Dari79 |
|
(1.5.2018 15:17:47) Mám už pár let, ale za zázrak to nepovažuju. Žehlím opravdu hodně. Jako jo, zvykla jsem si.
Výhody - je to lehké (netaháš tu vodu v žehličce), žehlí to fakt jakýkoli materiál bez nutnosti přestavování, čili žehlím, co mi padne pod ruku. Šetří to pohyby, nemusíš tu žehličku zvedat do stoje, necháváš ji vleže na prkně, ať žehlíš nebo nežehlíš. Je to bezpečnější.
Nevýhody - je to fakt mokrý proces - čili z žehlícího prkna po žehlení fakt kape voda, žehlím s tím, že pod prknem mám starý ručník, pak do rána nechávám doschnout, uklízím až druhý den, je to dražší - nejen pořízení, ale i ty náplně, mě vydrží jedna max 6 týdnů (žehlím 1x týdně cca 3 pračky), nevyžehlí to určitě všechno - jsou materiály, které prostě nevyžehlím, nemůžu to zesílit nebo tak, čili na ty beru "starou" klasickou napařovačku, nebo prostě vybírám oblečení z jiných materiálů. Je to těžký (hmotnost) a hůř skladný. Není to na přežehlení jedné věci ráno, když zjistíš, že si potřebuješ něco přežehlit, toto roztahovat je složitější... Musíš si na to zvyknout, aby ses párou nepopálila (ale je fakt, že popálená jsem byla i od normální žehličky, i od této páry).
Čili za mě - kombinace obou - parní stanice na celotýdenní žehlení (já žehlím třeba 2 hodiny v kuse) na 85% prádla, + normální napařovací žehlička na rychlo-přežehlení a na blbé materiály (tuhé džíny, čistá bavlna).
Zázrak to určitě není, myšlenka, že ložní prádlo poskládáš, jednou přežehlíš a ono se to "prožehlí", je kravina. Naopak - čistou bavlnu (čili hodně muchlavý materiál) to žehlí fakt blbě. A to podotýkám, že mám sušičku, ze který to vyndávám za tepla a skládám si tak, aby prádlo nebylo moc zmuchlané. Práce je s tím stejně, jak s normální napařovačkou, jedinou (zásadní) výhodu vidím v tom, že fakt se všechno žehlí na stejnou teplotu, čili nemusím třídit druhy, a v tom, že je to lehká žehlička, protože netaháš vodu.
|
klikli |
|
(1.5.2018 16:05:12) Mně právě přijde, že generátor vyžehlí právě i ty zmuchlaný a přeschlý věci. Taky mám sušičku a občas se zadaří. Pravda, na rychlý ranní přežehlení to není. My máme typ, kde udělám po měsíci odvápňovací proces a jedu dál, nemusím kupovat ty drahý odvápňovací patrony. Celkově se mi ale ti velké nedělní žehlení dost zkrátilo. Jediná nevýhoda je, že žehlení je teď hlučný a já žehlím u tekevize a občas neslyším.
|
Dari79 |
|
(1.5.2018 17:24:47) Tak ony jsou samozřejmě různé typy, já mám Philips Perfect Care - přesný číslo nevím, ale ve své době to byl vítěz německého D-testu a tak a je to určitě jedna z těch dražších srand, koukala jsem, že dneska už se dají koupit i třeba za 3000 Kč + i to značkový prkno k tomu, a já to blbý prádlo právě nevyžehlím. Nikdy, není to o jednorázovém přeschnutí. Prostě už vím, na jaké oblečení si musím vzít druhou žehličku, protože to nevyžehlím nikdy... I normální oblečení žehlím oboustranně.
Jako třeba bavlněná trička vyžehlím, ale fakt jedny mužovy tuhé džíny ani omylem, povlečení je taky bída, ale tam na tom tolik nezáleží, některé mužovy košile prostě nedám ani zaboha (tam na tom záleží). U svých věcí nemám problém ani u jedné, říkám, min. 85% je naprosto v pohodě, ze zbytku je něco i tak OK, spousta lidí to nežehlí vůbec. Ale nemít doma žádnou jinou žehličku, tak to je fakt blbost.
|
|
|
|