| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"tu literaturu dokáže snaživý člověk namemorovat"

Nedokáže.

Pro mě třeba cokoliv "namemorovat" znamená konečnou. Pokud jsem se musela k nějaké zkoušce naučit něco jen tak zpaměti, byla jsem v háji. Pamatuji si jen texty, které se rýmují, a pak čísla. Jinak to něco musím aktivně používat, dlouhodobě a smysluplně. Proto pro mě bylo mnohem náročnější studium pedagogických oborů než technické školy.

Maturita z češtiny, jak je v současné době, ale mi ale docela líbí. Není jen o literatuře. Je tam možnost vlastní volby v rámci nějakých pravidel, není to čistě o převyprávění textu, jak to bylo za nás. 30 otázek plných autorů a jejich děl, pro mě naprosto neřešitelný problém, i když jsem četla hodně, ale číst něco, čehož obsah už jsme vlastně znali z hodiny, mě nebavilo, nedávalo mi to smysl. Takže jsem k maturitě uměla jen prvních 5 otázek (historie a počáteční vývoj literatury, kroniky a tak) a pak posledních 10 (zahraniční autoři, bylo jich méně, u každého jedno významné dílo, to se dalo a dost jsem toho i četla. A jasně, že jsem si vytáhla otázku z těch, které jsem při učení vzdala. Naštěstí takovou, že tam byli jen dva autoři a každý s jedním významným dílem, dalo se promluvit o životě a historických souvislostech....to jsem si pamatovala z hodin, takže ve výsledku pro mě maturita z češtiny dopadla dobře. Takže jo, něco přečíst, chápat souvislosti a vztah k době, to funguje, ale naučit se zpaměti obsah desítek knih, namemorovat, tak to ne. I proto je potřeba nějaká vloha, konkrétně krátkodobá a dlouhodobá paměť, a kdo má v této oblasti dáno méně, může mít problém. A ten problém se projeví i v tom cizím jazyce a dalších předmětech. Já si třeba nedokážu představit maturovat z dějepisu, zeměpisu nebo ZSV. To bych zůstala se základním vzděláním.

No a na druhou stranu na matematiku také není potřeba extra talent, ještě do té maturitní úrovně se dá celkem dobře naučit mechanicky. Právě pro lidi s dobrou pamětí a ochotou napočítat desítky příkladů může být současná maturita z matematiky v něčem i jednodušší, protože řada úloh je tam založená na znalosti jednoduchých vzorců a postupů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.