| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, no Honzík momentálně nechodí vůbec nikam. Chodil od září v Ženevě už do školy... jenže Švýcarsko je konfederace a každý kanton má jiné zákony... ve Friburku je škola až od pěti a berou děti kterým bylo pět do dubna. No a ještě je to prosím dvakrát týdně dvě hodiny... Doufám, že ho ta přestávka moc nepoznamená. Oproti tomu v Ženevě mi to ale přišlo hodně krutý... učili se krutě písmenka, napsat svoje jméno psace atd. Byl z toho docela unavenej a moc ho to nebavilo. A to chodil jen 4x týdně na dopoledne. Říkám si tedy, že bude mít čas dozískat školní zralosti. no ale naučil se díky tomu počítat skoro do stovky. Ale ve francouzštině. Čeština jim teď oběma jde do pryč. Kačka se konečně trochu rozmlouvá, ale jedině francouzsky... Honzíka musím pořád napomínat, aby se mnou mluvil česky.
No ale v sobotu přiletí mamina, tak to trochu natrénujou. A potom já taky vyrážím na pár týdnů do Čech, tak doufám, že Honzík obnoví a Kačka objeví!
Lucko, dělám si výcvik, abych mohla já sama dělat rodinné konstelace ostatním lidem. To je druh psychoterapie, kterou založil německý psychoterapeut Bert Heilinger (pánovi je už přes 80 tuším) a je založená na faktu, že my jako děti soucítíme s našimi rodiči a vůbec předky. No a pakli-že oni měli nějaký problém, který nedokázali vyřešit my ho z loajality neseme s nimi (a to často až do 3tí až 4té generace a je jedno jestli jsme je znali nebo ne. Takto i adoptované děti "nesou" za svoje biologické rodiče). Jim to v ničem nepomůže a nám už vůbec né, neb nám to brání jít životem takoví jací jsme a pořád to vybublává naporvch i když nechcem. Typickým příkladem jsou například rodiny kde se opakujou sebevraždy, notoričtí alkoholici... rakovina, deprese atd. - zkrátka ty "nemoci", které se "dědí". Účelem té terapie je, vrátit se do té doby toho problému, tam to vyřešit, vyčistit - před očima klienta. Výsledky se dostaví někdy hned, někdy třeba za pár měsíců. Mně ale tahle práce hrozně fascinuje. Ze začátku jsem je dělala jen sama pro sebe a snažila si srovnat svoje rodinné problémy. No a postupně jsem tomu docela propadla a už se moc těším, až budu moc pomáhat všem svým kamarádům a pak i ostatním.
No tak zatím :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.