| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rose, je to celé složité, tvůj pohled je zvytečně zjednodušující.
Jasně, že se v minulosti děly klimatické změny, ale teď se dějou strašně rychle, takže je skutečně asi příčina v lidstvu.
Já se obávám, že v ekonomickém systému, jak je většinově na planetě ustaven, se toho moc změnit nedá. Kapitalismus přinesl obrovský rozvoj a bohatnutí, ale také drancování planety. A nedovedu si představit, jak to zvrátit, pokud má kapitalismus zůstat. Protože ten je prostě založený na růstu - víc, levněji, masověji. A to v množství populace prostě drancuje zdroje. Ale samozřejmě se v tom žije dobře a na nějaké omezování spotřeby seshora jsou lidi citliví (viz tvoje poznámka o melounech). Já bych zas ráda opustila tu ódéesáckou mantru, kde jakákoliv regulace je komunismus, to mi přijde absolutně mimo.

Green Deal by určitě v něčem pomohl, ale jasně, je pravda, že absolutně neovlivníme, co dělá celá Asie. Na druhou stranu - máme proto nedělat nic?
Nevím. Lidi se sami od sebe nikdy neuskromní. Teď je asi šance ta rychle klesající porodnost, kterou bude následovat pokles populace. Je zajímavé, že už to je prý prakticky celoplanetární jev.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.