| Stáňa * | 7932 |
|
|
15.6.2026 21:18:23
Hormonální substituce v období přechodu obsahuje výrazně méně hormonů než antikoncepce, protože pouze dorovnává nerovnováhu hormonů, zatímco antikoncepce zabraňuje těhoteství.
|
| nebeska | 90979 |
|
15.6.2026 20:52:28
To samoztejme nemuzu rict, ja jsem ji
mela i doma, ale silene me vydesil ten obrovsky letak i v souvislosti s tim, ze muj tata se v te dobe lecil s rakovinou, nedokazala jsem to proste prekonat a vzit si to. Na nejake problemy budouci jsem nemyslela. |
| Balbína | 99798 |
|
|
14.6.2026 12:03:14
Ted bohuzel cerstva zkusenost kamaradky. Kvuli bolestem hlavy, ktere byly pricitany menopauze znovu zacala brat antikoncepci (po doporuceni gynekolozkou). Nakonec slo o krevni srazeniny v hlave, ted se resi, je to blbe. Takze nemam uplne nazor na hormony v menopauze, zatim pro me neni aktualni. Jen spis ted pouceni z toho, ze ne kazda bolest hlavy je menopauza
. |
| nebeska | 90979 |
|
11.6.2026 17:15:48
Zvazila bych vice brani hormonu, protoze jsem mela menopauzu opravdu v brzkem veku a nejde jen o zmirneni obtezujicich projevu, ty jsem mela v male mire, ale spise pak o ty nasledky nedostatku hormonu v podobe ridnuti kosti a dalsich stareckych problemu v 50. Mohla jsem je poaunout do bezneho veku. V 57 bych to neresila. Ale ve 44 to bylo zkratka moc brzo.
|
| Sněhulka a sněhuláčci | 99425 |
|
|
9.6.2026 12:40:45
Díky moc!
|
| Lenka Pražanda | 128023 |
|
9.6.2026 10:51:06
Přechod je v podstatě hormonální nerovnováha. Tělo se nějak snaží srovnat s faktem, že pohlavní orgány přestávají fungovat a produkovat hormony. Výsledkem jsou všechny ty nepříjemné průvodní jevy. Nechápu, proč dobrovolně trápit sebe i okolí, když to není nutné. Kdyby to bylo pár týdnů, tak se to dá přejít. Ale několik let?? Prostě tělu dodám co mu chybí. Nejsme ve středověku.
|
| Anadar | 27930 |
|
|
9.6.2026 8:52:34
Menopauzou jsem prošla před pár lety,poměrně pozdě ,kolem šedesátky.
Objevily se trochu návaly,ale ne velké a ne časté,tak jsem to nechala proběhnout. Horší bylo přibírání na váze,to bylo dost šílené a především naprosto ničím neovlivnitělné. Znám svoje tělo,vím,co mi vždycky stačilo k udržení váhy. Nic jsem nezměnila,rozhodně jsem se nerozežrala a pohyb jsem dokonce zvýšila.Bez efektu Vzhledem k pozdnímu nástupu menopauzy jsem si ale řekla,že hormonů bylo už dost a příznaky menopauzy jsou jinak milosrdné,tak jsem o hormonální substituci neuvažovala. S váhou by to asi stejně nic neudělalo. |
| Inka ..|-.|-.-|.- | 141843 |
|
|
8.6.2026 22:00:45
Už asi 5 let neberu nic. Substituci jsem neměla, potíže taky ne.
|
| Federika | 14090 |
|
|
8.6.2026 21:49:39
A teď už nebereš, prostě js někdy vysadila a žádné problémy jsi necítila? A ani žádnou substituci nemáš?
|
| Inka ..|-.|-.-|.- | 141843 |
|
|
8.6.2026 21:46:24
Taky jsem brala nepřetržitě kontinuálně HA a nevím přesně, kdy ten přechod nastal. Žádné příznaky nebyly.
|
Slavnosti kašeKlatovy
Historie na vlastní kůžiKroměříž
160. výročí bitvy u Hradce KrálovéHradec Králové
Prokopská pouťPříbram
Slavnosti mistra Jana HusaTábor Další akce nalezte zde
Pedrocotta (smetanový dezert s želé Pedro)/Další recepty nalezte zde
(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.