Přesně řečeno, jestli lze potrat zdůvodnit z federální Ústavy a práva na soukromí.
No logicky nelze, když toto (Ústava a první dodatky - Listina obč. práv) vznikly za Washingtona. Naopak práva nenarozeného dítěte lze pod právo na život podřídit snadno.
Čili regulace spadá do moci státních legislativ, čehož se domáhala Mississippi - aby zavedla víceméně "české" podmínky.
V ČR je to podobně. Právo dítěte na život plyne že zdrženlivé formulace v české Listině ZPS přijaté 1992 Federálním shromážděním, kde se o to vedl trochu boj. Nicméně neexistuje nadřízený závažný ani EU, ani smluvní dokument, který by právo na potrat zakotvil. Takže dodnes platí zákon z roku 1986,kterého se všichni bojí dotknout.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.