| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zahlédla jsem tu v diskuzi k přihláškám, že snad většina středních škol už k vysvědčení ze základky nepřihlíží. Nevím kde, ale gymnázia v Brně rozhodně přihlíží, spíš se liší míra přihlédnutí, třeba Bystrc dává za prospěch jen 5b ze 166, ale třeba Vídeňská 10 ze 100 a Křenka dokonce 15 ze 100. Přijde mi to docela zvláštní, protože známka na vysvědčení toho zas tak moc nevypovídá, z mé zkušenosti je spíš o náročnosti konkrétní školy či kantora. Po 10 letech zkušeností ze dvěma dětmi na ZŠ vidím, že někde mají jedničku v podstatě za účast (pokud se pěkně účastní a nevypruzují), u jiného učitele dostane za 1 jen pár nejlepších a ostatní jsou rádi, když nevyfasují trojku.
Navíc jsou tímto hendikepovány děti z náročnějších škol nebo výběrových tříd. Oba kluky jsem měla v matematických třídách a zatímco v běžné třídě by měli s prstem v nose za 1, v matematické kvůli vysokým nárokům často bojují o dvojky, zejména v matice, fyzice, ale i dalších. Vím, že díky tomu jsou třeba lépe připravení na Cermat-test, ale určitě ne o 15% :-)
Jak je to u vás, kolik dávají školy váhu v přijímačkách za vysvědčení?
No a poddotaz, který mě ale asi trápí nejvíc - když učitel ví, že to vysvědčení půjde na přijímačkové bodování, měl by podle vás (byť drobně) přimhouřit oko ve výsledné známce? U nás se dost striktně jede na vážený průměr a pak stačí zkazit jednu písemku a vysvědčení je v kopru ~:( typicky letos fyzika - samé jedničky (šest známek 90-100%), ale hned v září jeden propadák (20%), který nelze opravit a ten průměr už prostě na jedničku nebude. Dtto matika - v podstatě celé pololetí známky 90-100%, jedna 50%, jenže teď zmastil potomek pololetku (stres, nestíhačka) za 36% a učitelka řekla, že teda trojka na vysvědčení, protože vážený průměr je 74% a ona dává dvojku od 75% ~8~ jako fakt je nutné lpět na jednom procentu a děcku podělat přijímačky? (fakt podělat, protože jedna ze zvažovaných škol dává při trojce z profilového předmětu 0 bodů z 10, což je takový handicap, že nemá smysl se tam hlásit)

Jsem z toho docela frustrovaná. Ráda bych neprudila dítě se známkama, ale jaký pak má smysl připravovat se na přijímačky, když to jedna píseka všechno vyhodí do vzduchu..?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.