Přidat odpověď
Existují různý pitíčka, pudinky, je toho milion. A je to drahý. Proto to možná nevedou na prodejně, ale kterákoliv lékárna ti to ochotně objedná
Divím se tomu přístupu LDN.
Jak víš, pracuju v podobném zařízení a výživa je pro nás prioritou. Pro staniční sestry je to i věcí cti a dost kvůli tomu personál honí.
Děláme to tak:
1. Každý pacient v takovém stavu má bilanci stravy i tekutin. Pokud zvážím, dostane část stravy ve formě infuze, jindy se neradi rozhodneme I pro zavedení nasogastrické sondy.
2. Když to jen trošku jde, dostává pacient kašovitou stravu. Kaše, pudinky, polévky, mixy, vše obohacené proteinovým práškem. Tekutiny se pro lepší polykání zahustí karobem a podávají po lžičkách.
3. Když usoudím, že je to indikované, pacient dostane i nějaký Nutridrink, kvůli nákladům to ale raději doporučujeme rodinám, můžou přes naše zásobování mít za režijní cenu.
4. Každopádně je jídlo individuální záležitost a ty lidi někdo osobně nakrmí nebo pobízí, ptá se, zkouší, co jim chutná. Klidně člověk dostane půl misky kaše a k tomu nakrájený chlebíček bez kurky, k obědu třeba kombinaci kašovité a mleté, prostě prioritou je najezený pacient.
Ne vždycky se to ideálně daří, ale říkám, že kvalitní jídlo je jedna z mála spolehlivých věcí vedoucích k uzdravení.
Hlavně pozor na různý mandarinky, už nám tak příbuzní pár pacientů nakrmili tak nešťastně, že zemřeli. Takže zatím ty jogurty, výživy, pevnější stravu opatrně, přesvědčit se před odchodem, že je pusa prázdná.
Mám ještě dotaz. Proč je přesvědčujete, ať donesou jogurt? Proč ho nevezmete sami na tu návštěvu? Můžete ho zkusit i nakrmit tou večeří.
Předchozí