| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 390] Názory 391400 z 622  [Dalších 222 >>]
zerat 18305
14.1.2011 11:22:34
Perdito, vstupní brána do dutin je nos. Pokud se nos vyplachuje, nezůstávají krusty... zvyšuje se prý odolnost sliznice vůči jakýmkoliv infekcím. Teda za předpokladu,že není třeba křivá nosní přepážka (mně ji v červnu rovnali) a nebo nějaký jiný problém v dutinách - třeba hodně zvýšená sliznice... Nejsem dr. ORL, ale mám tu někde (kam jsem to dala nevím) lejstra studií, které mi dr. vytiskla a jsou pod nimi podepsaný různý český kapacity z Motola či odkud... a píšou, že studie opravdu potvrdila zkušenosti jogínů, kteří tuhle pomůcku používají roky rokoucí a berou ji za základ ranní či večerní hygieny stejně jako čištění zubů a že opravdu sliznicím prospívá, uvolňuje zaraženou rýmu... Ono něco z tý slaný vody se 100% dostane i do těch horních dutin, protože hlavu nakláníš a je fakt, že i během dne často kapička sem tam odteče...
perdita 3248
14.1.2011 8:42:11
Petro, ten vítr u moře, to je mor. I v létě mě někdy rozbolí dutiny, když se procházím u moře, o zimním období ani nemluvím~d~
perdita 3248
14.1.2011 8:37:24
Jako je to zajímavé, ale naprosto nechápu, jak by to mohlo mít vliv na záněty dutin, tam se přece ta voda dostat nemůže!
Mně z dutin zdá se navždy vyléčil Singulaire, už ho roky neberu a dutiny v pořádku, ale manžel trpí na nebakteriální zánět roky. Měl spoustu vyšetření a konzultaci s místní kapacitou. Pan docent (či co) mu řekl, že jediným řešením je ... Malta, Kypr... prostě změnit klima.
Kvíza
  • 
14.1.2011 8:28:36
Ano, děkuju ti, pro mě je to každopádně zajímavá informace a zkusím.
Kinga+3 21928
13.1.2011 22:16:14
Kisi s pet lahví jsem to taky zkoušela, ale s konvičkou je to mnohem větší luxus, ale určitě to jde. Stejně tak obyč. sůl není tak příjemná jako vincentka.
Kinga+3 21928
13.1.2011 22:11:41
Někdy mi tam taky trošku vody zůstane a vytéká samovolně později, ale jsou to jenom kapičky. Když mě bolela hlava tak jsem to utla a zkusila na druhý den, ale většinou je to příjemné.
zerat 18305
13.1.2011 21:36:49
Věro, díky. Já jsem právě dumala, jestli to sem dát, a pak jsem si říkala, že to třeba může pomoci někomu dalšímu... Já jsem o tomhle vynálezu vůbec nevěděla a zatím jsem teda spokojená. Jak mi dojdou zásoby Vincentky tak najedu na vodu se solí a uvidíme. Oni tam právě píšou, že tyhle výplachy můžou hodně pomoct i alergikům trpícím na alergickou rýmu, že ta voda vypláchne ty alergeny a nosní sliznice se stane odolnější(vzhledem k tomu, jak moc to ty dutiny a nos propláchne, tak tomu i docela věřím, že by to nemusel být blábol)... ale s tím teda nemáme zkušenost.
zerat 18305
13.1.2011 21:08:43
Emo, fakt hlava nebolí vůbec. Opravdu to všechno rovnou odtéká druhou dírkou ~R^
zerat 18305
13.1.2011 21:08:05
Petro, já jsem popravdě taky měla obavy, ale fakt úplně v pohodě. Trošičku je to nepříjemné v tom momentu, kdy ta voda zaplňuje dutiny a hlavně si hlídat dýchat otevřenou pusou a naklonit se nad umývadlo - ono je to u tý konvičky vyobrazený. Ta vody zaplní dutiny a pak začne druhou dírkou téct ven. Musím říct, že protáhnout dutinama celou tu konvičku pro měl poprvé docela záhul, ale jak člověk cítí, že to pomáhá, tak si zvykne ~:-D
zerat 18305
13.1.2011 21:04:53
jj leješ to do jedné dírky a druhou to teče ven - normálně dýcháš pusou. Krásně to proplaví dutiny ~R^ voda by měla mít ideálně okolo 37°C a třeba u tý konvičky není psané, že musí být voda převařená. Ale já si tam teda leju odbublanou Vincentku z lahve.
[<<Předchozích 390] Názory 391400 z 622  [Dalších 222 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.