| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

300 vajec rošně snáší hybridky, takové tyslepice ze slepičárny.
KAchna psala o plemenech, ty snáší asi půlku. Ale zas jsou hezké a životaschopnější.
Zdrobnělé slepice snáší měnší vejce, ale zas ne o tolik a zrobnělé slepice mají výhodu v menší spotřeběkrmení a menší potřebě slepice.


Já mám nezdrobnělé vyandotky, černé a modře lemované. Jsou dost velké a fakt hezké na pohled. Mám nezrobnělé, protože je to kombinované plemeno, každý rok si líhnu svoje kuřata a kouhouty máme na maso. Teď snáší, sbírám plato vajec denně, ale kolem Vánoc dva až tři mešíce nemáme od cca 30 slepic ani vajíčko. (fakt přesně netuším kolik jich mám~f~)
Zkoušela jsem i bresse slepice, což je francouzké plemeno z Bress šlechtěné přímo na kouhouty na víně. ALe jsou jen bílé a nehezké a chuťově stejné jako vyandotky, snáší také asi 180 vajec ročně.
A mám i pár nezrobnělý bielefeldek, původní plán byl chovný kmen stejně jako u vyandotek, ale přišlo jedno mimino a pak druhé a už k tomu nedošlo.~:-D
A jako perlička mi v hejnu běhá jeden loňský brojler, který manželovi utekl při velké masové slepičí vraždě a už neměl sílu ho nahánět. Tím si brojler vysloužil milost, je to velká, bílá a oškubaná slepice. Ta nesnáší vůbec, ale zdá se spokojená.~:-D

Jinak jsem normální, ke slepicím city nechovám, akorát se nudnou nutnost snažím nějak vylepšit a udělat z ní koníček.~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.