30.4.2010 20:36:39 Hilly.
Jak poznám kvalitní plavecký kurz?
Po aféře "létání miminek" jsem začala přemýšlet, jak moc jsou prověřeny plavecké techniky jednotlivých kurzů a jsou skutečně zdravotně nezávadné. S prvním dítětem jsem plavecký kurz absolvovala, ale některé techniky se mi prostě nezdály, hlavně snaha o organizované potápění, i když dítě třeba zrovna nebylo v kondici a evidentně nechtělo, nebo někdy i plakalo.
Taky se mi nezdály rady, jakože mám ignorovat, když se dítě potápět nechce, že se pod vodou uklidní.
..Ono se teda pod vodou fakt uklidní..ale jak se vynoří tak zase začne řvát...(nezdálo se mi to, tak jsem ho takto tedy neuklidňovala
). Před chvílí jsem se v jednom článku dočetla, že určité opakované aktivity, při nichž dítě pociťuje strach, můžou vyvolat chronický stres, který může mít v některých případech za následek posttraumatickou stresovou poruchu s velmi závažnými důsledky na zdraví dítěte.
Při poloze na zádech mimi jakoby zaklánělo hlavičku(i když se mu tato poloha do určitého věku moc líbila), s čímž jsem si také jistá nebyla.
Dále jsem slyšela, že se v některých kurzech provozuje metoda "delfínkování". Je to prý metoda, která se k nám dostala z Ruska. Je to řízené a zátěžové potápění. Podle odborníků může jít až o trénink v hypoxii, a to i u kojenců.
Je vůbec možné chodit s kojencem na nějaký plavecký kurz, u něhož bych si mohla být jista, že je pro mé dítě(pokud je zdravé), nezávadný, a prošel nějakou "kontrolou", či má nějaký "glejt" zdravotní nezávadnosti?
Odpovědět