| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nosní mandle

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 4639  [Dalších 4589 >>]
Renka + 3 26652
30.6.2017 7:38:58
Nosní mandle atrofuje, dospělí ji nemají.
TaJ 81121
30.6.2017 0:30:45
Jani, jo, jasně, to mě taky, vlastně ještě o nějaký rok dřív v r.80 jsem už chodila do první třídy...a to už jsem to měla za sebou...tenkrát se to nedělalo v narkóze, matně si to dokonce ještě pamatuju, takový ten pocit z té situace...nic moc no...
Jana, 2/07+10/08+5/11 81165
29.6.2017 23:49:40
Tak mně to dělali někdy v roce 1980-1. ~:-D
TaJ 81121
29.6.2017 23:09:55
Jani, tak u nás byl syn po zákroku naštěstí úplně v pohodě...když ho přivezli ze sálu, tak chvilku poplakával, z nosu jen pár kapek krve...pak usnul a když se vzbudil, tak byl ok, snědl i oběd a svačinu, co jim tam dali (brkaši s haší a piškoty s mlíkem :-) ), došli jsme mu pro zmrzlinu, odpoledne si tam hrál v herničce, pak ho zkouknul doktor a v šest večer jsme frčeli domů...druhý den už na něm ani nebylo poznat, že na nějakém zákroku byl a bylo trochu obtížné ho udržet v klidu...a to je extra citlivka a hodně jsem se bála, jak to bude snášet... Nejhorší bylo to dopoledne před tím, než šel na sál, brali je podle věku a on tam byl nejstarší, takže šel až jako poslední...nemohli jíst ani pít, tak jsme museli celou dobu zabavovat, odvádět pozornost, to bylo asi nejnáročnější...pak dostal premedikaci v sirupu, po ní se úplně v klidu nechal ode mne položit na lehátko a doprovodila jsem ho k výtahu...zpátky byl asi za 45 minut, já se zatím trochu najedla a napila, protože jsem nechtěla dopoledne před ním, abych mu to nepřipomínala, když on nesměl...
TaJ 81121
29.6.2017 23:02:46
Já bych do toho v takovém případě určitě šla, podle popisu už je ta mandle fakt zánětlivé ložisko a bude dělat pořád problémy...sice ano, mandle někdy může znovu dorůst a taky s věkem jakoby zaniká, ale ne v případě, že už je zbytnělá a je zánětlivým ložiskem...taková se rozhodně sama nezmenší.... Syn byl na vyndání nosní mandle v necelých 5 letech, zvažovali jsme to nějakou dobu, ale měl ji velikou, pořád měl rýmy, ale třeba zánět uší v životě neměl...nicméně nemohl vůbec dýchat nosem, pusu pořád otevřenou, chrápal, dusil se u jídla, jak dýchal jenom pusou, nic necítil...vyndání mu moc pomohlo, měl ji prý obrovskou a naštěstí už nedorostla...
januska.1 87418
29.6.2017 22:56:18
Jak to?Nejen,ze neroste,ale zacina se zmensovat.V dobe dospivani uz vetsinou neni zadna.
januska.1 87418
29.6.2017 22:35:15
Pokud mandle pusobi potize tak bych asi sla.Ale vzhledem k tomu,ze se mandle od 7.roku zacina zmensovat,tak bych to dukladne zvazila..
Jana, 2/07+10/08+5/11 81165
29.6.2017 22:23:11
Byla jsem na tom v šesti, doktor to mámě hodně rozmlouval, máma trvala na odstranění, neslyšela jsem, huhňala, neustále otevřenou pusu, nemocná v jednom kuse, hlavně záněty levého středního ucha, furt rýma, máma říkala, že byl dost problém mne udržet zdravou, abych na ten zákrok vůbec mohla. Mandle byla obrovská, ten samý doktor, co to mámě rozmlouval, jí pak přišel říct, že je dobře, že je to venku, samozřejmě si ji nepamatoval. ~8~ Potom už jsem nemocná nebývala. Jinak máma říkala, že když mne viděla po tom zákroku, že jí mne bylo strašně líto, vypadala jsem jakoby mne tam zmlátili, krvácela jsem z nosu, obluzená, říkala, že se jí chtělo brečet, co mi to nechala udělat, do toho přišel ten doktor. :-)
RoBa 128952
29.6.2017 22:12:35
Zdravím, mám pětileté dítě, které trpí dlouhotrvajícími zelenými rýmami, kterých se bez ATB nelze zbavit. Třeba vloni na podzim byla několikatýdenní rýma, Bendovy kapky nezabíraly, pak to skončilo s ATB. Ve výtěrech běžné bakterie (pneumokok, Haemophilus influenze...) Pak několikaměsíční pobyt v zahraničí, moře kousek, tam po rýmě nebylo ani vidu, pak návrat do Čech, a zelená hustá rýma opět vítězí už tři týdny. Vyplachujeme nos několikrát denně rhino konvičkou, ale nemá to žádný léčebný efekt (kromě toho že se mu dočasně líp dýchá, a nos se krásně vyčistí). Na ORL mu zjistili opakovaně zvětšenou mandli, II-III stupeň, a prý by bylo vhodné odstranění s tím, že mandle je zánětlivé ložisko, a proto ty neustupující rýmy. Jiné problémy nemá, nehuhňá, slyší dobře, zánět ucha měl jednou životě. A já váhám jestli svolit s odstraněním mandle.
Zajímal by mně názor vás, jejichž děti měly podobný problém. Zlepšil se jejich zdravotní stav po odstranění? Díky a hezký večer
nekázanka 7331
24.1.2017 9:55:19
Tak zkuste nějakou větší nemocnici v okolí, ideálně krajskou. Ta dvouhodinová cesta už by asi byla moc, navíc dítě po zákroku většinou potřebuje spíš klid než větší společnost. Držím palce!
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 4639  [Dalších 4589 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.