -a když není, tak se cítí podvedené
sally 3140
9.5.2016 5:20:12
Taky si netroufám soudit, tohle je zrovna situace, kterou by neměl soudit nikdo, kdo v té jejich konkrétní situaci nebyl.

A jo, myslím si, že by miminku bylo lépe s matkou, ale já před tímhle rozhodnutím nestála, takže je to trochu hraběcí názor....
[<<Předchozích 320] Názory 321330 z 1747  [Dalších 1417 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.