| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 622  [Dalších 512 >>]
Lassiesevrací 134328
9.3.2015 17:57:09
Jo, mně pomáhaly proplachy vincentkou. Normálně stříkačkou. Bráchům se ze mě zvedal žaludek ~:-D
Lassiesevrací 134328
9.3.2015 17:56:16
Já nevim. Bylo mi 10-12 let, kdy mi dělali celkem 15 punkcí dutin a opravdu se nakonec prokázala alergie. Měla jsem hustou zelenou rýmu. Pokud si vzpomíním, nemívala jsem teploty. Jen mě vždycky bolela hlava a to až tak, že jsem zvracela. Ale mám taky zabedněnou hlavu, to i to by mohlo být ono ~:-D

http://nemoci.doktorka.cz/zanet-vedlejsich-dutin-nosnich/
kreditka 85904
9.3.2015 17:52:35
Monty s tímto přímo zkušenost nemám, ale trpěla jsem na záněty nosohltanu - stačila drobná rýma a měsíc jsem se z ní hrabala. Nakonec mi poradila známá (zdravotní sestra) pořídit si proplachovací konvičku do nosu - jakmile cítím náběh na rýmu udělám si solný roztok, propláchnu jím nos a od té doby mám pokoj - už rok nevím co to je rýma, viróza apod. chuťovky. Dám ti sem odkaz co myslím, mám teda jinou kupovanou v lidlu, ale pomohla...

http://www.lekarna.cz/rhino-horn-konvicka-na-vyplach-nosu-modra/
Monty 129940
9.3.2015 17:36:22
Dnes opět úmorné kolečko po doktorech, tři hodiny čistého času.
Nevím, co s tím. Syn snad v životě neměl chřipku nebo angínu, ale má neustále zánět dutin - minimálně 3x do roka. Naposledy ho měl v prosinci, teď ho má zas. Rýmu má tak 4 - 5 měsíců v roce, alergie kromě chladové, se kterou lze těžko co dělat, na imunologii po krevních testech vyloučeny.
Nikdo neví, proč to furt má.
Doktor na ORL se zmiňoval o jakési operaci, která je prý ale ještě "hudba budoucnosti". Máte s tím někdo zkušenosti? Jak dlouho má podle vás zhruba smysl čekat, než bychom se o ten zákrok měli začít zajímat? Synovi je dvanáct.
Díky moc za rady.
Marcela a 3 65688
12.2.2015 15:43:07
Nedostane, protože je nechce...Myslím, že by klidně dali stejná, jestli jí to minule pomohlo. Je holt potřeba říct, že mi nedělala dobře.
Evanek 6714
12.2.2015 15:16:58
Určitě dostane jiné ATB!
Evanek 6714
12.2.2015 15:16:20
Akorát že mě ORL doktorka upozorňovala, že při zánětu v žádném případě neprohřívat!!!
Ano, takhle nad hrncem s bylinkama nás léčila babička ale to nebyl zánět dutin. Nevím, zda si ucpaný nos nezaměňuješ se zánětem dutin. To bys lezla bolestí po stěně.
Marcela a 3 65688
12.2.2015 9:59:59
Můžou ti dát jiná, uleví se ti a pak zkoušej další léky nebo babské recepty. Měsíc a půl od posledních není nic tragického.
Katy 140908
12.2.2015 9:17:42
Zdravím, mám výbornou a několikanásobnou zkušenost vyléčení dutin inhalací dobromysli. Ideální je vlastní, ale i koupit sypanou, v nouzi jsem sáhla i po kořence s oreganem (to je to samé). Nasypat do širšího kastrolu cca hrst, zalít horkou vodou (cca 1l?) a nad tím pod ručníkem min 10 min. Připravit si kapesníky po ruce, ať nemusíte odbíhat. Hrnec je lepší než inhalátor, protože párou se zahřívají i ty dutiny. Po pár minutách, když už to chládne, občas promíchat, silice se ještě uvolní. Můžete i přisypat trochu mateřídoušky, obojí je fajn.
Je nutné dělat to min. 3x denně, lépe i 5x. Ke zlepšení dochází tak po cca 1,5 - 2 dnech, záleží, v jaké to máte fázi.
Po zalití hned inhalovat, nenechat léčivé silice unikat pryč.
Přeju brzké uzdravení Katka:-)
Anna Veselá 126368
12.2.2015 9:00:30
Proč co? Proč nechci atb? Protože jsem jedny měla koncem prosince, bylo mi z nich akorát na blití a navíc kombinace atb+AD mi přijde pro tělo poměrně brutální... Tak hledám něco šetrnějšího.
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 622  [Dalších 512 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.