| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Plané neštovice

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 350] Názory 351360 z 7375  [Dalších 7015 >>]
Pippi 108434
8.1.2015 18:48:07
Nechala jste některá úmyslně nakazit svoje dítě planými neštovicemi? Pamatuju si, že když jsem byla malá a měli jsme doma neštovice, chodily k nám návštěvy s dětmi, aby se jejich děti od nás nakazily. Nedávno jsem viděla v televizi reportáž, jak rodiče pořádají dětské "neštovicové party". JAký na to máte názor?
Hanica 48643
4.1.2015 0:00:52
Jo a ještě něco: klidně lupněte dětem jakékoli antihistaminikum, ať se vám chudinky neproškrábají k smrti, volně prodejný je myslím zyrtec, zovirac, nebo kapky Fenistil, necpěte jim to místo lentilek, ale jak zjistíte, že se škrabou, nebojte se (představte si ty matky, které mají alergické děti a rvou do nich kortikoidy po celý rok, vy budete jen pár dní a nepravidelně. to mě taky štve, že nikdo to mamině neřekne, jenom mazat a mazat, a dětem se to ani nelíbí a ani jim to nijak nepomůže, jen že se ta infekce neroztahuje víc, ale jinak nic. Pokud mají horečku, klidně paralen, cokoli na horečku, ale zase bych neplašila při 37,5 počkat aspoň na 38,5 - teda pokud už dítě při 38 nemívá febrilní křeče, což obvykle nemívá. U jedné z dcer jsem zkoušela koupel z nějakého růžového roztoku, ted si nemůžu vzpomenout co to bylo, no na nic, bylo jí dobře jen v té vodě, a pak se zase škrabala, no tehdy mě nenapadl ani dithiaden ani nic jemu podobného - no obávám se, že jsem ani nic doma neměla. Dnes při čtyřech dětech, zkušenostech s laryngitidou, bronchitidou, zápalem plic, anginou atd atd, ani nemusím letět do lékárny akutně, vždy doma najdu nějaký záchranný kruh na dobu akutní. Držím všem palce a přeju do nového roku, hodně zdraví, léky jenom preventivně v krabici ~g~
Hanica 48643
3.1.2015 23:49:52
Nemyslím si, že zkušený lékař si může dovolit tvrdit cokoli na 100%. Sice nejsem lékař, ale zrovna jako nelékařský pracovník mám zkoušku z pediatrie, interny, chirurgie atd. A vybavuji si jednoho starého zkoušejícího PANA LÉKAŘE, který mi při velmi příjemné zkoušce předal toto: "Milá zlatá, v lékařství je možné všechno, může-li mít pacient veškeré orgány přesně na opačné straně těla než-li ostatních 999 osob (statisticky vzato), pak klidně může pacient dostat neštovice i dvakrát...........), takže máte pravdu.:-)"
úča
  • 
12.12.2014 23:01:57
Soucítím, moje holčička měla taky takový nepříjemný průběh, krizový byl jeden den a jedna noc, plakala a křičela, pak se to už zlepšovalo. Taky ve čtyřech letech. Nejstarší syn asi tak středně těžce v šesti letech, mrňata v necelém roce a necelých třech to dostala zadarmo, zvlášť nejmenší, kojený, to zvládl komplet za šest dní a neměl ani moc vysokou horečku.
Ten průběh může být hodně různý, každopádně jak to prodělají, mají vystaráno.
Ať je brzy líp.
Elwing 143291
12.12.2014 15:29:09
Hloupost je to prave z toho duvodu, ze uz i tak hodne nestovicema oslabene dite, muze chytnout jeste neco dalsiho od tech procesi deti, co k nemu chodi za nakazou a tim tu nemoc jeste zavazne zkomplikovat. Ja vsechny tyto navstevy nakonec odmitla, kdyz sem videla, ze i tak ma moje dite dost a nepotrebuje riskovat dalsi choroby od neustale necim ze skolek prolezlych kamaradu.
Líza 17721
12.12.2014 13:12:30
Kojené děti, které dostanou neštovice v době, kdy jsou kojené. Ne 12 let potom. (Psala jsi něco o mdlém rozumu? ;) )
Girili 117849
12.12.2014 13:05:21
Neni mysleno vliv na imunitu celozivotne, ale kojeni prave v dobe infekce, kdy dite ke svym protilatkam zaroven prijima protilatky od matky.
Girili 117849
12.12.2014 13:04:09
Ne, nemysli se kojene v kojeneckem veku. mysli se kojene v dobe infekce, protoze tehdy ziskavaji protilatky zaroven od matky z mleka. S mdlym rozumem bych byla opatrna...
Marcela a 3 65688
12.12.2014 11:48:18
Řekla bych, že to byl vtip...
Monika, Míša a ? 19775
12.12.2014 11:24:09
Doktorka mi říkala, že něco takového u očkovaného dítěte ještě neviděla. Kdyby ho sama neočkovala, snad by ani nevěřila, že takhle vypadá očkované dítě. On syn ve zdraví přestál asi dvě neštovicové epidemie, které školkou proběhly, takže jsem si gratulovala, že je naočkovaný. Bohužel to bylo předčasné.
Bylo to fakt celkem hrozný, žádné neočkované dítě kolem nás nemělo takhle děsný průběh. A to syn není žádný profesionální marod, marodí málo. Ale když už, tak už.
[<<Předchozích 350] Názory 351360 z 7375  [Dalších 7015 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.