| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 430] Názory 431440 z 622  [Dalších 182 >>]
Yuki 00,03,07 49504
22.12.2010 19:18:17
kup si BIoparox, je to antibiotikum, stříká se to do nosu a pomáhá to, mamka si tím uvolňuje dutiny tď a moc to chválí, trpívá na záněty dutin hodně, má za sebou i tu punkci, tak pozná, kdy se to uvolní
Teka + 2 zlobiášové 65136
22.12.2010 19:17:15
Určitě zkus ty inhalace, ty mě pomáhají moc a to na záněty dutin dost trpím. Myslím, že díky nim jsem se k pnnkcím nikdy nepropracovala. Dej do hrnce vařit vodu, do ní hoď hrst heřmánku a kápni teatree (jen tak 2 kapky). Pak si přes hlavu hoď ručník a dýchej nosem. CCa 10min. Potom rychle na hlavu čepici, opakovat 3-5 denně. Tetree i heřmánek desinfikuje.
Potom ještě zázračě pomáhá poloha z jogy. Sedni si na paty, lokty polož na zem, ruce před sebe a havu polož temenem na zem - takže hlavu máš vlastně vzhůru nohama. Snad je to pochopitelné. Měla bys cítit v dutinách tlak, i to bolí, ale pk to jakoby lupne a je to úleva. Je to způsobeno tím, jak se vzduch v dutinách snaží dostat nahoru skrz hlen, který dutiny ucpává. Tím se vrdtva rozrušuje a uvolňuje. Fakt to zkus, moc to pomáhá, dělej několkrát denně.
zerat 18305
22.12.2010 19:17:02
Sinupret je taky výborný ~R^
Ivuljenka 98698
22.12.2010 19:15:53
opravdu dramatický popis,

takže jeden popis pro uklidnění:

Lékař Vám může i doporučit provedení punkce čelistní dutiny. A to v případě, jestliže léčba pomocí léků není úspěšná a Vy trpíte dál. Dalším případem je, že sice přicházíte poprvé, ale Vaše obtíže jsou velmi pokročilé a na rentgenovém snímku je značně pokročilý zánět v největší, čelistní dutině.

Přestože o punkci kolují hrůzostrašné zvěsti, jestliže je řádně provedena, jedná se o zákrok nepříjemný, ale ne bolestivý. Nejprve lékař do nosu nastříká či vloží na vatových tampóncích roztok, který nos znecitliví. Poté pronikne nástrojem, který připomíná tlustou jehlu, přes tenkou kostěnou stěnu mezi dutinou nosní a čelistní dutinou. Čelistní dutinu vypláchne. Vy na vlastní oči uvidíte, co je možné si v nose „vypěstovat“. Do dutiny někdy vstříkne rovnou i roztok antibiotik. V některých případech je nutné punkci jednou za dva dny opakovat.

Ivuljenka 98698
22.12.2010 19:11:59
teda nevím, jako dítě jsem těch punkcí absolvovala několik, v podstatě bych řekla,že každý rok jednu, a nemůžu říct,že by to mělo takové tragické následky. A určitě lepší punkce než nechat zánět postupovat dál ~o~
Ivuljenka 98698
22.12.2010 19:10:42
sinurpret? asi
Ivuljenka 98698
22.12.2010 19:10:00
ale je fakt,že bych taky ještě být tebou zkusila Physiomer - mořská voda na výplach nosu + ještě sakryš nemůžu si vzpomenout přírodní nějaké kapky nebo pilulky na odhlenění snad z břečťanu nebo čeho, snad si ještě vzpomenu,nebo někdo napoví
Ivuljenka 98698
22.12.2010 19:05:48
je to přesně tak, ono jde o to,že porod trvá několik hodin,kdežto u punkce jde o to nachvíli zatnout zuby a během minutky je po všem.

Já si to pamatuji jen jako tupé křupnutí a strááášlitánskou úlevu. Něco jako když se ti chce děsně čurat a už tě to úplně bolí a pak si sedneš na WC a můžeš to pustit, ta úleva je skvělá. Fakt neboj. ~6~
V.B.R.M. 64238
22.12.2010 18:55:03
dostala jsem ATB, zodac a paralen. Kapky nee. Ale prej mám kapat to co doposud. A kapu olynth
Lassie66 79675
22.12.2010 18:53:46
To je dost hororovej popis. Myslím, že tam bylo špatně hlavně to, že ti nikdo neřekl, co se bude dít.
Já punkce nesnášela, ale rozhodně bych to tak dramaticky neviděla. A to jsem nikdy žádnou okamžitou úlevu necítila, jen mě pak přestala bolet hlava.
[<<Předchozích 430] Názory 431440 z 622  [Dalších 182 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.