| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

o víkendu jsem si přečetla článek v Kondici.cz a první co se mi vybavilo bylo, jaká by k tomu asi probíhala diskuse na Rodině.cz.

Dneska se tu objevil dotaz na cestování a tak jsem si říkala, že to sem zkusím vložit a třeba se vzájemně obohatíme...

https://www.kondice.cz/vedomy-zivot/ekologie-tipy-domacnost-udrzitelnost.html

Já sama, už jsem to tu i psala, že to mám velmi obdobně jako paní v článku. Jezdím hodně městskou dopravou, potraviny nakupuji zpravidla denně nebo ob den a vejdou se do látkové tašky přes rameno, kterou nosím v báglu s notebookem pořád s sebou. Vaří se u nás denně. Oblečení máme všichni, řekla bych že pěkné, dětem se kupuje samozřejmě častěji neb rostou, ale mají tak, aby se dali pobalit na týdenní soustředění, ŠVP apod.. z čeho vyrostou posíláme dál a nebráníme se ani podědit my po někom. Já sama ráda zajdu do sekáče a radost mi udělá oblečení nadčasové, z přírodního materiálu, v práci musíme dodržovat dresscode, ale koupím si třeba jedny či dvoje šaty, kalhoty za rok, oblečení mi vydrží dlouho a asi umím i kombinovat a myslet na to, když nakupuji.
Kosmetiku, už roky používám araganový olej na celé tělo a citronovou šťávu. Dostala jsem teď o ségry krásný, voňavý krémíček od Weledy s granátovým jablkem - noční i denní. Nádherně voní, ale nějak mi to nesedí a za 2 hodiny jsem vysušená a vylezou i póry do nich se vpije tvářenka, řasenka, tužka a vypadám jak stará indiánka.
Co kupuji jsou knihy a hodně chodíme i do knihovny. Přestala jsem kupovat noviny a časopisy. Papírové mám ráda, občas si koupím bydlení a ostatní si půjčuji v knihovně. Občas něco vypěstuji na balkóně, spíš pro radost - papriky, rajčata, jahody, mangold, hrášek, řepu a hlavně bylinky, těch máme spousty.
Snažím se třídit odpad, myslet na to co kupuji, odkud to je a v jaké kvalitě. Nemusím mít vůbec bio, ale mám ráda lokální potraviny a celkově tak inklinuji k přírodě. Rozhodně nejsem fanatik. Nejezdíme sice autem po městě, ale prakticky každý víkend vyjíždíme s dětma po závodech po celé republice a nebo i do zahraničí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.