Přidat odpověď
Soud by to nevzal.
Jestli dnes podepíšeš dohodu o vypořádání SJM pro dobu po rovodu a zítra si to rozmyslíš, je to naprosto v pořádku. Pokud nebude celkový nesporný rozvod soudem schválen, nebude prostě účinná. A pro nesporný rozvod jsou jasně popsané podmínky v zákoně.
Po klasickém (sporném) rozvodu se majetek vypořádává až po rozvodu.
Ano, v manželství existuje možnost zúžit SJM (notářsky nebo soudně), ale to má svoje důsledky hned po podpisu, ne až do budoucna. Standardně se dělá v situaci, kdy třeba jeden podniká, je tam nějaká patologie (gemblerství) atd. Nebo chceš za manželství třeba koupit byt a chceš, aby byl jen tvůj a ne společný... Má to svoje důsledky, jejichž dopady laik obvykle nedokáže plně posoudit a rozhodnout se, jestli to opravdu chce. + dost složitá judikatura nejvyššího soudu
Obecně ale platí, že vůle účastníků, řádně vyjádřená, se respektuje. Obecně proto, když přijdeš k advokátovi, řekneš, co chceš (chcete) , aby bylo, v drtivé většině případů ti to napíše (připraví, doporučí notáře...). Konzultace za dva tisíce ti může ušetřit statisíce v budoucnu.
Předchozí