| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Plané neštovice

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 190] Názory 191200 z 7375  [Dalších 7175 >>]
Janet+sluníčko:-) 75570
10.10.2015 16:47:23
protože můj lajcký názor je ten, že i přes očkování je možné že by tu nemoc mohla dostat - někdy v dospělosti - což asi bývá docela masakr - neštovice v dospělosti.

pokud by je prodělala, tak je jasné, že je už nikdy nedostane - ani od svých dětí.
takže bych radši aby si je prodělala v dětství
Manul 92740
10.10.2015 0:36:59
A proč jsi na vazkach? Já si teda myslím, ze rizika prodělání neštovic jsou mnohem vyšší, než rizika očkováni. Zvlášť ve vyšším veku.
Dceru jsem nechala na očkovat v 7 letech.
Janet+sluníčko:-) 75570
9.10.2015 22:39:44
Díky za názory a rady.
Počkám ještě tak rok teda. A pak se poradím s doktorkou - aby jí nabrala ty protilátky.
Právě že jsem slyšela, že prý čím později dostane neštovice dítě (nebo i dospělý), tak bývá horší průběh. Samozřejmě chápu, že to nemusí být pravidlo.

Jinak, jak tu někdo psal, že co to tu řeším - jako že až bude dcera těhotná - a že to není přece samozřejmost, že bude těhotná. že třeba ani nebude chtít být těhotná....... tak tahle možnost mě fakt nenapadla. I když je to samozřejmě možné. Už teď ale občas "uvažuje nahlas" jako že až ona bude mít miminko, až bude mít děti..... tak asi jednou bude :-)
Lenka
  • 
9.10.2015 22:14:17
Bude mi 40 a neštovice jsem neměla. Moje děti ano - nechytla jsem :-)
Dle naší dětské dr. : "kdo je dostat nemá, tak je nedostane". Ona sama je prý taky neměla... ( bude důchodová, kolik "neštovic" jí asi za pediatrickou praxi prošlo ordinací...??)
Chloé 102783
9.10.2015 18:28:30
My jsme 3 sourozenci a nestovice se nam vyhly. Ja se nechala narychlo ockovat,kdyz jsem objevila prvni pupinek u dvoulete dcery. Bylo mi 33. Musela jsem to stihnout do 24 hodin . Nastesti ockovani zabralo.
Merylin5 68735
9.10.2015 16:58:02
Měla jsem je ve 12ti a byla to hrůza.
kreditka 85904
9.10.2015 16:43:37
8 letá dcera je též neměla a to tu za její život proběhly minimálně 3 epidemie...její 4,5 letý bratr měl jednu jedinou neštovici - takže též na nic, chci ještě rok dva počkat a pak dceru naočkuji...
Li. 14175
9.10.2015 16:28:25
S přibývajícím věkem mají prý neštovice horší průběh. Mám bratrance, který má díky neštovicím zničený celý obličej (měl je ve 30ti letech).

Synovi jsem v 11 letech nechala nabrat protilátky na neštovice a následně naočkovat.
Citronove koliesko 7937
9.10.2015 15:53:42
Čerstvá skusenost...dcera (15) a syn (9) ich mali az teraz cez prázdniny. Pritom vystavení vírusu boli od škôlky často. Priebeh mali obaja normálny, nestovic cca par desiatok, dcera ľahší priebeh, syn prvé dni ťažší (mal vysoké horúčky). Oproti tomu v tom istom čase kamarátky dcera (17) mala velmi ťažký priebeh (obrovské množstvo nestovic všade aj na slizniciach, vysoké horúčky, mala velke bolesti, kolabovalo, nevnímala, museli volať sanitku) skončila v nemocnici na kapackach, jej 8r. sestra mala v tom istom čase ľahký priebeh ako aj moje deti.

Neda sa odhadnúť aky kto bude mat priebeh, nam dr. nedoporucovala dcéru ockovat, radsej pockat, pripadne ak som dobre pochopila hovorila ze mame ju dať zaočkovať az ked ich dostane, na začiatku, majú potom vraj ľahší priebeh. ( ale to by som si overila, my sme to nevyužili). Moja sestra-lekárka sa tiez ockovat nedala a mala nestovice v 30tich. Priebeh v pohode.
Girili 117849
9.10.2015 15:35:39
To je nejspis mela, jen o tom nevi.
[<<Předchozích 190] Názory 191200 z 7375  [Dalších 7175 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.