| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Co zase máte ? Já jsem z letošního počasí uchvácena. Jaro bylo superdlouhé - už od února, tak dlouhé jsem nikdy nezažila. Teplota příjemná, slunečno. Pravda, pak přišly mrazíky a chladno a ovoc.stromy se neopylily - nemáme blumy, švestky ani jablka. Vůbec nic. Drobné ovoce bylo (rybíz, maliny, borůvky, ostružiny) - jediný problém byla mračna much a vos, které nám to ovoce žraly a sežraly. Ale zase je fajn, kolik se letos urodilo hmyzu včetně motýlů. Muž chytal nerva, protože konec května a půlka června bylo chladno a nerostla rajčata a papriky. Ale pak to dohnali a máme dost všeho.
Téměř denně pršelo - takže tráva rostla jak blázen až do tohoto týdne, kdy konečně začala sesychat. Jinak se pořád muselo sekat, což v létě nebývá.
Horko je od poloviny června, občas proložené mírným ochlazením a zapršením. Značka letní ideál. Máme dům i pozemek na jih, v práci sedím na jih... A pohoda. Pustím klimatizaci z obnovitelných zdrojů - t.j. otevřu okna, dveře a udělám si průvan.
Mně to léto prostě baví. Málo se oblékám, větrám, opaluju se, koupu se, jím melouna... Po práci sednu na kolo a zajedu si k rybníku. Na prochajdy až navečer. Houby rostly často a dost. Jsem nahoubovaná a ještě jistě budu. Ani v noci mi není vedro, i když tam je vedro 25 stupňů. Nějak jsem se přizpůsobila. Návaly asi nemám a neměla, prostě mi je občas horko a občas zima - to je snad normální, ne ? Někdy mám hlad, někdy žízeň, někdy jsem unavená, někdy energická, někdy spím dobře, někdy nahouby, někdy jsem veselá, někdy nenaložená. Prostě žiju.
Je teprve začátek září, tak ať si klidně dobíhá ještě teplo. Já jsem se klimatické změně už přizpůsobila a jsem ráda, že na mě nevyšla doba ledová.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.