| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bingo.
Vítr nahlíží podstatu.
Jsem rozvedená (nemyslím, že vlastní vinou, blbý výběr, beru to jako životní prohru, ale co už)
Mám Vš, takže nás uživím, ale něco mezi sociální prací a zdravotnictvím, nelukrativní obor, naplnující, ale velmi, velmi vyčerpávající. Nulovou pomoc od rodiny (nějaké hlídání)za cenu neustálého balancování na hranici vyhoření, zhroucení, nás uživím, ale jedu od nuly k nule. Každé očr, neschopenka je průser. Nemám žádné pojištění, nezbývá na ně, síly ale ubyvají. Platím hypotéku, plný úvazek. Alimenty "královské" na dvě děti 12000. Z bývalého manžela je vždy dostanu, takže vlastně nadstandard, ale nedá nic na víc, když řeším s někým, vnímá to jako super alimenty, ale když upozorním, jak by vyšly s platem chlapa 12 tis, chápou, ž tj těžké (k hypotéce jsem musela vyplatit milionem manžela..myslím celkem nespravědlivě, ale sjm, co už.
Systém vnímám jako nepřátelský. Fakt se snažím děti vychovat dobře, vlastně ale žjeme dost bídně. Ano, oproti rozvojovým zemím se mám královsky, kdyby někdo měl tento postřeh....to vím a vážím si toho:-) Žádná dovolená. Každé boty, začátek roku (snažím se, aby děti měly kroužky.... velký stres.
Co chci říct? Bohužel (netěší mě to), když mě vidí mladé kolegyně, dost mi říkají, ž si setsakra rozmyslí, jestli budou mít rodinu.
Že bych tvořila rezervy na důchod? Ani omylem! Ne, nejsem tak blbá, abych nechápala, jak rizikové je spoléhat na stát, ale když přemýšlím, co budem koncem měsíce jíst, fakt nemohu odkládat na důchod. A jo, já jsem velmi rodinný typ. Ten, co by asi měl děti i v chatrči, ale mladí, co víc řeší (asi i správně) budoucí komfort, prostě jdou často max do jednoho dítěte. Nebo raději nic. A to opomíjím klimatickou dpku, co do toho vstupuje.
A na rozdíl od ostatních si myslím, že rodinná politika je natolik hostilní, že třeba u žen, které třeba - nedejbože- zvažují potrat (třeba víc dětí, nejisté zázemí), myslím, že to i může hrát roli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.