| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Inko ale podle mne je rozdíl se o manžela chtít starat a tím, když to dotyčný vyžaduje. Mě občas i po 35 letech chytne hnízdění a úklidová a přerovnám komplet šatnu, nejen svou část, nedovedu si představit, že by manžel přerovnal špajz a asi ani umyl lednici či mrazák. Umím, ale nenapadlo by mne vyměňovat žárovky, baterky v požárním hlásiči nebo jezdit se svým autem do servisu na STK - a dokonce ani do myčky, protože se v ní bojím. Umím, ale dělám jen když je to nutné práce kolem topení, zalévání zahrady a péči o mazlíky.Peru většinou já (historicky, dokud byly doma děti máme dva koše na prádlo, světlý a tmavý a "citlivé" prádlo, včetně černé krajkové podprsenky prostě hážu do světlého), ale pokud manžel vidí, že nereaguju na plné koše nebo potřebuje něco vyprat, pračku i sušičku obslouží sám. Vařím 95 procent obědů a večeří, pokud nesedím u práce, ale snídani si dělám jen když nevstáváme v podobnou dobu nebo manžel není doma. Protože nejsme dlouhodobě schopní sehnat paní na úklid, se skřípěním zubů domácnost udržujeme sami, máme dnes už zbytečně velký dům a hromadu zvířecích mazlíků a úklid je fakt děsná pruda (ale nutnost úklidu s větším úsilím je jeho jedinou vadou, takže pryč se nám nechce). Jediný kompetenční spor máme u myčky, manželovi nevadí nádobí na lince a já neumím myčkový tetris podle jeho představ, takže zní "buď vstaň od těch šachů a pojď to uklidit, nebo se opovaž mi do toho kafrat" :-), ale to je spíš v dobrém. Takže u nás klidně zazní "pomohl mi s praním" či "vyvezla mi popelnice" prostě proto, že máme nějakou dělbu práce a mě teda dost pomáhá, když musím myslet a organizovat jen půlku nutných věcí - to je mnohdy horší, než ta práce samotná.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.