Ahoj, mám dotaz. Je to takový dlouhý popis, psala jsem i na magistrát, tak kopíruji mírně upravený e-mail
Ráda bych se informovala jak se vyhnout podomnímu prodeji - případně jak se zachovat když na nás někdo s nějakou nabídkou zazvoní. Na stránkách města Brna jsem si vyhledala nařízení statutárního města Brna č. 1/2002, kterým se vydává „Tržní řád“ a v něm informaci, že podomní prodej je na území města Brna zakázán. Je nějaká změna? Nějaká výjimka, která povoluje energetickým společnostem a pojišťovnám obtěžovat lidi v soukromí jejich domova? Vyzvánět na zvonky a vnucovat se do domácností?
Co tedy dělat? Jak se zachovat jestliže na mě podobný člověk zazvoní. Mám na něj zavolat policii? Nebo mám zjistit z jaké firmy přichází a tu potom mohu někde nahlásit?
Protože jsem na mateřské dovolené - tedy doma s malým dítětem a tito lidé chodí obtěžovat především v poledních a časných odpoledních hodinách a vždy mi svým vyzváněním dítě probudí, jsem touto situací velmi pobouřena. Tito lidé u nás zvoní minimálně jednou týdně obvykle však častěji vždy v podobnou hodinu. V hodinu, kdy běžní lidé jsou v práci a doma jsou jen matky s malými dětmi nebo důchodci - takže věřím, že takové prodeje jsou velmi úspěšné - oblbnout důchodce totiž přece není nic těžkého, a předpokládám že právě kvůli tomu byl podomní prodej v Brně a jiných městech zakázán.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.