| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Klimakterium - menopauza

  (?)
 Názory 110 z 2804  [Dalších 2794 >>]
Stáňa * 7932
15.6.2026 21:18:23
Hormonální substituce v období přechodu obsahuje výrazně méně hormonů než antikoncepce, protože pouze dorovnává nerovnováhu hormonů, zatímco antikoncepce zabraňuje těhoteství.
nebeska 90979
15.6.2026 20:52:28
To samoztejme nemuzu rict, ja jsem ji

mela i doma, ale silene me vydesil ten obrovsky letak i v souvislosti s tim, ze muj tata se v te dobe lecil s rakovinou, nedokazala jsem to proste prekonat a vzit si to. Na nejake problemy budouci jsem nemyslela.
Balbína 99798
14.6.2026 12:03:14
Ted bohuzel cerstva zkusenost kamaradky. Kvuli bolestem hlavy, ktere byly pricitany menopauze znovu zacala brat antikoncepci (po doporuceni gynekolozkou). Nakonec slo o krevni srazeniny v hlave, ted se resi, je to blbe. Takze nemam uplne nazor na hormony v menopauze, zatim pro me neni aktualni. Jen spis ted pouceni z toho, ze ne kazda bolest hlavy je menopauza ~7~ .
nebeska 90979
11.6.2026 17:15:48
Zvazila bych vice brani hormonu, protoze jsem mela menopauzu opravdu v brzkem veku a nejde jen o zmirneni obtezujicich projevu, ty jsem mela v male mire, ale spise pak o ty nasledky nedostatku hormonu v podobe ridnuti kosti a dalsich stareckych problemu v 50. Mohla jsem je poaunout do bezneho veku. V 57 bych to neresila. Ale ve 44 to bylo zkratka moc brzo.
Sněhulka a sněhuláčci 99425
9.6.2026 12:40:45
Díky moc!
Lenka Pražanda 128023
9.6.2026 10:51:06
Přechod je v podstatě hormonální nerovnováha. Tělo se nějak snaží srovnat s faktem, že pohlavní orgány přestávají fungovat a produkovat hormony. Výsledkem jsou všechny ty nepříjemné průvodní jevy. Nechápu, proč dobrovolně trápit sebe i okolí, když to není nutné. Kdyby to bylo pár týdnů, tak se to dá přejít. Ale několik let?? Prostě tělu dodám co mu chybí. Nejsme ve středověku.
Anadar 27930
9.6.2026 8:52:34
Menopauzou jsem prošla před pár lety,poměrně pozdě ,kolem šedesátky.
Objevily se trochu návaly,ale ne velké a ne časté,tak jsem to nechala proběhnout.
Horší bylo přibírání na váze,to bylo dost šílené a především naprosto ničím neovlivnitělné. Znám svoje tělo,vím,co mi vždycky stačilo k udržení váhy. Nic jsem nezměnila,rozhodně jsem se nerozežrala a pohyb jsem dokonce zvýšila.Bez efektu
Vzhledem k pozdnímu nástupu menopauzy jsem si ale řekla,že hormonů bylo už dost a příznaky menopauzy jsou jinak milosrdné,tak jsem o hormonální substituci neuvažovala. S váhou by to asi stejně nic neudělalo.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
8.6.2026 22:00:45
Už asi 5 let neberu nic. Substituci jsem neměla, potíže taky ne.
Federika 14090
8.6.2026 21:49:39
A teď už nebereš, prostě js někdy vysadila a žádné problémy jsi necítila? A ani žádnou substituci nemáš?
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
8.6.2026 21:46:24
Taky jsem brala nepřetržitě kontinuálně HA a nevím přesně, kdy ten přechod nastal. Žádné příznaky nebyly.
 Názory 110 z 2804  [Dalších 2794 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.