Přidat odpověď
Pokud to někomu uniklo, zde je pár perel z interview s M. Vondráškem.
Na začátku: "Mám rád věci podložené daty."
Pokračování: "Velmi často, ale velmi často je oznámení ženy o sexuálním násilí smyšleno."
(Realita: Počet falešných obvinění ze SN je podobný jako u jiných trestných činů, cca 7%. Přičemž většina sexuálního násilí nahlášena není).
Za pár okamžiků: "Sám jsem to za svou praxi zažil minimálně dvakrát."
(slouží od r. 1993, v jeho vesmíru je 2x za 30 let velmi často, očividně)
Za pár okamžiků ovšem souhlasí s tím, že smyšlených obvinění je "mimimum případů."
Následně tvrdí, že když oběť přijde ohlásit SN, ví 99% policistů, co má dělat.
Z praxe to ovšem vypadá, že to 99% neví či vědět nechce.
Na závěr o femeicidě a vraždě mezi partnery: "Pokud vraždě nepředchází nic problematického mezi partnery, dá se tomu velmi těžko předejít."
Odborníci se shodují, že ve velmi výrazném počtu případů tam známky problémů viditelné jsou i mimo vztah. A okolím zhusta ignorovány.
Následovaly pokusy o vysvětlení, opět bagatelizace, výmluva, že má oporu ve statistice, a korunováno tím, že "v roce 2022 Policie ČR zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu znásilnění v 1375 případech, ze kterých bylo 573 případů odloženo v souladu s ustanovením § 159a/1 trestního řádu, tedy z důvodu, že ve věci nešlo o podezření z trestného činu, jinými slovy se skutek nestal."
Ne, to neznamená, že se skutek nestal. Často je odložen pro nedostatek důkazů (slovo proti slovu), oběť odradí rodina, zastraší agresor nebo je natolik sekundárně viktimizována přístupem OČTR, že obvinění stáhne...
Předchozí