Přidat odpověď
tak pokud to má být s co nejmenší složitostí a přitom (jak jsem to tak pochopila) by to zároveň mělo být co nejvíc tradiční českou kuchyni reprezentující, volila bych asi jídla, která máš "v ruce" a posun k veganskému nemá zásadní vliv a technologické vlastnosti.
Takže nejspíš bych upekla (nebo koupila) dobrý český kvasový chleba a z vařeného jídla bych se přiklonila hlavně k polévkám. Třeba bramboračka je veganská z podstaty, pak třeba hrachová polévka s chlebovými kostičkami, falešná rybí polévka, oukrop bez vajíčka... pro českou kuchyni je hodně typická kombinace česnek+majoránka+kmín, tak prostě tímto směrem.
jako hlavní jídlo třeba bramborové placky a k nim dušené zelí. Podobně klasické české veganské jídlo je např. hrách a kroupy s osmaženou cibulkou nebo nastavovaná kaše, ale nevím, odkud vegany máš a jestli třeba hrách a kroupy už jim nejsou moc divoké.
Na snídani nebo svačinu bych k chlebu nabídla švestková povidla a kdyby to mělo být jó české, tak k tomu meltu, do ní případně rostlinné mléko. Popř. bych upekla litý perník promazaný povidly, do kterého bych vejce nahradila rozmačkanými banány a bez medu.
Nebo bych uvařila sladkou jahelnou nebo vločkovou kaši (z vody, a když se vaří ta kaše rovnou s ořechy, tak chutná fakt dobře) a taky ji podávala s povidly a skořicí nebo s džemem.
České veganské pochutiny - asi pivo? :D Jinak třeba Hašlerky, nějaká luxusní povidla nebo džem, české bylinkové čaje - český je třeba Leros, rakouský, avšak v ČR míchaný Sonnentor...
Z už ne tradičních, ale česky zajímavých třeba mixit musli namíchané na míru. Zaujmout můžou i české chipsy hospodského typu - Hobža, ale to teda nespadne do zdravé výživy :)
Předchozí