| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 150] Názory 151160 z 1747  [Dalších 1587 >>]
kreditka 85904
9.5.2016 13:02:49
Jenže každej chlap neustojí púostižené dítě i když je jinak skvělým manželem a otcem. Třeba můj muž by mentálně postižené dítě nezvládl - jeho matka pracovala s těmito dětmi a ty k ní chodily často na návštěvy - mužskej má z toho dodnes trauma a mentálně postiženým se vyhýbá
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 13:01:35
Agatho, úplně ležící dítě bez šance na rozvoj je jiná situace než DS, tam se dá hodně udělat, na rozhodování je čas

sestřenice má postiženýho syna, z dvojčat, do 3 let absolutně nidko netušil, že není v pořádku, kluci byli do 3 let skoro stejní, ještě do školy šel normálně, teda kluci šli oba v 7 letech, ten postižený byl pozadu, ale on byl od narození jakoby mladší, takže to pořád ještě bylo v normě, nikoho nenapadlo postižení, pak se to začalo zhoršovat, zhoršilo se mluvení, změnil se v obličeji, ale přesto je to kluk (spíš chlap, je mu 23 let), který si umí přečíst, umí se domluvit, umí dojet autobusem, sám si najde cestu i odjezd autobusu

kdyby se o něho nidko nnestaral ze začátku, nebyl by takto soběstačný, sice je myslím nesvéprávný, ale není těžký se o něho starat.
Jenda00 78044
9.5.2016 13:01:29
Hledala jsem v sobě jak to nejlépe napsat. Pole to napsala přesně jak to cítím. jestli bych to pak skutečně udělala je jiná.Ňa to si člověk může odpovědět, až v té situaci, Te´d to vidím úplně stejně jako Pole.
Žžena 83005
9.5.2016 13:01:11
kreditko,
ty děti se jen tak nepropadnou do země. Jak se jednou narodí, tak už "někde" jsou, i když se rodič rozhodne o ně nepostarat. To samé, co vídáš u dvou zmíněných dětí, by se dělo. Jen by to neměli na očích ti rodiče a Ty, ty děti by nepoznaly rodinu, ale někde jinde by se o ně stejně nějaké asistentky (též něčí mámy...) za směšnej peníz musely starat.
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 12:53:38
zerat, ale i když se narodí dítě normální a jeho rodiče se o něho nestarají, z jakýhokoliv důvodu, to děcko je na tom stejně, taky se nerozvíjí
ani všecny normální děti se nerodí lidem vzdělaným a ochotným jim věnovat svj čas, vidím to ve škole často
kreditka 85904
9.5.2016 12:45:56
Sama bych si rodiče tohoto dítěte nedovolila odsuzovat. V okolí mám 2 děti s DS - jedno je postižené, ale patří mezi "lehčí typy" dá se s ním vyjít, umí pár písmen, pár číslic, ale je cdelkem "sociálně" zdatný. Druhé dítě chodí do místní školky v 7 letech u něj nevydrží žádná asistentka, letos ho opečovává už čtvrtá a má dítěte plné brýle - dítě nemluví, všem ubližuje, na procházkách se válí po zemi a řve, jeho agresivita je neuvěřitelná - ne nechtěla bych takové dítě.... Je pravdda že v těhu jsem podstoupila různé testy abych věděla alespoň částečně na čem, jsem a v případě této diagnózy bych volila potrat - mám 2 děti se znaky vývojové dysfázie a bohatě mi to stačí jo je možný že třetí bude mít znaky též, nicméně to je řešitelná diagnóza....
Agatha Ch. 135518
9.5.2016 12:45:49
Moje mama dala prednost peci o dve zdrava batolata, nez intenzivni praci 24/7 s postizenym lezackem, kde pognozy na zlepseni nebyly.
zerat 18305
9.5.2016 12:39:30
Hlavně, že jste našli tu odvahu ji vzít a dát jinam. Já jsem z toho měla strach a nakonec jsem strašně moc ráda, že jsme ji vzali pryč. Jsme v maloměstské škole, ale žasnu, jak se snaží. Byl u nás problém s učitelem v jednom předmětu a škola to řeší. Proběhla domluva, různé stupně potrestání a už je jasno, že učitel k poslednímu červnu končí a škola už hledá náhradu... Takové jednání se mi moc líbí ~R^ Přijde mi to lepší než když nám řekl zástupce ředitele, že třeba k nim budeme chtít holku vrátit na druhý stupeň... no nemá smysl to řešit :-) Hlavně, aby se dětem dařilo líp ~x~
splechtulka & M+J+R 35354
9.5.2016 12:30:34
No, moje prostřední je jiná. Myslela jsem,že když zvládají i fyzické postižení, tak že to nedá. Učitelka 1.třída - jiná než předtím a tragédie. A to u ni už VD není tak těžká,je průměrne chytrá ale tohle nedala ( pětky v říjnu v 1. třídě atd)
Len 108740
9.5.2016 12:28:39
Yuki, svagrova se dostala k tchyni a jejimu tehdejsimu manzelovi ve trech mesicich, takze tam ta deprivace byla jeste asi dost mala, cimz se samozrejme zvysily jeji sance. Ona mela i hodne zdravotnich problemu s klouby, srdcem, sluchem atd., coz zase v ustavu by se resilo mnohem mene intenzivne. Stejne tak treba vzdelavani (vyber vhodne skoly atd), na to jsou proste treba prostredky a uplne jiny pristup, nez muze ustav dat.

A ano, verim, ze ustav udela i z normalniho ditete dite s MR. Jesteze se pro toho vaseho klucika nasla cesta k vam~x~
[<<Předchozích 150] Názory 151160 z 1747  [Dalších 1587 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.