| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Dcery jako otec začal zajímat v momentě, kdy se mu do plusu změnila majetková situace.

Na začátku pro něj byla spousta věcí zbytných. Zážitky, dovolené, výlety, dárky, nic z toho neprovozoval. Začal až se mnou, zjistil, jak je to překvapivě prima. Teď už jsme zase v modu, že jsou to zbytné věci. Možná chtěl na začátku vztahu tak moc zapůsobit, že popřel svou přirozenost a teď už do ní vesele vplul. A to mi vadí nebo spíš mě to mrzí."

Irmi, už to chápu. On se s tebou naučil investovat do sebe a volného času. Nyní se už zase zdráhá takto vynakládat peníze, začíná převažovat šetrnost, na kterou byl většinu života zvyklý.~7~ Možná ho takto ovlivňují právě jeho dcery, možná sám není schopný dlouhodobě si prostě užívat života, mít se rád, investovat do svého volného času, zážitků, drobných pozorností. Kdo se rád má, ten na výletech, volném čase nešetří, pokud nemusí.
Třeba nechtěl zapůsobit, nebyl vypočítavý, ale prostě se učil novým věcem, které předtím neznal (vřelost, pozornosti, dárky, investice do aktivního trávení volného času). Neumíš si představit, jak okolí dráždí taková změna zvyklostí - sousedy, příbuzné, kolegy - z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že kyselé hrozny to jsou strašlivé ~7~, je ti uštěpačně vyčítáno kdeco, nestřídmost, rozhazovačnost atd. Zažila jsem to, skoro by mě přesvědčili, že si to nezasloužím, že bych měla šetřit, utrhnout si od pusy, škudlit... Lidi tohle nesnáší, nesnáší, když někdo žije úplně odlišně a investuje do sebe, pokud oni sami to nemají ve zvyku...pomalu a systematicky ti tu radost ze života zničí~:(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.