| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zvracení

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 180] Názory 181190 z 1860  [Dalších 1670 >>]
Eudo 146355
29.6.2017 12:51:26
No jo, jenze tohle se tradovalo jeste nez vy jste prisli na svet.

Co vsecko za tu dobu bylo zdrave/nezdrave/doporucovane/zakazovane si uz ani nepamatuju a vsecko se mi plete, takze jim a serviruju, na co mam chut. Bud to prezijem nebo ne.
Girili 117849
29.6.2017 12:47:47
To jsem nikdy neslysela. V nezralych rajcatech je toxicky solanin, v listecha stoncich pak tomatin. Ve zralych plodech je toho naprosto minimalne a karcinogenni snad nejsou. ~d~ Cekam, az to sem prijde rozseknout a uvest na pravou miru angrest. Pokud tedy neni nekde na dovolene. :-)
Eudo 146355
29.6.2017 12:42:09
Tak melouny maminka milovala, tak to nevim, ale ja je nejim. Nesnasela jsem, jak mi tecou do rukavu a byla jsem cela ubleptana.
Girili 117849
29.6.2017 12:33:45
Nahodou podle dnesnich doporuceni jsi ten lepek zavedla v pravy cas. :-) Bez rajcat prezijes. Casto nechutnaji ani tem, co je ochutnali uz v detstvi. Jedno nase dite je neji vubec, druhe ma obdobi, kdy mu chutnaji a kdy je neji vubec. Cert aby se v nich vyznal. ~t~
Girili 117849
29.6.2017 12:31:53
Jo, tepelne neupravene fazole jsou prirozene jedovate, ale zase kdo by to neuvarene jedl, ze jo...? ~t~
Eudo 146355
29.6.2017 12:29:17
Oni to jedli od asi 6 mesicu jako doplnek kojeni, ale dneska jsou davno rodice dalsi generace a prezily to.

Jak pisu i v tom dalsim prispevku, clovek dela plno veci s dobrymi umysly a pak se docte nekde, ze rodinu zdravym jidlem behem let malem otravil, protoze to ci ono.

Napr. ja nejim rajsky. Kdyz jsem byla mala, tak se tradovalo, ze rajsky vyvolavaji rakovinu, tak mi je maminka nedavala, a kdyz uz to neplatilo, tak mi nechutnaly.
Eudo 146355
29.6.2017 12:26:23
No jo, to je tezky se vsim. Clovek je rad, ze zas tak informovanej neni, to by nemoh jist nic.

Ja mam par deti skorovegetarianu (= to celkove vegetarianstvi po puberte je dost preslo, ale hovezi nejedi, veprove malokdy. Ryby obsahuji ruzne zplodiny z more, kurata opet krome salmonely ruzne bakterie, ktere obvykle varenim a pecenim nejsou eliminovany....). Ekologicka vejce obsahuji cyanid z krmiva, ktery si slepice najdou ve volnem vybehu v pude z umelych hnojiv.

Ted jsem zas cetla nekde, ze fazole, cizrna, hrach = vsecko obsahuje neco jedovatyho a ze konzervovane se maji hodne proplachovat, voda na namaceni suchych doma hodnekrat vymenit, pri vareni rovnez.... a absolutne se nemaji jist cerstve nesusene fazole. Zelenina a ovoce strikane ruznymi jedovatinami.

Takze synovo vareni s velkym obsahem vseho tohohle zdraveho opet zas tak zdravy neni.

Jenze to neni o potravinach pro mimina.
Girili 117849
29.6.2017 12:24:38
Jestli to jedly az z misky a v dobe, kdy chodily do skolky, tak to uz se lepek davno bezne ji, takze bez obav. Rozhodne bych ho nedavala pred pul rokem a potraviny urcene pro 0-6 mesicu, by ho obsahovat nemely.
Eudo 146355
29.6.2017 12:18:12
Tady ty hotove praskove kase pro mimina od narozeni az dokud jsou krmeny lahvi obvykle nahrazuji kojeni, prodava se to oznacene vekem normalne v kazdem obchode s potravinami (=ne v lekarne). Ty od par mesice (nevim presne kolika) obsahuji krome jineho i obiloviny. Ja jsem kdysi tyhle kase michala hustsi s min vodou, eventuelne se sipkovym praskem (=na sipkovou polivku) a deti to milovaly, jedly to denne k snidani z misky jeste kdyz chodily do skolky. Ja zila v domneni, ze v tom je vsecko, co potrebujou, pres vitaminy po mineraly a zelezo pod. a ze dostaly tu svou davku. Po letech jsem byla rada, ze teda alergicky na lepek nejsou...
Girili 117849
29.6.2017 12:15:45
S tou ryzi je to tezke. Kvuli arseniku ji mas mnohokrat proplachovat, varit ve velkem mnozstvi vody ap. Tedy presne to, co se nedoporucovalo, ze se vyplavi vsechny ziviny... ~d~
[<<Předchozích 180] Názory 181190 z 1860  [Dalších 1670 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.