| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nutnost léků na podporu imunity u 2letého dítěte

 Celkem 15 názorů.
 Dari79 


Téma: Nutnost léků na podporu imunity u 2letého dítěte 

(18.9.2013 15:55:25)
Ahoj,

mám strašně hodnou a aktivní dětskou praktickou doktorku, navíc jsme trochu VIP pacienti pro ni, takže se chci poradit, jestli je to běžné nebo jestli náhodou není až moc zbytečně aktivní...

Mám 2-leté dítě, narozené jako těžce nedonošené, tj. s nižší imunitou - sledováno krevními testy první rok, vždy něco pod normou - užíval jen vitamíny a železo a tak. První rok byl vcelku zdravý, asi kojením. Druhý rok už je to horší, ale jde o běžné nemoci, nic mimořádného, žádná hospitalizace a tak. Trojdňové horečky, nějaká ta "blicí" viróza, antibiotika měl za posledních 12 měsíců 3x (vždy po vyšetření, CRP, moč, teď i výtěr z krku)... Nechodí do kolektivu, jen si hraje s dětmi sousedovic nebo s cizíma na hřišti. Teď jsem si u doktorky povzdechla, že už je to nějak hodně, že se asi necháme vyšetřit, jestli nejsme přenašeči, že nevím, kde to to dítě může chytnout...

No a doktorka hned, že teda bysme mu dali něco na podporu imunity - proti tomu nic, zima před náma. Dneska (po dobrání antibiotik) mu vzala krev a že podle výsledků mu dá buď Broncho-vaxom nebo Ribomunyl. Tak jsem si to šla doma googlovat a zjistila jsem, že to obvykle se předepisuje po vyšetření u imunologa.

Teď teda nevím. Dostali jste takové léky od praktika? Není to zbytečně silné? Nemůže to nějak uškodit? Já čekala nějaké vitamíny :-). Mám už si jen zítra zajít k sestřičce pro recept, že ona podle výsledků usoudí, který bude vhodnější - takže už to s ní nemám možnost podiskutovat. (Jsem taková náturou protiléková :-) ).
 Kreaty 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 16:00:37)
bronchovaxom a urovaxom jsou dva úžasné léky, jakoby na principu očkování, prostě klepnuté bacily kladívkem ~;), aby nevyvolaly nemoc, ale vytvořily imunitu a v podstatě bez přídatných látek a vedlejších účinků, milionkrát lepší než jakékoliv očkování, těch bych se fakt vůbec nebála, pomáhají, mně urovaxom vyléčil naprosto šílený několika letý zánět močových cest do 3 měsíců a mám deset let pokoj, tenkrát to byla velká novinka
 Lada 2 
  • 

Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 16:07:15)
Dcery dostaly sice od alergoložky, ale bez vyšetření krve, jen proto, že byly pořád nemocné. Ještě takový dotaz mimo, nejdou mi otvírat odpovědi, zobrazit vše nejde, musím jen přes zobrazit vybrané. Nejde ani odpovídat jednotlivým příspěvkům, jen zakladatelce. Je to asi poslední 3 dny. Je to můj problém nebo to máte někdo taky tak?
 alzbeta 
  • 

Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 16:11:18)
Otevirat vsechny pripsevky naraz mi taky nejdou :-( ale jen na stolnim pocitaci. na tabletu mam stejny prohlizec a tam mi vse funguje.
 Dari79 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 16:12:50)
mě to nejde na google chrome, ale na internet explorer to jde.
 Lada 2 
  • 

Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 16:33:38)
Tak Chrome vůbec, v Opeře jdou otevřít všechny diskuze naráz,ale nemůžu odpovídat v diskuzi, jen zakladatelce. V Exploreru jde všechno, ten ale bohužel nesnáším a moc ho nepoužívám.
 Signoret 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 16:31:58)
taky to tak mám
 Beruška+J02A07T10 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 18:27:34)
lorax - imunoglukan je bez předpisu, aktuálně ho beru já taky na doporučení imunoložky.. protože ten hrazený jí předepsaný, už nevím jak se jmenoval, jsem blbě snášela, bylo mi hrozně zle
 Beruška+J02A07T10 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 18:24:36)
já teda bych s tím tak nespěchala.. můj tříleťák teda bere.. ale mám tři děti s prokázanou sníženou imunitou, přesto, že loni do kolektivu chodil minimálně byli jsme 4x za posledních 14 měsíců hospittalizování.. naposledy infekční mononukleoza.. byl prakticky rok skoro furt nemocný...
bral dva roky rybomunil, letos má poprvé bronchovaxom...
jako 3x antb za rok fakt moc není.. a léky na imunitu bych dávala opravdu až po poradě s imunoložkou, navíc krevní testy po prodělané nemoci.. a antb jsou značně zkreslené, to imunolog takto vůbec nenabírá
 Gerberka1 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 18:25:24)
Dari,

bronchovaxon dostal můj syn ve 4 letech a kousek po prvním totálně promaroděném roce ve školce (měl kupříkladu atb. během 6 měsíců celkem 6x apod.) a po vytrhnuté nosní mandli, kdy opět marodil - a to až od alergo-imunoložky.

Naše praktická dr. ho radši poslala tam, protože pořád se čekalo, že se "něco" změní nějakým kouzelným proutkem po vytrhnutí té mandle (šel na to z důvodu té vysoké nemocnosti a taky kvůli špatnému tympano-měření - volnost ve středouší), ono se nic moc nezměnilo, hned po návratu do kolektivu měl 2 nemoci po sobě, z toho jednou opět s Klacidem, tak řekla: dost a vypsala nám žádanku na alergo-imunologii.

Tam mu brali krev, ovšem výsledky nejsou okamžitě - výsledky byly nejdříve za 3 týdny. Ty alergologické testy na kůži nic neprokázaly. Z krve žádný deficit taky nevyšel - jenom mírně podlimitní železo. Ale imunoložka nechtěla čekat na výsledky té krve a nasadila mu bronchovaxon okamžitě - zřejmě podle svých vlastních zkušeností a jak sama syna posoudila. Byl tenkrát konec října - což je doba tak akorát na zahájení kúry - bral jedno balení každý den a tři další balení obden až do konce dubna.

Psala jsem to tu už asi mockrát, ale doktorka tvrdila, že bakteriální lyzáty je potřeba brát minimálně a poctivě 3 sezony po sobě, aby to opravdu mělo ten nejlepší účinek a HLAVNĚ - ten "OPRAVDICKÝ" účinek lyzátů se projeví AŽ PO SKONČENÍ KURY!!! Čili v podstatě od května do září by měl být v nejlepší kondici.

Letos už budeme zahajovat třetí a zřejmě poslední sezonu a já doufám "v lepší zítřky", v to, že už je opravdu odolný proti těm školkovým bacilům, navíc má odklad, takže je ve školce už mezi nejstaršími. Odklad jsem chtěla mimo jiné opravdu i z důvodu té vysoké nemocnosti. Loňské dvě sezony vždy do ledna se držel, ale pak to začalo a každých zhruba 6 týdnů stejně omarodil s atb....naposledy měl letos v červnu neštovice (ale to jsem ráda, že to prodělal) a od té doby - DESETKRÁT ŤUKÁM NA DŘEVO - je naprosto zdravý a snad i zotavený po 14 dnech na horách.

Jenomže - dívej se, jak je momentálně venku, zima, ráno 6 stupňů, odpoledne 12 a lije....chci vidět, jak dlouho syn zase "vydrží", ve školce začnou soplit, kašlat...no, musím být optimistická.

Co kromě bronchovaxomu jsme zkoušeli (samozřejmě ne všechno naráz, ale střídavě, nicméně vše dlouhodobě):
- preventan - velice chválím, bereme poctivě oba dva vždy už od poloviny srpna, před sezonou

- multivitamol šťáva nebo sirup od dr. Theisse (výborné - byl se železem, ale bohužel už bys ho nesehnala, přestali ho vyrábět)

- rakytníkový sirup

- Iskial (olej ze žraločích jater)

- do nosu pravidelně od začátku září každé ráno pořádně prostříknout vincentkou, kupuju a dolívám do toho dávkovače, případně vincentka pastilky

naproti tomu bych řekla, že tolik chválená echinacea neměla žádný efekt (kupovala jsem Imunal, byl tam takový šikovný dávkovač, ale bylo to bez valného efektu).

To je zase román, ale na téma "imunita" já opravdu píšu jen samé romány, protože s tím máme bohatou zkušenost.

Znovu opakuju - bakteriální lyzáty ano, ale synovi to předepsala až alergo-imunoložka.

Však uvidíš, zkus se nějak domluvit s vaší praktickou dr., držím palce~R^

Souhlasím s tím, že bakteriální lyzáty jsou dobrý lék - opravdu jsou to vlastně "polochcíplé" bakterie ve stopovém neškodném množství a tělo si má vybudovat protilátky. Já jsem byla moc ráda za ten bronchovaxon, protože ten má opravdu nejširší složení a oproti jiným obsahuje i nějakou Nasseria cattharalis, která způsobuje právě ty odporné školkové zelené rýmy (na ně syn taky trpěl).

Ještě napíšu, že doktorka mi mockrát zdůrazňovala, že lyzáty se NEMAJÍ PŘERUŠOVAT v podávání a že se mají brát i v době AKUTNÍ NEMOCI, i při braní antibiotik, pořád, prostě když je dítě nemocné, tak nevysazovat a brát, jak je předepsáno. Několikrát jsem to s ní konzultovala a dokonce po telefonu synovi i naordinovala, aby při právě probíhajícím spálovém bacilu bral opět každý den po dobu 14 dnů a pak zase najel na systém obden.

 Beruška+J02A07T10 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 18:31:50)
bronchovaxom se nesmí brát při horečkách.. jinak se nepřerušuje.. při kašli rýmě nic.. ale při horečce se nesmí

 Gerberka1 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 19:21:47)
Beruško,

ahoj, ráda tě vidím!~;((

Já mám pocit a to bych tu chtěla taky napsat, že jsem se setkala se tím, že každý doktor má na to jiný názor.~d~

Naše praktická dr. si třeba vůbec nebyla jistá s těmi lyzáty a říkala, že se zřejmě asi mají vysadit při jakékoliv nemoci a pak zase nasadit.

A ta imunoložka mi od začátku a to už je 2 roky stále tvrdí, že horečky nehorečky, antibiotika neantibiotika - pořád brát, jak je předepsáno, takže já fakt netuším...já kvůli tomu několikrát volala a ptala se jí, syn měl horečky a ten spálový bacil někdy naposled v březnu a dokonce mi naordinovala, aby to bral 14 dnů každý den.

Fakt nevím. Však Dari uvidí, co jí doktorka poradí.

Já jsem sama vždycky zvědavá na zkušenosti ostatním, protože ta imunita je pro měpořád téma s velkým T.~:-D
 Dari79 


Re: Léky na podporu imunity? 

(18.9.2013 20:49:38)
Holky dík. Tak my to zkusíme. Cekám taky, že mu najdou málo železa (to je vždycky), takže uvidím, co doktorka vymyslí. Ona sama říkala, že čeká zkreslení těmi antibiotiky, ale že to tam stejně uvidí - ona je fakt dobrá, tak snad jo.
 hanah 
  • 

Re: Léky na podporu imunity? 

(19.9.2013 8:56:53)
S imunitou neporadím ale pokud chcete kliknout na ZOBRAZIT VŠE tak zkuzte kliknout v tom okýnku vlevo.Taky mi to poslední dny nešlo ale na té levé straně to jde.
 hanah 
  • 

Re: Léky na podporu imunity? 

(19.9.2013 8:59:01)
zkuste~f~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.