| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pasivní agresi jsem asi zažila naposledy při pochůzkách po doktorech s tatínkem, který již zemřel na onkologické onemocnění.

Za vrchol považuji mladého slovenského lékaře / ta národnost je důležitá/, který nám měl vystavit nějakou žádanku na operaci a byli jsme do krajské nemocnice odesláni z jiného pracoviště ve stejném městě.

Mladý muž měl velmi nepříjemnou náladu, pročítal papíry a velmi se rozčiloval, co po něm jako chceme a proč nás neodoperují na tom druhém pracovišti ? Mluvil velmi rychle slovensky přes roušku / tipuji na vychodniara :-) a jasně jsem viděla, že mu můj 72letý otec prostě nerozumí. Otci nabídli židli, mě ne, stala jsem jakoby lékaři za zády a i když nemám se slovenštinou problém, chytala jsem taky obtížně... Ale završení bylo geniální !
Jak byl rozhořčen, tak se jednu chvíli obrátil na mého otce a řekl: "A že máte rakovinu, víte ? "

No věděl, ale tato horká novinka byla stará pár dnů a ještě ji nezpracoval. V tu ránu jsem viděla, jak otec vypl a už nic neposlouchal. Prostě nechtěl.

Já si tedy vytáhla papír a tužku a psala si všechno, co tam mumlal pod roušku, termíny, kdy a kam v kolik se dostavit apod...
Dvakrát jsem ho zastavila, ať zopakuje, byl naštvaný a dával to najevo tím, že se ke mě ani neotočil tváří a mluvil do PC.

Do teď si vyčítám, že jsem nezareagovala na tu jeho pitomou poznámku, mrzí mě to. ~f~
Sestřičce to bylo tak trapné, že se na mě dívala a gestikulovala, ať se nezlobím. No na ni jsme se nezlobila...

Takže za mě - nedívání se do očí při komunikaci / i doprovodu /, jasné a zřetelné sdělení informací, ochota informaci i zopakovat / ve stresu lidé hůř vnímají / a HLAVNĚ - nebýt deb.il...omlouvám se...~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.