Nelékař, zdravý jako řepa | •
|
(13.3.2014 12:24:09) Hele já bych zkusil nasadit (po zkusmém zjištění, že je dobře snášen) vysoké dávky vitamínu C (čisté práškové kyseliny L-askorbové) kterou lze koupit například v Drogeria Market za asi 60 Kč/100g nebo třeba v lékárně "od Vitaru" za 70-80 Kč/100g. Když potřebuji léčím tím všechno (mnohem lepší, ve smyslu mnohonásobně účinnější a bez nežádoucích vedlejších účinků, antibiotikum i antivirotikum než jaké ti může nabídnout lékař, navíc podporuje celkově imunitu a správnou funkci těla na buněčné úrovni). Kup si nejlépe hned více balení, nebo sháněj průběžně další, protože vysazení léčby ti léčbu prodraží a pacientovi znepříjemní život. Vitamín C v dávce 40mg/kg/den je základ který by měl zkonzumovat každý zdravý člověk. Ty budeš možná potřebovat i dávku větší jak 300 mg/kg (já jako zdravý člověk, mnoho let bez nemoci, konzumuji 100-200 mg/kg/den).
Tohle je výtah z knihy (http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf) kde je toho o vitamínu C sesbíráno celkem dost:
Šarlachová horúčka 1.Tri prípady s typickou pokožkou ako brúsny papier, odlupovaním kože a laboratórnymi výsledkami, zareagovali na vitamín C do hodiny, alebo najneskôr do nasledujúceho rána. Pravdepodobne to súvisí s rýchlou neutralizáciou streptokokového toxínu, ktorý vyvoláva toto ochorenie. Dá sa predpokladať účinok aj pri reumatickej horúčke. 2.Prípad: penicilín a sulfa nepreukazovali žiadny pokrok, podalo sa 50g AS IV a horúčka okamžite ustúpila. Synergický efekt.[37] Podobnú skúsenosť Klenner uvádza s lobárnym zápalom pľúc.
Se spálou jsem se párkrát v životě setkal, ale nikdy jsem neonemocněl, takže vlastní zkušenost nemám. Ten vitamín pak ale určitě vysazujte postpně. Bral-li by se dlouhodobě, tak se rozběhne metabolismus a je potřeba dodat tělu vše co bude potřebovat, buďte si jistá že současná výživa by byla nedostatečná, ale krátkodobě ten vysoký přísun neublíží. Pokud vše uděláte správně, jsem si jistý že změna musí nastat nejpozději do pár hodin. Pro ústní užívání ho lze jedlou sodou bi-carbonou zneutralizovat aby nebyl kyselý, ale podle mne je kyselá forma rychleji účinkující. Tak zvažte kombinace podle účinku, dráždění žaludku,... Neztrácejte čas studiem celé knihy, tu dostudujte průběžně. Vás zajímá zejména IV. Postup nasadenia pri liečbe (str. 89) a již uvedené Šarlachová horúčka (str.182). Tím že je uvedeno IV (intravenózní, vnitrožilové) podávání se nenechte zmást. Vás zajímá toleranční ústní užívání a případně potírání. Co se týká inaktivace toxinů (zmíněné potírání), při potírání vodným roztokem kyseliny L-askorbové, mám s tím výborné zkušenosti se všemi možnými problémy (lze použít i místo denzifekce a na okamžité rychlé zacelení velmi drobných ran). Nejlepší se mi jeví používat jednou (maximálně dvakrát) denně 10% roztok, nechat dvě minuty působit a opláchnout čistou vodou. Pokud je to vhodné tak ještě mokrou pokožku, bez utírání, ošetřit vhodným olejem a nechat vše pěkně vsáknout.
|
Nelékař, zdravý jako řepa | •
|
(13.3.2014 13:24:59) Jen abych to ujasnil. Podle empirických zjištění je u bakteriálních infekcí třeba ústně podat "30 až více jak 200g/den, rozděleno do 10-25 dávek", aby se udržela potřebná hladina vitamínu C trvale v plazmě. Množství a počet dávek budete muset vyzkoušet. Obecně lze po prvním potlačení choroby (dítě se bude zdát pravděpodobně úplně zdravé) dávkování nepatrně snížit, ale ne natolik aby choroba mohla znovu propuknout. Mohu vám zaručit, že pokud dáte méně jak 8 dávek během dne léčba (antibiotický efekt) neproběhne, osobně bych u bakteriální infekce vyzkoušel podávání každé dvě hodiny (i v noci) což je ještě, i když s vypětím sil, zvládnutelné.
To byl přístup nasazení kyseliny L-askorbové jako antibiotika. Pak je tu ještě samozřejmě možnost pouze značně podpořit imunitní systém a nechat tělo aby se s nemocí popralo klasicky a jen mu dodávat pomocí kyseliny L-askorbové palivo pro boj a tlumení zánětlivých reakcí. Podle mne, pokud již nemoc probíhá a bude dobíhat, se ale imunitní systém dokáže poučit i tehdy pokud nasadíte vitamín C jako antibiotikum. Specifická imunita stejně vzniká až v zásadě po vítězství nad nemocí, kdy jsou zbytky nepřítele vystaveny na fagocytech a tělo se učí ho rozpoznat.
Bez dostatku vitamínu C pro fagocytózu (pohlcování - nespecifickou imunitu, tedy ještě ne učení) dítěti ale hrozí jednak neúčinnost tohoto mechanismu a jednak to že toxiny a bakterie mohou z fagocytů unikat a ještě nárazově zhoršovat zdravotní stav. To nastane obecně proto, že dítě mělo celý život nedostatek vitamínu C. Já bych tedy protentokrát sáhl pro léčbu úplnou a nasadil vitamín C jako antibiotikum. Teprve potom co by dítě mělo, pokud se tak po jeho uzdravení rozhodnete, dlouhodobě dostatek vitamínu C bych zvažoval jen lehkou podporu imunity v případě dalších nemocí (pokud budou vůbec nějaké viditelně probíhat)... to už ale počítejte s tím, že dítě bude lépe než vy znát potřebu svého těla a bude lépe jeho potřeby vnímat a podporovat, než mu násilím a bez zpětné vazby něco nutit nebo odpírat. Dokud léčbu řídíte jako rodiče vy, je toleranční ústní dávkování, tedy případná plynatost a průjem, kromě zdravotního stavu dítěte, vaší jedinou zpětnou vazbou.
|
Nelékař, zdravý jako řepa | •
|
(13.3.2014 20:04:24) Ještě jedna poznámka. Nevšiml jsem si hned, že syn má problém s ledvinami. Mohla, ale nemusela, by to být kontraindikace pro užívání vitamínu C ve vysokých dávkách.
Doporučil bych vám konzultaci s vaším nefrologem. Sám znám jen velmi osvícené a chytré nefrology (jejich úroveň znalostí a poznání je minimálně o řád vyšší než u většiny jiných lékařských profesí) a ti by vám mohli navrhnout jak správně stanovit zda vitamín C neubližuje. To se ale týká spíše užívání celkově. Neřeší to vaši aktuální chorobu. Také by měli být schopni si uvědomit, které jejich testy budou užíváním vitamínu C znehodnoceny a neprůkazné. V každém případě by o užívání (ve zvýšené míře než je běžné mezi lidmi) měli vědět. Mění se cela řada "měřitelných" parametrů (je to mnohdy pochybné samo o sobě, rozumného nefrologa poznáte i tak že sám se sebou vede polemiku nakolik je použitý test průkazný, o čem, a co to vlastně znamená, zohlední i chyby testu, způsob výpočtu,...), mění se různě (někdy detekce něčeho znamená to stejné jako jindy absence něčeho), a i interpretace nebude pro hloubavého a zasvěceného člověka jednoduchá. Pro většinu lékařů nemožná. Já (ovšem jakožto zdravý člověk) ani podobné testy nepodstupuji, nemá to smysl a určitě by mi alespoň 70% lékařů chtělo cpát léky které nepotřebuji, ten zbytek by mi snad neubližoval, ale myslím že jen tak asi 10% by pochopilo že mé tělo funguje správně, tak jak má.
Prostě problém s ledvinami může být kontraindikací. Pokud je ale problém s nadlenvinkami (například kvůli infekci) tak opět důrazně doporučuji konzultaci s nefrologem, protože vitamín C je pro nadledvinky stěžejní látkou a může je pomoci uzdravit od nákazy, může se obnovit tvorba hormonů, interferonu,... prostě se může normalizovat jejich činnost a zároveň může vitamín C působit antibioticky či antivirově. Mnoho bakterií vytváří toxiny které přímo znefunkční nadlevinky, zásadní imunitní orgán těla. Vitamín C dokáže tyto toxiny inaktivovat.
|
.kili. |
|
(16.3.2014 7:55:32) nevím, zda nelékař je skutečně zdravý jsko řípa, obsah příspěvků tomu příliš nesvědčí, jen doufám, že tak idiotských rad nebude nikdo dbát a zkoušet ty pitominy na dětech.
|
|
|
|
|