| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jen abych to ujasnil. Podle empirických zjištění je u bakteriálních infekcí třeba ústně podat "30 až více jak 200g/den, rozděleno do 10-25 dávek", aby se udržela potřebná hladina vitamínu C trvale v plazmě. Množství a počet dávek budete muset vyzkoušet. Obecně lze po prvním potlačení choroby (dítě se bude zdát pravděpodobně úplně zdravé) dávkování nepatrně snížit, ale ne natolik aby choroba mohla znovu propuknout. Mohu vám zaručit, že pokud dáte méně jak 8 dávek během dne léčba (antibiotický efekt) neproběhne, osobně bych u bakteriální infekce vyzkoušel podávání každé dvě hodiny (i v noci) což je ještě, i když s vypětím sil, zvládnutelné.

To byl přístup nasazení kyseliny L-askorbové jako antibiotika. Pak je tu ještě samozřejmě možnost pouze značně podpořit imunitní systém a nechat tělo aby se s nemocí popralo klasicky a jen mu dodávat pomocí kyseliny L-askorbové palivo pro boj a tlumení zánětlivých reakcí. Podle mne, pokud již nemoc probíhá a bude dobíhat, se ale imunitní systém dokáže poučit i tehdy pokud nasadíte vitamín C jako antibiotikum. Specifická imunita stejně vzniká až v zásadě po vítězství nad nemocí, kdy jsou zbytky nepřítele vystaveny na fagocytech a tělo se učí ho rozpoznat.

Bez dostatku vitamínu C pro fagocytózu (pohlcování - nespecifickou imunitu, tedy ještě ne učení) dítěti ale hrozí jednak neúčinnost tohoto mechanismu a jednak to že toxiny a bakterie mohou z fagocytů unikat a ještě nárazově zhoršovat zdravotní stav. To nastane obecně proto, že dítě mělo celý život nedostatek vitamínu C.
Já bych tedy protentokrát sáhl pro léčbu úplnou a nasadil vitamín C jako antibiotikum. Teprve potom co by dítě mělo, pokud se tak po jeho uzdravení rozhodnete, dlouhodobě dostatek vitamínu C bych zvažoval jen lehkou podporu imunity v případě dalších nemocí (pokud budou vůbec nějaké viditelně probíhat)... to už ale počítejte s tím, že dítě bude lépe než vy znát potřebu svého těla a bude lépe jeho potřeby vnímat a podporovat, než mu násilím a bez zpětné vazby něco nutit nebo odpírat. Dokud léčbu řídíte jako rodiče vy, je toleranční ústní dávkování, tedy případná plynatost a průjem, kromě zdravotního stavu dítěte, vaší jedinou zpětnou vazbou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.