Radko, s tou ochrannou lhůtou je to tak – obecně u všech zaměstnanců je pouze 42 kalendářních dnů ode dne skončení pracovního poměru. Pokud budete v den skončení pracovního poměru již těhotná, je tato ochranná lhůta 6 měsíců. To znamená, že se do zaměstnání zpátky nevracíte, ale pokud nenastoupíte do jiného zaměstnání a v této době onemocníte nebo nastoupíte na mateřskou dovolenou (nastupuje se 6 týdnů před porodem) bude vám tyto dávky vyplácet bývalý zaměstnavatel a budou vypočteny ještě z platu z bývalého zaměstnání. Ve vašem případě je otázka zda to tedy s tím těhotenstvím stihnete. Každopádně – pokud by jste potřebovala v otázkách pracovního práva poradit, obraťte se na právníka na úřadu práce. Je to specialista na pracovní právo a jeho poradenství je bezplatné. Přeji vám hodně štěstí.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.