Přidat odpověď
Přesně tak.
Mimořádné příjmy - tj. dary (finanční v jakékoli hodnotě a materiální cca nad 25 000 Kč) je povinen přiznat, odevzdat a použít na splácení dluhů.
Stejně tak příjmy z brigád apod. je povinen přiznat, provede se z nich srážka (u brigád je to obvykle 2/3 odevzdat, 1/3 si smí nechat).
Tj. legální podpora rodiny je - nákup potravin (i pravidelný). Jednorázový nákup potřebného spotřebiče (pračka, lednice, mobil...), na které si třeba v běžném režimu nezvládne našetřit - ovšem v hodnotě do cca 25 000 Kč.
Lze uvažovat i o zaplacení nějakého kurzu, ovšem opět spíš v nějakých nižších hodnotách - určitě bych to předem konzultovala s jeho správcem.
Není možné např. koupit a darovat mu auto (peníze na auto), dovolenou (letenky...) atd., opět v hodnotě nad 25 000 Kč cca. Nemělo by se za něj platit nájem... Je přípustné nechat ho bydlet u sebe jen za nějaký přiměřený příspěvek (nevybírat komerční nájem)...
Pravidla jsou to celkem komplikovaná, ale jsou dána s ohledem na to, že někteří dlužníci oficiálně nic nemají, makají někde za minimálku, ale přitom bydlí v luxusním třípokojáči plně vybaveném, jezdí v superbu, jsou ověšení zlatými šperky a lítají každý rok na dovolenou... (s odůvodněním, že byt patří mamince a ta je tam nechává bydlet zadarmo, auto patří bratrovi a ten mu ho půjčuje a dovolenou dostal pod stromeček od přítele/přítelkyně)...
Tj. pracuje-li přes agenturu, bydlí na ubytovně..., pak je samozřejmě v pořádku, když mu rodina 2x do měsíce udělá větší nákup (trvanlivé potraviny, drogérii....), v létě jede k ségře na chatu atd.
A pak je spousta lidí někde mezi (totálními zneužívači a opravdu "sockami"), je fajn, když mají podporu rodiny, ale musí to být v rozumných mezích...
Předchozí