| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 160] Názory 161170 z 1747  [Dalších 1577 >>]
zerat 18305
9.5.2016 12:26:07
Ad diagnóza - snad budou vědět více brzy. Mají to opravdu dost těžké :-(
zerat 18305
9.5.2016 12:25:29
Splechtulko, gratuluji -je tam spokojený? A jinak nedivím se, že jsi druhé dítě ze školy vzala. Naše holka se dodnes srovnává a myslím, že následky z jednání třídní ze školy (víš které) si ponese nejspíše do konce života (co si vezmeme z toho, že učitelce vzali třídnictví?). Učitelce se podařilo holce vzít jakoukoliv důvěru v učitele a v samu sebe, ale jsem ráda, že když nějaký problém je, tak ho řekne aspoň nám a my jí můžeme poct to řešit a jsem vděčná, že v nové škole má štěstí na třídní učitele, se kterými se dá mluvit a kteří jsou nápomocní ~R^ Taky nechápu, kde berou ty kladné reference - vědí, že tam mají 2-3 vysloveně špatné pedagogy a jsou tam stále a budou nejspíše až do důchodu. ~7~
Tili + 2
  • 
9.5.2016 12:19:30
Paní rozumím, chápu a neodsuzuji. Já bych dítě neodložila, protože jsem typ „obětavá“ nebo spíše altruista ve vztahu k dětem, ale asi by mě opustil manžel.
splechtulka & M+J+R 35354
9.5.2016 12:18:56
Tak přeji ať tu diagnózu najdou. Mě se hrozně ulevilo. Apropo syn je na gy mplu a dcera už taky jinde. " Ta škola " víš která, je strašná, nevím kde se berou ty kladne reference. Nejmladší tam nepůjde. Tak ti zpětně dávám za pravdu. Omlouvám se za OT.
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 12:15:10
len, opřesně tak, my jsem si dítě do PP vzali v jeho dvou letech.
Prý ho nikdo nechtěl, v papírech měl MR a je pravda, že to s ním nebylo lehký, od něho znám to noční mlácení hlavou a k tomu naši bezmoc, jeho vztek, kterým vyjadřoval jakoukoliv nespokojenost, plakat neuměl a vlastně ani teĎ to neumí

trvalo to dlouho (ale vlastně ani ne, jen to byla dost těžká doba pro celou rodinu), ale je z něho kluk, který má ve škole samý jedničky, hraje na nástroj, je samostatný, normální, umí navazovat vztahy s vrstevnkama, umí mít někoho rád a je normální - co si nese v sobě je druhá věc, ale má šanci na normální život, to by mu ústav nedal, stejně jako tu šanci nedotane dítě s postižením

ale kdyby stát pomohl v těžké situaci jeho mamince biologické, nemusel se on do ústavu vůbec dostat

stát nepomohl jí, třeba jen sto tisící, možná i míň, a tak dal možná i milion za péči o něho v ústavu a pak nám jako pěstounům (to teda zdaleka není tolik :))))

stát dá miliony za to, aby z děcka byl retardovaný nesamostatný nesoběstačný tvor bez schopnosti žít mezi lidma, a nedá pár tisíc za to, aby to byl normální člověk
zerat 18305
9.5.2016 12:13:06
Problémů je hodně a postupně už podstoupili hromadu vyšetření a teď jelikož jsou problémy už i u toho ročního dítěte, tak už dělají kompletní vyšetření - magnetická resonance, krevní testy, močové testy a nevím co ještě. Přesný název vady ještě neví, ale je to šílená situace ~7~
arsiela, 59672
9.5.2016 12:12:58
Míšo přesně souhlasím.
MíšaP 147689
9.5.2016 12:11:10
Pro někoho je totální sebeobětování i když má dojít na nákup, tohle holt máme každý člověk jinak hozený :) Ale vážně- pokud jde jen o můj osobní pohled (nikomu ho nenutím, házím do diskuze jen další možnost, jak se na to lze dívat) - Kdybych měla volit mezi svým dítětem a prací, tak neváhám. Ale nazvala bych to pravým jménem- že jsem dítěti obětovala nějakou konkrétní práci. To ,,naprosté obětování" - to je podle mne moc silný výraz. Člověk může obětovat určitou práci, pohodlí, nějaké vztahy okolo sebe, nebo třeba nějaké koníčky či ježdění na dovolenou. Všechno možné. Ale sebe? Já to beru tak, že bych si bohužel musela zavřít ve svém životě nějaké dveře, ale zase by se mi otevřely jiné.
zerat 18305
9.5.2016 12:10:46
Len, ale já to samozřejmě vím! Proto píšu, že sama neví, jak bych se rozhodla. Prostě nevím. Ale slýchám od známých těch co mají toho patnáctiletého "špatného", že by ho dali pryč - vědět předem... Jsou bohatí, mysleli si, že peníze jim pomohou, aby ho "vylepšili" - vidí, že ani ty peníze jim nepomohou. ~7~
Znovu píšu, že nesoudím a nevím.
zerat 18305
9.5.2016 12:08:33
Yuki, ano, já s tím souhlasím; osobně mi postižení jakkoliv nevadí je vídat ani jinak mi nevadí... ale po našich zkušenostech vídání, slýchání... je mi jasné, že ne každé dítě má to štěstí se narodit vzdělaným rodičům, prarodičům... kteří udělají vše pro to, aby se tyto děti rozvíjely; zkrátka nedokáží z nich vykřesat možné maximum. Pokud ty rodiče nebudou s takovými dětmi pracovat, nebudou "do nich vkládat" svůj čas a peníze, tak si fakt myslím, že to bude trápení všech a těm dětem tam vůbec nemusí být líp než v ústavu. ~7~ I když o ústavech toho moc nevím, takže píšu jen teoreticky.
[<<Předchozích 160] Názory 161170 z 1747  [Dalších 1577 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.