Zásadně vynechávám ty, o kterých se hodně píše a mluví. Harry Potter je mi znechucen snad do konce života , od jisté doby mám podobný problém s Vieweghem, nemám vůbec chuť zkusit Pratcheta...prostě mě děsí představa, že je to "davová záležitost"....
V dětství mi hodně podsouvala knížky ségra, pak jsem hledala v knihovně obdobný žánr a pokud mě něco zaujalo, další knihy už jsem vybírala podle autora a to mám dodnes. Jen velmi vzácně začnu číst něco, od koho ještě nic neznám. A protože jsem schopná číst knížky opakovaně (některé už jsem přečetla 20x a víckrát), nikdy se mi nestane, že bych neměla co číst....naopak potřebuju mít možnost vždy sáhnout po knize určité povahy a na to ty knížky potřebuju znát.
Jo a ještě vím, že na mě fungují úryvky z knížek, takže třeba čítanka ve škole na tohle byla dobrá, jak mě něco zaujalo, půjčila jsem si to v knihovně. Takže nové knihy bych asi nejsnáz přijala přes nějaký sborník, který by byl k dispozici třeba někde v čekárnách a tak.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.