| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zvracení

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 1860  [Dalších 1680 >>]
Pam-pela 97353
30.6.2017 0:36:46
maargit, já rozumím...že při kojení, ale stejně.
"kdysi" měly děti příkrmy od 3-4 měsíců, ale takové ty krotké a lehce stravitelné...později s dalšími dětmi nesměly do 6ti měsíců z příkrmů nic...a teď zas zpátky a "všechno".
Jo, já toho s miminama už taky zažila za ty roky - spaní na bříšku a pak na bříšku rozhodně ne, protože bych tím mohla dítě "zabít", kojení po 3 hodinách a pak kdykoliv podle chuti atd. atd, ATB při každém zakašlání nebo 5x ATB za sebou a dnešní rozumnější doba...je to docela legrační :-) - a je to vždycky fakt jakoby výkyv na druhou stranu.
Pam-pela 97353
30.6.2017 0:36:29
maargit, já rozumím...že při kojení, ale stejně.
"kdysi" měly děti příkrmy od 3-4 měsíců, ale takové ty krotké a lehce stravitelné...později s dalšími dětmi nesměly do 6ti měsíců z příkrmů nic...a teď zas zpátky a "všechno".
Jo, já toho s miminama už taky zažila za ty roky - spaní na bříšku a pak na bříšku rozhodně ne, protože bych tím mohla dítě "zabít", kojení po 3 hodinách a pak kdykoliv podle chuti atd. atd, ATB při každém zakašlání nebo 5x ATB za sebou a dnešní rozumnější doba...je to docela legrační :-) - a je to vždycky fakt jakoby výkyv na druhou stranu.
Girili 117849
29.6.2017 18:13:53
Jo, tak to je na odlehceni. No uff!!! ~t~
Girili 117849
29.6.2017 18:08:24
V poradku. Psala jsem, ze to hrozi, ne ze je to pravidlem u kazdeho dlouho kojeneho ditete. :-)
Ropucha + 2 120300
29.6.2017 16:24:46
Eudo, to jsou tedy šílené historky.
Ale s tchýní a její aktivní péčí o vnoučátko mám podobné zážitky, i když přímo brambora dvouměsíčnímu kojenci to naštěstí nebyla.
Eudo 146355
29.6.2017 13:14:54
Jo, moje tchyne mela 7 deti. Clovek je dost cimprlich, kdyz prijede ukazat osmitydenni dite=prvni vnucku, nejradsi by ji ukazoval tak za oknem s dvojitym sklem od sousedniho domu a nenechal na ni nikym sahnout.

A pouzekojene dite takhle spi v kocaru v nam pridelenem pokojiku, ja se takhle jdu umejt, a kdyz se vratim do obyvaku, ma tchyne dite na kline a krmi ji rozmackanou bramborou s hnedou hnusnou omackou... Prej rvala a mela hlad (myla jsem se 3 minuty asi tak). A prej jeji deti taky jedly.

Holka bramboru strkala jazykem ven (nastesti se ten kousek nesnazila spolknout, jinak by se asi udavila). Zbytek tydne jsem mela dite prilepene na prsu, aby mi na ni uz nikdo nesahal.
Eudo 146355
29.6.2017 13:07:38

Abych odlehcila tu tragickou diskuzi o potrave pro mimina:

Z nezralych rajcat (zelenych) se delaly marmelady. Muj muz mel v hlave, ze bude mit sklenik, a kdyz ho teda mel, tak zjistil, ze v dobe, kdy rajcata potrebujou nejvic pece, tu ani nejsme, a kdyz uz zas doma jsme, tak eventuelne to, co prezilo, je shnily. Takze prvni rok skleniku, kdyz se narodila dcera c. 3 a byly ji 2 mesice, odjel predem ke svy matce s dvema starsimi, abych "si mohla trocsku odpocinout" nez tam komplikovane s kocarem pojedu vlakama a dvema lodma 700 km. A abych zas toho odpocivani s nocnim vstavanim nemela az po krk, tak ze bych mohla zpracovat ty zeleny rajcata na marmeladicky.

Po tydnu zureni s ditetem v dece na zadech, otrhavani kvanta zelenych minirajcat (=protoze kdyz uz mel ten sklenik, tak nakoupil hodne tech rostlin), sparovani, oparenych prstu a kompotovani tech rajcat jsem dorazila po hodinach cestovani temer k pulnoci do pristavu, kde na nas mel cekat a dovezt 200 km do cile. V dobach predmobilnich. A von tam nebyl! Tou lodi nevozili vlaky, krome toho tehda v noci vlaky ani nejezdily a jestli tam bylo naky nadrazi nemam tuseni. Tchyne uprostred jine skandinavske zeme nikoho nemela telefon.

Prijel k ranu. Zapomnel. Na obratku k doktorovi, protoze dve starsi kaslaly a zvracely. Na muj navrh, ze to je cerny kasel, doktor prohlasil, ze teda ani nahodou, jsou ockovane. Ale mala nebyla. Okecala jsem ho, aby ji pichnul gamaglobulin a udelal vyter vsem. Posleze jsme jeli do Prahy, kde deti vsechny kaslaly, doktorka prohlasila, ze to absolutne neni cerny kasel. Deti se davily, po 3 dnech jsme jeli domu, cestou pucovali poblite auto po par decitkach kilometru. Dorazili zniceni domu, kde barak byl citit jak stara dlouho neuklizena hospoda. Jdu po cuchu. 40 nakvasenych sklenic zavarenych zelenych rajcat, pripravenych k vybuchu. Hazela jsem je otevrenym oknem do zahrady, kde bouchaly a obsah se rozstrikoval po stromech.

Druhy den v mistni nemocnici doktor konstatoval, ze absolutne ne cerny kasel. Doma dopis z nemocnice v Kodani, ze deticky maji cerny kasel vsechny 3.

Ted jsem moc rada, ze to mala prezila. Spala jsem s ni rok v sede a pokazde, kdyz se zacala dusit, jsem ji za nozicky trasla hlavou dolu, aby z ni hleny lip vysly. Vzdycky, kdyz ty starsi prisly domu s rymou, dostala opet stejne symtomy.

To k tem zelenym rajcatum....
Girili 117849
29.6.2017 13:03:38
Takhle cimrlich je nase trilete dite - aby jedlo kultivovane a nezapatlalo se, tak si vezme lzici, vidlicku, nuz, bryndak, nekolik ubrousku, podsedak, necha se peclive prisunout ke stolu... Vysledkem je nejenom zapatlane dite, stul, zidle, podsedak, talir, pribor, bryndak, ubrousky, ale nakonec i to tricko a podlaha. Kdy se nauci jist nejak kultivovaneji, fakt nevim... ~t~
katka a 3 144530
29.6.2017 13:01:18
Můj prvorozený byl výhradně kojený 21 měsíců, potom asi 3 měsíce vzal k MM na milost bílý jogurt a potom se rozjedl během roku tak nějak normálně. Podle údajů ve zdravotním průkazu rostla jeho délka a váha naprosto stejně jako později u jeho mladšího bratra, který na osmi měsících příkrmy jedl ve velkém. Krevní testy mu tehdy taky dělali a železo i ostatní sledované hodnoty měl v normě.
TaJ 81121
29.6.2017 12:55:42
Eudo, náš syn meloun má rád, jako jedno z mála ovoce, ale jí ho jen nakrájený na menší kousky a vidličkou:-)...a nesmí tam být vidět jadýrka...jako že by si vzal kousek melounu jen tak do ruky a byl od toho celý zapatlaný, to ani omylem, to by si ho radši nedal~t~
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 1860  [Dalších 1680 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.