| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

U nas rikame miminko, i kdyz se vsichni Anetky ptaji, co by rada, aby to bylo, tak to nijak neoznacuje, i kdyz jednou ze spani povidala a slysela jsem, jak rika "To je blacha v brisku?" tak ji to asi nejak srotuje v podvedomi. A kupodivu zatim tuk tuk to snasi strasne dobre. Ukazuje mi zenske a rika "To je pani maminka, ma miminko v brisku" Taky vymyslela, ze se miminko diva pupikem ven a chodi si s nim sama od sebe povidat nebo mu davat pusinky, hlavne rano, kdyz se vylehavame v posteli, aby miminko neplakalo, ze si s nim nikdo nepovida. Jo a tvrdi, ze miminko pupikem strka ven malinke prsticky a ze ji mava, tak ze mu taky musi mavat. Obcas tvrdi, ze tam ma miminko hracky nebo treba backurky, aby mu nebylo zima na nohy, nebo ze nekope, ale ma tam kladivko a tuka na nas. Tak kdyz takhle sama zacne, tak si ukazujeme, jak je miminko skrcene v brisku a povidame si , ze nema zuby a neumi chodit a ze kdyz se narodi, tak porad place a musime ho pochovat. Obcas má tendence si to jako vyměnit, vyzkoušet, tak se mi třeba schovává pod triko, že je taky v bříšku a má srandu z toho, že už je velká a čouhají jí nohy. Hrozne ráda zkoumá obrázky miminek, teď máme nejoblíbenější řvoucí mimino v knížce o včelích medvídkách, jak mu tam čmelda s brumdou dávají med, aby neplakalo. Nebo mi nedávno vyvětlovala, že miminko kaká do plínek, ale že ona ho to naučí a ukáže mu, kde je nočník, akorát měla problém s tím, že když neumí chodit, tak že ho tam budeme muset odnést. Velká potíž je s ní v tom, že třeba i když už skoro rok nespí v malé postýlce, tak ji považuje za svoji a nechce ani slyšet o tom, že bychom ji měli připravit pro miminko. Začala znova vyžadovat, abych ji krmila. Jinak OK. Dokonce jak ji okřikuju "pozor na bříško" "nekopej mi do bříška, je miminko v bříšku" tak když se s náma hádá, tak to po nás taky křičí "tatínku, ticho, mám miminko v bříšku a miminko nemá zuby" nebo si pamatuje, že třeba se mi točí hlava, tak mne třeba po zvednutí z podlahy kontroluje, jeslti neomdlivam, je to silene legracni. A venku si pamatuje, ze maminka nesmi uklouznout, tak jak jsme včera šly s kočárem od dr, tak nejdřív se rozčilovala, že ho chce tlačit sama sama, ale pak usoudila, že mamince to klouže a nařídila mi se držet kočárku a dohlížela na mne a pořád to komentovala, jak anetka musí hlídat maminku, aby neuklouzla a nespadla.

Je to roztomile. Ale pravdepodobne budemem muset vyresit jednu zasadni vec, budeme mit 06/06 a anetce v 09 budou 3 roky a uz by mela pomalu jit do skolky, myslim ale, ze by to brala v souvislosti s miminem a pak nevim, co bude horsi varianta, mit dva prcky doma nebo jednoho ve skolce, ale s nutnosti pravidelneho casoveho rezimu (treba predobedove vyzvedavani je stanoveno v rozmezi 30 minut, aby nenarusovalo chod skolky a trefilo se jim mezi obed, spani, vychazku a tak). Jsem strasny nesystematik, s Anetkou mi ohromne vyhovovalo to, ze jsme se ridily sebou navzajem. Nedovedu si predstavit, jak obe ty deti budim a oblikam na urcitou hodinu jen proto, abych ji mohla dat na 4 hodiny do skolky. No uvidime. Blby je, ze ted unor brezen jsou zapisy a bude se to muset rozhodnout v dohledne dobe.
Detsky kolektiv nam nechybi, mame moznost byt v MC. TAk uvazuju i o variante nepravidelneho chozeni do MC+ prihlaseni Anetky na nejake odpoledni krouzky a do skolky az za rok. NO uvidime.

jinak co u nas- rekonstruujeme koupelnu. Uz po nekolikate nam nedorazily ze Spaneska obklady. poprve nic, pak jen bile, podruhe i modre, ale opet chybi 1 balik. Hruza. Tak jsm se rozhodli si zatim vyzvednout jen dlazbu a dnes ji muzik poklada. Uz se tak tesim, az to bude hotovo :-) POdlahovka, misto hnusneho hnedeho umakartu obklady, nove keramicke umyvadlo...strasne se tesim, az si koupim nejake nezne doplnky, chtela bych tam zvonkohru z takovych tech bilych perletovych kolecek (musi tam toho byt malinko, ma to plochu asi tak 2m2 :-))) tak abychom se tam vesli ale proste uz to bude o necem jinem nez to bylo :-)))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.