| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nosní mandle

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 4639  [Dalších 4539 >>]
Kalamity YANKA 95278
4.3.2016 8:34:31
U dosplých nevím, ale co jsem dceři nechla vyndat nosní mandle, naopak se dost výrazně omezila bolest uší i hustá rýma. ~d~
Lucka
  • 
4.3.2016 7:58:02
Dle dr. angina, ve vyteru z krku vždy spalovy streptokok.
holka anonymka 93519
4.3.2016 7:51:49
můj syn byl zdravý, netrpěl žádnými problémy typu nachlazení ani chrápáním. Během týdne ale ohluchl - ztráta 80% sluchu. Během měsíce jsme oběhali doktory. Jediná pomoc byla odstranit oteklou nosní mandli a to co nejdříve, než si vpáčené ušní bubínky "nezvyknou" na svou polohu. Po adenotomii již druhý den slyšel na 100%.
holka anonymka 93519
4.3.2016 7:48:00
můj syn při adenotomii málem vykrvácel - ale měl hraniční hodnotu srážlivosti krve. Já to pokládala za omyl (nikdy mu nic extra dlouho nekrvácelo), lékaři tomu nevěnovali větší pozornost. Kdyby mu ale nosní mandli neodstranili, zůstal by hluchý.
Modřinka 37246
4.3.2016 7:07:41
Nosní mandle má úlohu v obraně organismu, to si najdeš. Naše zkušenosti- prvnímu synovi jsme ji nechali vyndat v šesti letech kvůli stále se opakujícím infektům a ukázalo se, že byla příčinou jeho nesnášenlivosti laktózy. Jak měl často mírně zvýšenou teplotu, likvidovalo mu to laktázu a nemohl laktózu trávit. Operace v narkóze, trauma tak akorát pro maminku, syn na nemocnici vzpomíná jako na děsnou srandu. Pro mě zázrak na počkání, bolení břicha a výbušné průjmy zmizely jednou pro vždy. Druhý syn ji měl v pěti letech také velkou, ale protože mu to žádné další problémy nedělalo, operaci jsem odmítla a o jeho nosní mandli nemám žádné další zprávy:-). Kolem sedmi let se má začít vstřebávat, nebo tak nějak. Tj. za mě- pokud je opravdu problém, není to nic hrozného se jí zbavit, pokud není, rozhodně bych se v tom nevrtala.
.kili. 125672
4.3.2016 6:47:35
- " dcera (8) má za posledních 10m popáté spalovou angínu. Mandle má velké všechny, i krční,"

nevím co je spálová angína, tento často užívaný termín je nesmyslný, ale to je v dané věci nepodstatné, byť zavádějící. Pět angín za 10 měsíců, to není obvyklé a je to spíše otázka diagnostiky, krom toho angína je termín vágní, nelze z něj soudit na typ onemocnění (relapsující, exacerbující či recidivující). Zvětšení mandlí je při každé infekci očekávatelné.


- " celoživotně dýchá pusou."

to je známka možné obstrukce horních dýchacích cest a patří pak mezi indikace k adenotomii
.kili. 125672
4.3.2016 6:26:21
" Kili je pokerový,"

neřekl bych. Citované jsem komentoval obecně, což mám za patřičné, pokud jste chtěla vědět něco více či konkretního, stačilo se namísto výše citovaného zeptat. Z karetních her výrazně preferuji před pokerem bridge.
.kili. 125672
4.3.2016 6:26:08
" Kili je pokerový,"

neřekl bych. Citované jsem komentoval obecně, což mám za patřičné, pokud jste chtěla vědět něco více či konkretního, stačilo se namísto výše citovaného zeptat. Z karetních her výrazně preferuji před pokerem bridge.
Lucka
  • 
3.3.2016 22:26:10
To mě zajímá. Jdeme na ORL protože dcera (8) má za posledních 10m popáté spalovou angínu. Mandle má velké všechny, i krční, celoživotně dýchá pusou. Nechtěla jsem vyndavat nosní, čekala že se to s věkem zlepší a teď tohle...:-(
margotka78 alias shit-roller 108560
3.3.2016 21:48:24
Já myslím, že obojí mandle mají funkci ochrannou. Zachytávají nečistoty a bakterie, aby se nedostaly dál do dolních dýchacích cest a zabránily tak horším nemocem ( bronchitidy, záněty plic, apd.).
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 4639  [Dalších 4539 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.