Ženo, jsme o něco starší než ty a za nás se přijímačky dělaly tak, že existovaly dvě učebnice - jedna na Čj a pak nesmrtelný Běloun.
Když probíhaly přijímačky, tak se zapnul rozhlas, ředitel školy se zástupce/zástupkyní u něj stáli s mangnetofonem, nahráli diktát a zapsali čísla příkladů z Bělouna a to se pak odneslo do tříd.
Přijímačky nemusel dělat ten, kdo měl celý druhý stupeň samé jedničky ( nebylo to vůbec jendoduché) nebo se nějak excelentně umístil v okresním nebo krajském kole nějaké olympiády. Mě se povedla v osmičce ( devítky tehdy nebyly) matematická, takže jsme na matematický gympl dělala jen talentovky a přijímačky z češtiny jsem měla odpuštěné.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.